Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Фигуралар




Фигуралар.

Мақсаты: Геометриялық фигуралардың атауымен таныстыру. Фигураларда басқа пішіндердің арасынан табуға үйрету.

Көрнекілік: Үлгі сурет, дид-қ материал.

Әдістері: Сұрақ-жауап. Көрнекілік.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.

Амандасу, түгелдеу.

№1 тапсырма. Сурет бойынша жұмыс.

-Суретте берілген заттарды ата.

- Геометриялық фигураларды ата.

-Кемеге қарап, онда неше үшбұрыш неше шаршы неше шеңбер төртбұрыш бар екенін анықта.

№2 тапсырма. Сызба бойынша жұмыс.

- Қай зат қай фигураға ұқсас. Мыс: шеңбер түймеге, үшбұрыш үйдің шатырына ұқсас.

Тапсырма түсіндіріліп, балалар өз беттері мен сызба бойынша жұмыс жасайды.

Сергіту сәті: Тышқан шықты інінен,

Сағат неше болды деп

Бауын тартып қалса,

Сағат дыңғыр ете түсті

Тышқан ініне зытты.

№3 тапсырма. Араның жол сал.

Бас жағы қызыл гүлмен белгіленген. Тапсырманы бағдарша бойынш орындау қажет.

№4 тапсырма.

-Суретте қандай геометриялық фигуралар берілген?

-Үлгі бойынша боя. Бөлшектерін тауып бояу керек.

Қорытынды: «Сиқырлы суреттер» ойыны.

Қағаз бетінде шеңбер, шаршы, тіктөртбұрыш, үшбұрыш берілген. Осы фигураларды толықтырып бір заттың суреті салынады.

Мадақтау.

 

 

6-сабақ.

Мақсаты: Геометриялық фигуралар туралы білімдерін бекіту нүкте, сызық түзу және қысық сызық, кесінді туралы түсініктерін қалыптастыру.

Әдістері: Ойын, түсіндіру, көрнекілік.

Көрнекілік: Дидактикалық материал.

Сабақтың барысы:

Психологиялық сәт. «Күн мен түн»

№1 тапсырма.

Тақтадағы сурет: Түрлі сызықтар, нүктелер, қисық, тура сызықтар.

-Тақтаға, қағазға, ауаға сурет саламыз. Балалар тақтаға бор мен немесе қағазға қарындашпен фигураларды салып жаттығады.

№2 тапсырма. Ені әртүрлі отырғышқа аңдарды орналастыру. Жапсырма қағаздарды таңдап алып, төменде көрсетілгендей етіп жапсыру керек.

Сергіту сәті: Тербеледі ағаштар

Алдымнан жел еседі

Кіп-кішкентай балалар

Үлкен болып өседі

№3 тапсырма. Баплалар тиісті түс арқылы кестедегі ұяшықтарда берілген геометриялық фигураларды бедгілейді.

№4 тапсырма. Суретті сыртына шығармай сызық жүргізіп, ішін бояу қажет.

Қорытынды.

Мадақтау.

 

 

7-сабақ.

Уақыт арқылы бағдарлау.

Мақсаты: Кеңістікте бағдарлауға және уақыт қатнастары туралы түсінік беруге үйрету, заттарды белгілері мен қасиеттеріне қарай ажырату және топтарға жіктеуге, топтарды бір сөзбен айтуға үйрету.

Әдістері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын.

Көрнекілік: дид-қ материал, үлгі сурет.

Сабақтың барысы:
Психологиялық сәт «Жылы лебіз»

№ 1 тапсырма.

Суреттер бойынша жұмыс.

Сюжеттік картиналар бойынша оқушылар тәулік күндерін:таң-ертең, түс, кеш, түн мезгілілін ажыратады.

№2 тапсырма. Суретте Самат пирамида құрастырып жатыр. Оның іс-әрекетінің ретін анықта. Егер бір нүкте болса, яғни төменгі бөлшек, қалған бөлшектерді ретімен орналастырамаз.

Сергіту сәті: Биік болып өсеміз,

Жапырақтай жайқалып

Денемізді тік ұстап,

Билеп-билеп аламыз.

№3 тапсырма.

-Суретте неше үшбұрыш шаршы бар?

-Бірдей фигураларды тап.

Фигуралардың орналасуын анықта. Төменгі жақ, ортасы, жоғарғы жақ.

№4 тапсырма. Жыл мезгілдерінің атауын бекітуге арналған

Мына ағаштардың қай мезгілінде тұрғанын анықта.

-Ағаштарды жыл мезгілі бойынша боя.

Қорытынды.

Мадақтау.

 

 

8-сабақ




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2014-12-08; Просмотров: 2319; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.014 сек.