Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Розробка виховного заходу №1




Розробку виховного заходу оформимо за допомогою наступної логічної структури.

Тема:«Козацькі розваги»

Мета: Поглиблення знань студентів про історію козаччини,побут і звичаї козаків, про місцеву козаччину. Виховання моральних почуттів, спрямованих на осмислення молоддю свого відношення до Батьківщини, суспільства, праці, до самого себе і людей.

Форма проведення:

Група, курс:

Робоча професія:

Місце, дата і час проведення:

Відповідальний за проведення:

Хід заходу

Підготовчий етап

1. Робота з підготовки приміщення щодо проведення заходу.

Приміщення повинно відповідати загальним гігієнічним і практичним нормам навчального закладу, приміщення потребує спеціальної підготовки (надувні кульки,плакати та ін..) Підготовка необхідного обладнання та технічних засобів.

Залучення учнів з визначенням завдань та мети підготовки до заходу. Залучаються учні, які повідомляють про історію виникнення козаччини,

Основний етап

1. План проведення заходу.

I. Вступне слово.

II. Повідомлення учнів про історію виникнення козаччини.

IІІ. Проведення конкурсів.

Відповідно до плану опис ходу заходу (розміщується в додатку А1).

Заключна частина

ІV. Поглибили знання студентів про історію козаччини,побут і звичаї козаків, про місцеву козаччину. Виховали моральні почуття, спрямовані на осмислення молоддю свого відношення до Батьківщини, суспільства, праці, до самого себе і людей.

 

 

Захід №2.

Тема: «Свята, звичаї, обряди» Мета: Поглибити знання дітей про зимові свята нашої місцевості.Розвивати образне мислення. Прищеплювати любов і повагу до нашогонароду, його традицій та обрядів. Розширити кругозір дітей, збагатити знаннями про видатних релігійних пророків Святого Миколая та Андрія. Розвивати пам'ять, увагу, творче мислення. Розкрити поняття любові до ближнього, добродійства. Відтворити обряди проведення свята Миколая та Андрія, показати їх красу, виховувати бажання впроваджувати і оберігати народні звичаї, розвивати усне мовлення, викликати у дітей бажання робити добро, виховувати почуття любові до традицій рідного краю.

Форма проведення: бесіда з елементами гри; Група, курс:

Робоча професія:

Місце, дата і час проведення:

Відповідальний за проведення:

Хід заходу

Підготовчий етап

1. Робота з підготовки приміщення щодо проведення заходу.

Приміщення повинно відповідати загальним гігієнічним і практичним нормам вищого навчального закладу, спеціальної підготовки приміщення не потрібно.

2. Підготовка необхідного обладнання та технічних засобів.

Підготовка демонстраційних матеріалів на тему шкідливого впливу паління.

3. Залучення учнів з визначенням завдань та мети підготовки до заходу.

Основна частина

1. План проведення заходу.

I. Вступне слово вчителя.

II. Повідомлення учнів про свята та обряди українського народу.

IІІ. Проведення конкурсів.

2. Відповідно до плану опис ходу заходу (розміщується в додатку А2).

Заключна частина

1. В ході виховного заходу учні розвинули знання про зимові свята нашої місцевості.Розвинули образне мислення. Прищепили любов і повагу до нашого народу, його традицій та обрядів. Розширили кругозір, збагатили знаннями про видатних релігійних пророків Святого Миколая та Андрія. Розвинули пам'ять, увагу, творче мислення. Розкрили поняття любові до ближнього, добродійства. Відтворили обряди проведення свята Миколая та Андрія, показали їх красу, виховали бажання впроваджувати і оберігати народні звичаї, розвинули усне мовлення, викликати у дітей бажання робити добро, виховали почуття любові до традицій рідного краю.

 

3.4 Аналіз відвідуваного виховного заходу

Під час проходження педагогічної практики відвідала виховне заняття викладача на тему «Егоїзм та душевна щедрість». Аналіз даного заходу наведено нижче.

1. Тема: «Егоїзм та душевна щедрість»;

Мета: Форсування в учнів навичок самоаналізу, вміння вести дискусію, висловлювати власну думку. Сприяння розвитку моральних почуттів і рис особливості.

Форма: бесіда;

Група:

Робоча професія

Місце:

Дата:

Час:

Відповідальний:

2. Оцінювання основних особистісних якостей практиканта:

2.1 Володіння матеріалом та загальна ерудиція – висока;

2.2 Рівень педагогічної майстерності – високий;

2.3 Культура мовлення висока, дикція чітка з приємним голосом, інтенсивний стиль проведення заходу з постановкою гострих питань, образність висока, загальна грамотність;

2.4 Ставлення викладача до студентів поважне;

2.5 Вміє грамотно управляти групою використовуючи демократичний стиль;

2.6 Висока переконливість, доказовість та кваліфікованість.

3. Оцінювання основних характеристик студентів під час заходу.

3.1 Ступінь активності та залучення учнів до проведення заходів достатній;

3.2 Ступінь дисциплінованості, організованості та зацікавленості високий

4. Оцінювання змісту виховного заходу.

4.1 Науковість – у ВЗ викладач використовував досягнення психології та соціології;

4.2 Доступність – зміст матеріалу подавався чітко та зрозумілими словосполученнями, тобто доступно для студентів;

4.3 Актуальність – тема є актуальною, бо в ній мова про моральні цінності сучасної молоді;

4.4 Ступінь врахування вікових особливостей – високий, бо студенти є випускниками ЛфХАДТ;

4.5 Оптимальність обсягу матеріалу –матеріал був достатнім для засвоєння.

5. Оцінювання ефективності взаємодії.

5.1 Відбувалося ефективне та раціональне використання часу заходу, оптимальність його темпу;

5.2 Високий ступінь раціональності та ефективності використання форм та методів роботи;

5.3 Достатній естетичний вплив виховного заходу на студентів.

6. Оцінювання результатів виховного заходу.

6.1 Мета виховного заходу сформульована конкретно, чітко, лаконічно.

6.2 Мета доцільна та зовсім не складна.

6.3 Наголошення на гуманізації відносин, на моралі, як формі суспільної свідомості. Інтенсивний стиль проведення заходу з постановкою гострих питань позитивно вплинув на студентів.

 

3.5 Складання рекомендацій з удосконалення виховного заходу

Перед виховним заходом стояла мета В процесі заходу при постановці гострих питань можемо стверджувати, що мета: форсування в учнів навичок самоаналізу, вміння вести дискусію, висловлювати власну думку. Сприяння розвитку моральних почуттів і рис особливості, досягнена на високому рівні. Структура проведеного заходу відповідає структурі плану. Обрані методи та прийоми виховання виявилися ефективними та раціональними, про що свідчить фактор досягнення мети виховного заходу. Протягом виховного заходу студенти були зацікавлені уявленням про моральні цінності людини. З метою вдосконалення подальшої педагогічної діяльності необхідно ставити гострі питання ближчі до стилю життя і побуду студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.

 

3.6 Результати профорієнтаційної роботи з учнями навчального закладу – бази практики

Виконавши тестування за опитувальником «Карта інтересів» (автор А.Є. Голомшток) для визначення професійних схильностей студентів навчальної групи та КОН для визначення комунікативних та організаторських нахилів студентів групи, заносимо результати у табл. 3.4 (анкети містяться у додатках)

 

 

Таблиця 3.4

ПІБ учня Напрям інтересів Коефіцієнт розвитку здібностей за опитувальником КОЗ Навчальна успішність
Комунікативні здібності Організаційні здібності  
         
Сеїна Яна Економіка, спорт 0,55 0,75 Добра
Найпак Ольга Економіка 0,80 0,70 Відмінна
Бурлако Дарина Спорт,математика 0,60 0,50 Задовільна
Решетньова Дояна Спорт 0,30 0,60 Задовільна
Мірошніченко Анастасія Історія 0,60 0,70 Добра
Сорокіна Наталья. Спорт 0,95 0,90 Відмінна
Внукова Анастасія. Спорт,математика 0,85 0,75 Відмінна
Коршенко Аліна Спорт,біологія, іноземна мова. 0,65 0,60 Задовільна
Пущенко Ірина Література, педагогіка 0,85 0,75 Добра
Соловей Катерина Спорт, економіка 0,40 0,50 Добра
Ткалич Карина Математика,економіка 0,45 0,45 Добра
Єфремова Каріна Спорт, 0,30 0,60 Добра
Константиновська Тетяна Географія 0,25 0,50 Задовільна
Смолякова Вероніка. Історія 0,40 0,65 Задовільна
Грунська Рима Економіка 0,55 0,65 Задовільна
Соловйова Тетяна спорт 0,45 0,60 Задовільна
Тишко Ганна Історія, 0,35 0,60 Задовільна
Міронінко Віталій Економіка,військова справа, 0,75 0,65 Добра
Коскіна Вікторія Спорт,біологія 0,70 0,35 Задовільна

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-26; Просмотров: 1212; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.012 сек.