Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Хід заняття. Високий рівень навчальних знань




Високий рівень навчальних знань

Достатній рівень навчальних знань

- Визначте етапи та сутність економічних реформ після 1985 р. та їх вплив на подальший розвиток країни.

- Проаналізуйте вплив серпневого 1991 року путчу на розпад СРСР.

- Які, на Вашу думку, причини розпаду СРСР. Чи можна було його уникнути?

- Чому політика «перебудови» була можлива тільки після 1985 року?

- Чи поділяєте Ви точку зору, що коріння нинішньої кризи полягають в «перебудові»?

 

Домашнє завдання:

- повторити матеріал лекції;

- опрацювати рекомендовану літературу по темі;

- підготуватися до семінарського заняття за питаннями:

1. Повоєнне становище СРСР, відбудова народного господарства.

2. Спроби економічних реформ в СРСР в сер.50-на поч..60-х років та їх наслідки.

3. Загострення кризових явищ в СРСР в 70- на поч.. 80- рр.

4.Причини, етапи та наслідки політики «перебудови».


План заняття

Дисципліна: «Всесвітня історія.»

 

Тема: «Відновлені та нові держави колишнього СРСР.»

 

Мета заняття:

- навчальна: - розглянути особливості розвитку колишніх республік СРСР після його розпаду, характерні риси політичних систем, закономірності економічного розвитку, та головні проблеми, які постали перед незалежними країнами на шляху самостійного розвитку.

розвиваюча: - сприяти формуванню у студентів навичок: історичного мислення, зіставлення; аналізу та узагальнення історичного матеріалу;

виховна: - виховувати у студентів почуття патріотизму, толерантності, поваги до історичного минулого своєї держави.

Вид заняття: лекція.

Тип заняття: вивчення нового матеріалу.

Методи проведення заняття: словесні (лекція, бесіда);

наочні (карта; таблиці).

Методичне забезпечення: - конспект лекції;

- тестові завдання.

Література

1.Всесвітня історія: 1939 – 2000 рр.: навчальний посібник для 11 кл.

середньої загальноосвітньої школи / авт.- упорядник Я.М.Бердичевський.- К.: А.С.К., 2001

 

2.Всемирная история: учебное пособие для 11 кл. сред. общеобраз. школы / авт.: Я.М.Бердичевский, Т.В.Ладыченко, И.Я.Щупак.- Запорожье: Премьер,2000

 

3.Всесвітня історія: навчальний посібник / Б.М.Гончар, М.Ю.Козицький, В.М.Мордвінцев, А.Г.Слюсаренко.- К.: «Знання»,2001

 

4.Всемирная история: учебник для вузов / под ред. Г.Б.Поляка, А.Н.Марковой.- М.: ЮНИТИ, 2000

 

5.Всесвітня історія: Навч. посіб./ Б.М. Гончар, М.Ю. Козицький, В.М. Мордвінцев, А.Г. Слюсаренко.- К.: Т-во «Знання», КОО, 2001

6.Пивовар С.Ф., Слюсаренко А.Г., Стельмах С.П. Всесвітня історія. Новітній період. 1900 – 1997 рр. – К.: «Академія», 1998

 

7.Полянський П.Б. Всесвітня історія 1939 – 2003 рр.: підручник для 11кл. загальноосв. навч. закладу.- К.: Ґенеза, 2004

 

8.Щедріна І.Е. Всесвітня історія у схемах і таблицях. 10 – 11 кл.: навч. посібник. – Х.: Видавнича група «Академія», 2001

 

1.Організаційний момент:

- привітання студентів;

- підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів.

 

2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями, порядком роботи на занятті.

 

3. Актуалізація опорних знань студентів:

- Чим було викликане прийняття нового політичного курсу в сер. 80-х років. Визначте етапи та сутність реформ в СРСР періоду «перебудови»?

- Чому в період «перебудови» спостерігається піднесення національних рухів в союзних республіках?

- Яку небезпеку становив для країни серпневий путч 1991 року, як могли розвиватися події в країні у разі його перемоги?

- Виділіть головні причини розпаду СРСР, чи можна було, на Вашу думку, запобігти цьому процесу?

 

4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.

5. Повідомлення плану заняття та вивчення нового матеріалу згідно теми заняття:




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-23; Просмотров: 364; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.014 сек.