Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Хід заняття. Тема: «Радянізація західноукраїнських земель




Тема: «Радянізація західноукраїнських земель. Культура України в перші повоєнні роки».

 

Мета заняття:

навчальна: - схарактеризувати суспільно-політичні та економічні перетворення, що відбулись в процесі радянізації західноукраїнських земель;

- розкрити причини та зміст боротьби ОУН-УПА в повоєнний період, наслідки цієї діяльності;

- проаналізувати головні тенденції розвитку культури республіки в перші повоєнні роки.

розвиваюча: - розвивати вміння аналізувати, зіставляти історичні факти та події, робити відповідні висновки;

виховна: - виховувати студентів в дусі гармонійного поєднання національних та загальнолюдських цінностей.

 

Вид заняття: лекція.

Тип заняття: лекція з елементами бесіди.

Методи проведення заняття: словесні (лекція, бесіда);

наочні (карта; таблиці).

Методичне забезпечення: - конспект лекції; тестові завдання, карта «Україна в повоєнний період», атлас з Історії України, 10-11 клас.

 

Література :

1.Бойко О.Д. Історія України: підручник. – К.: Академія, 2002.

2.Дещинський Л.Є., Гаврилів І.О. та ін. Історія України та її державності: навч.посібник.- Львів: Видавництво «Бескид Біт», 2005.

3.Історія України / керівник авт. кол. Ю. Зайцев. – Львів: Світ, 2002.

4.Історія України / керівник авт кол. О. Гуржій.- Київ: Академія, 1997.

5.Історія України (посібник), 10 – 11 кл., Гусєв В.І. та ін., Вища школа, 2002;

6.Короткий довідник з історії України / І.Ф. Курас, М.О. Багмет, І.І. Федьков та ін. – К.: Вища школа, 1994.

7.Новітня Історія України ч. ІI (підручник), 11 кл., Турченко Ф. Г., Генеза, 2003;

8.Новітня Історія України (підручник), 11 кл., Турченко Ф.Г. та ін., Генеза, 2007

1.Організаційний момент:

- привітання студентів;

- підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів.

 

2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями, порядком роботи на занятті.

 

3. Актуалізація опорних знань студентів по вивченому в курсі «Всесвітньої історії» матеріалі шляхом фронтальної бесіди за питаннями:

 

- Схарактеризувати становище західноукраїнських земель після війни, які зміни сталися в територіально-адміністративному пере облаштуванні цих територій?

- Які завдання були поставлені керівництвом країни щодо відбудови економіки УРСР і як вони були реалізовані?

- Назвіть позитивні та негативні сторони процесу відбудови економіки УРСР.

- Які позитивні та негативні сторони мав процес радянізації напередодні Другої світової війни?

- Чим, на Вашу думку, було викликано посилення політики масових репресій після війни?

- Назвіть відомі Вам факти репресивної політики сталінського режиму по відношенню до різних категорій населення.

 

 

4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.

5. Повідомлення плану заняття та вивчення нового матеріалу згідно теми заняття:




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-22; Просмотров: 407; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.008 сек.