КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Практична частинаЗавдання 1 Дати кількісну оцінку потенційної небезпеки виробничого процесу, що має технологічні переходи в зоні дії кінетичної енергії (автодорога і під'їзний залізничний шлях). Час знаходження працюючого в зоні дії кінетичної енергії: автодороги t1p (год), під'їзного шляху t2p (год). Кількість переходів одним працюючим: автодороги m1, залізничної колії m2. Інтенсивність руху: автомашин n1, (1/ год), залізничних потягів n2, (1/ год). Тривалість робочої зміни Тcт (год). Загальна кількість працюючих N (чол), із них N1, (чол) виконують небезпечні операції. Дано: t1p=5,0*10-3(год); t2p=3,0*10-8(год); m1=10; m2=15; n1=10(1/год); n2=5(1/год); Тcт=6(год); N=84(чол);
N1=33(чол).
1. Визначити вірогідність знаходження працюючих в зоні руху автотранспорту: P1p= t1p* m1/ Тcт
P1p=5,0*10-3*10/6=8,3*10-3.
2. Визначити вірогідність знаходження працюючих в зоні руху залізничного потягу: P2p= t2p* m2/ Тcт
P2p=3,0*10-8*15/6=7,5*10-8.
3. Визначити вірогідність проходження автотранспортом місця можливого переходу працюючими автодороги: P1v= t1p* n1* Тcт / Тcт= t1p* n1 P1v=5,0*10-3*10=50*10-3.
4. Визначимо вірогідність проходження залізничним потягом місця можливого переходу працюючими залізничної колії: P2v= t2p* n2* Тcт / Тcт= t2p* n2 P2v=3,0*10-8*5=15*10-8.
5. Визначимо вірогідність дії на працюючих першого небезпечного чинника (автодорога): Pv1= P1p* P1v
Pv1= 8,3*10-3*50*10-3=415*10-6.
6. Визначимо вірогідність дії на працюючих другого небезпечного чинника (під'їзний залізничний шлях):
Pv2= P2p* P2v
Pv2= 7,5*10-8*15*10-8=112,5*10-16.
7. Визначимо вірогідність сумісної дії двох небезпечних чинників: Pv(2)= Pv2+ Pv1- Pv2* Pv1
Pv(2)= 112,5*10-16+415*10-6-112,5*10-16*415*10-6=0,000415000000011245.
8. Визначимо потенційну небезпеку виробничого процесу: Pnno= N1* Pv(2)/ N
Pnno=33*0,000415000000011245/84=0,000163036.
9. Зробивши розрахунки, дамо кількісну оцінку потенційної небезпеки виробничого процесу, що має технологічні переходи в зоні дії кінетичної енергії (автодорога і під'їзний залізничний шлях) і дорівнює Pnno=0,000163036.
Завдання 2 Дати кількісну оцінку потенційної шкідливості виробничого процесу, при якому в повітря робочої зони виділяються бензол, оксид вуглецю і аерозоль алюмінію. Тривалість робочої зміни Тcт (год). Час дії шкідливого чинника tjb (год). Час знаходження людини в зоні дії шкідливого чинника протягом робочої зміни tjp (год). Фактичний вміст j-ї шкідливої речовини dj (мг/м3). Граничний вміст j-ї шкідливої речовини Dj (мг/м3). Кількість працюючих в зоні дії шкідливих чинників Nm (чол). Кількість працюючих, що не піддаються дії шкідливих чинників Nb (чол). Загальна чисельність працюючих N (чол).
Дано: бензол tj1b=2,2 (год); tj1p=2,1 (год); dj1p=19,0(мг/м3); Dj1p=20,0(мг/м3); N1=30 (чол);
оксид вуглецю tj2b=1,6 (год); tj2p=1,5 (год); dj2p=32,0 (мг/м3); Dj2p=36,0 (мг/м3); N2=14 (чол);
алюміній tj3b=3,5 (год); tj3p=2,8 (год); dj3p=5,0 (мг/м3); Dj3p=6,0 (мг/м3); N3=10 (чол);
Nb= 70 (чол); Тcт=6 (год). 1.Визначити вірогідність наявності в робочій зоні кожної шкідливої речовини Pjb за формулою: Pjb= tjb/ Тcт Pj1b= tj1b/ Тcт= 2,2/6=0,37; Pj2b= tj2b/ Тcт= 1,6/6=0,27; Pj3b= tj3b/ Тcт= 3,5/6=0,58.
2. Визначити вірогідність знаходження людини в зоні дії кожної шкідливої речовини Pjp за формулою:
Pjp= tjp/ Тcт Pj1p= tj1p/ Тcт=2,1/6=0,35; Pj2p= tj2p/ Тcт=1,5/6=0,25; Pj3p= tj3p/ Тcт=2,8/6=0,47. 3. Визначити вражаючу здатність кожної шкідливої речовини Pjnc за формулою: Pjnc= dj/Dj Pj1nc= dj1/Dj1=19/20=0,95; Pj2nc= dj2/Dj2=32/36=0,89; Pj3nc= dj3/Dj3=5/6=0,83.
4. Визначити вірогідність дії кожної шкідливої речовини Pbj за формулою: Pbj= Pjb *Pjp *Pjnc
Pbj1= Pj1b *Pj1p *Pj1nc=0,37*0,35*0,95=0,12; Pbj2= Pj2b *Pj2p *Pj2nc=0,27*0,25*0,89=0,06; Pbj3= Pj3b *Pj3p *Pj3nc=0,58*0,47*0,83=0,24.
5. Визначити вірогідність дії всіх шкідливих чинників Pb(m) за формулою:
Pb(m)=1- Пj=1m(1- Pbj) Pb1=1-(1-0,12)=0,12; Pb2=1-(1-0,12)*(1-0,06)=0,11; Pb3=1-(1-0,12)*(1-0,06)*(1-0,24)=0,09;
6. Визначити шкідливість виробничого процесу в цілому Pnnb за формулою: Pnnb= (N1* Pb1+ N2* Pb2+ N3* Pb3)/ N N= Nb+ N1+ N2+ N3 N=70+30+14+10=124; Pnnb=(30*0,12+14*0,11+10*0,09)/124=0,05
7. За таблицею 1 встановити класи небезпеки шкідливих речовин і види їх дії на організм людини. Бензол – 2-й клас небезпеки, концероген; оксид вуглецю – 4-й клас небезпеки, речовина з гостронаправленою дією, що вимагає автоматичного контролю за його вмістом в повітрі; алюміній – 3-й клас небезпеки, аерозолі фіброгеної дії (на верхні дихальні шляхи і легені). 8. Зробивши всі розрахунки, дамо кількісну оцінку потенційної шкідливості виробничого процесу, при якому в повітря робочої зони виділяються бензол, оксид вуглецю і аерозоль алюмінію.
Завдання 3 Дати економічну оцінку потенційної небезпеки і шкідливості виробничих процесів. Втрати від дії на працюючих i-ї кількості небезпечних чинників Cvj. Втрати від дії на працюючих j-ї кількості шкідливих чинників Cbj. Час «життя» виробничого процесу Т (років). Дано: Cv1=60 тис.грн. (автодорога); Cv2=45 тис.грн. (ж/дорога); Cb1=75 тис.грн. (бензол); Cb2=35 тис.грн. (оксид вуглецю); Cb3=45 тис.грн. (алюміній); Т=12 (років);
Методика розрахунку 1. Визначити втрати від дії небезпечних чинників за час «життя» виробничого процесу Vno за формулою: n Vno=Т/ Тcт Σ Niv * Pv (i)* Cvi i=1 Vno=105120/6*(33*(415*10-6*60000+112,5*10-6*45000))= =17520*(33*(24,9+5,1*10-10))=14396184 (грн).
2. Визначити втрати від дії шкідливих чинників за час «життя» виробничого процесу Vnb за формулою: m Vnb=Т/ Тcт Σ Njb * Pb (j)* Cbj j=1
Vnb=105120/6*(54*(0,12*75000+0,11*35000+0,09*45000))= =17520*(54*(9000+3850+4050))=15988752000 (грн).
3. Визначити сумарні втрати за формулою Vnn= Vno+ Vnb Vnn=14396184+15988752000=16003148184 (грн).
4. Зробивши всі розрахунки, дамо економічну оцінку потенційної небезпеки і шкідливості виробничих процесів і дорівнює Vnn=16003148184 (грн).
Варіант № 16
1. Фізіологічні особливості людини. 2. Правові і психологічні основи самооборони. 3. Задача № 1. 4. Задача № 2. 5. Задача № 3. 6. Література.
Дата добавления: 2014-11-06; Просмотров: 729; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |