КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Розділ 1. Виробнича пограма підприємства 1 страница
1.1. Виробнича програма підприємства та її виконання Виробнича програма підприємства – це система адресних завдань з виробництва і доставки продукції споживачам у розгорнутій номенклатурі, асортименті відповідної якості і у встановлені терміни згідно договорів поставок. Виконання завдань з виробництва і реалізації продукції представлено в таблиці 1.1. Таблиця 1.1. Виконання планових завдань з виробництва і реалізації
Обсяги виробництва беремо з таблиці1 вихідних даних. % виконання = . Процент виконання планових завдань з виробництва і реалізації продукції в натуральних показниках визначають для кожного виробу зокрема: Ор = Ов + (ГПпр – ГПкр), де Ор– обсяг реалізації продукції, шт.; Ов - обсяг виробництва продукції, шт.; ГПпр – залишки готової продукції на початок року, шт.; ГПкр - залишки готової продукції на кінець року, шт.
1.2. Чисельність промислово – виробничого персоналу Персонал підприємства – це сукупність постійних працівників, що отримали необхідну професійну підготовку та (або) мають досвід практичної діяльності. При розрахунку чисельності робітників за основу враховують необхідну нормативну трудомісткість виробничої програми, дані про бюджет (баланс) робочого часу одного робітника та очікуваний середній процент виконання норм виробітку робітниками: · чисельність основних виробничих робітників визначають за формулою 1.2. для кожного виду продукції зокрема і на підприємстві в цілому. Результат розрахунків можна подати у вигляді табл.1.3.
де Т – трудомісткість виконання робіт, люд-год., (табл. 2; табл. 1); tд – бюджет робочого часу одного робітника, год., (табл. 1.2); kвн – коефіцієнт виконання норм виробітку. · бюджет робочого часу визначається на основі даних про кількість робочих днів у розрахунковому році, очікуваний рівень невиходів на роботу та втрат робочого часу (табл. 1.2).
Таблиця 1.2. Річний бюджет (баланс) робочого часу одного робітника та його виконання
Чисельність основних виробничих робітників розраховано в таблиці1.3.
Таблиця1.3 Розрахунок чисельності основних виробничих робітників
Нормативну трудомісткість виготовлення виробу беремо з таблиці 2, обсяги виробництва з таблиці 1 вихідних даних. Трудомісткість виконання робіт = нормативна трудомісткість 1 виробу · обсяг виробництва. Процент виконання норм виробітку: Kнвк = 110 + 0,5К
Kнвк = 110 + 0,5 · 8,1 = 114,05 % Бюджет робочого часу одного робітника беремо з таблиці 1.2. Розраховуємо загальну чисельність працівників у плановому і звітному році. Для цього враховуємо інформацію про кількість допоміжного обслуговування та управління персоналом. Дані про чисельність цих категорій працівників підприємства у відсотках до чисельності основних виробничих робітників беремо з таблиці 3 вихідних даних. Чзаг.план = 3601 · (1+0,1905+0,381+0,0662+0,1405+0,1162) = 3601 · 1,8944 = 6822ос. Чзаг.звіт = 3332 · (1+0,1805+0,401+0,0762+0,1505+0,1162) = 3332 · 1,9244 = 6413ос. Визначаємо фактичну чисельність основних виробничих робітників з врахуванням даних про прийом та звільнення працівників (таблиця 4 вихідних даних). Чор.звіт1 =∑(11)табл.1.3+Прийом прац.1міс.-Звільнення прац.1міс. Чор.звіт1 = 3332+11,05-11,05=3332 особи Чор.звіт2=Чосн.р.звіт1+Прийом прац.2міс.-Звільнення прац.2міс. Чор.звіт2 = 3332+15,86-20,1= 3328 осіб. Чор.звіт3 = 3328+21,4-16,48 = 3333 особи. Чор.звіт4 = 3333+17,24-18,29 = 3332 особи. Чор.звіт5 = 3332+15,67-28,34 = 3312 особи. Чор.звіт6 = 3312+6,43-18,29 = 3300 осіб. Чор.звіт7 = 3300+20,1-14,67 = 3306 осіб. Чор.звіт8 = 3306+22,91-11,86 = 3318 осіб. Чор.звіт9 = 3318+24,72-20,1 = 3323 особи. Чор.звіт10 = 3323+26,53-31,96 = 3318 осіб. Чор.звіт11 = 3318+10,05-24,72 = 3304 особи. Чор.звіт12 = 3304+21,91-10,05 = 3316 осіб. Середньоспикова чисельність основних виробничих робітників у звітному році: Чосн.р.звіт.середньоспискова= (Чор.звіт1/2 + Чор.звіт2 +· · · ·+ Чор.звіт11 + Чор.звіт12/2)/12 Чосн.р.звіт.середньоспискова = (0,5·3332+3328+3333+3332+3312+3300+3306+3318+ +3323+3318+3304+0,5·3316)/12 = 2070 осіб. Фактичний рівень виконання норм основних робітників kф = ∑ Таблиця 1.3.(6) /Чосн.р.звіт.середньоспискова · (9) Таблиця 1.3. ·100% kф = (6146268·/(2070·1618,24)) ·100 = 183,48% 1.3. Фонд заробітної плати працівників підприємства Заробітна плата – грошова винагорода, що виплачується найманим працівником за використання їх праці. Фонд зарплати основних робітників в таблиці 1.4.
Таблиця 1.4 Фонд заробітної плати основних виробничих робітників
Обсяг виробництва беремо з таблиці 1 вихідних даних.
Відрядна розцінка = середньоспискова · трудомісткість тарифна ставка виконання виробу.
Визначаємо середньогодинні тарифні ставки для 3 виробів (метод інтерполяції). Інформацію для обчислення беремо з таблиці 5 і таблиці 6 вихідних даних. Середньогодинна тарифна ставка: Виріб И Середній розряд робіт = 3,6 Умови праці - нормальні
Середньо годинна тарифна ставка
1,6 х 1,44 3 3,6 4 розряд робіт Рис. 1.1. Середньогодинна тарифна ставка для виробу И Х – 1,44 = (3,6 – 3) · (1,6 – 1,44) Х – 1,44 = 0,6 · 0,16 Х – 1,44 = 0,96 Х = 1,536 грн./год. – середньогодинна тарифна ставка Виріб К Середній розряд робіт = 3,8 Умови праці – нормальні Середньо годинна тарифна ставка
1,6 х 1,44 3 3,8 4 розряд робіт Рис. 1.2. Середньгодинна тарифна ставка для виробу К Х – 1,44 = (1,6 – 1,44) · (3,8 – 3) Х – 1,44 = 0,16 · 0,8 Х = 1,44 + 0,128 Х = 1,568 грн./год. – середньогодинна тарифна ставка Виріб Ю Середній розряд = 4,7 Умови праці 70% - нормальні, 30% - шкідливі
Середньогодинна тарифна ставка
1,8 Х 1,6 4 4,7 5 розряд робіт
Рис. 1.3. Середньогодинна тарифна ставка для виробу Ю для нормальних умов Х – 1,6 = (1,8 – 1,6) · (4,7 – 4) Х – 1,6 = 0,2 · 0,7 Х – 1,6 = 0,14 Х = 0,14 + 1,6 Х =1,74
Середньогодинна тарифна ставка
2,25 Х
4 4,7 5 розряд робіт Рис. 1.4. Середньогодинна тарифна ставка для виробу Ю для шкідливих умов Х – 2 = (2,25 – 2) · (4,7 – 4) Х – 2 = 0,25 · 0,7 Х – 2 = 0,75 Х = 0,175 + 2 Х = 2,175 Середньогодинна тарифна ставка = 0,7 · 1,74 + 0,3 · 2,175 = 1,218 + 0,6525 = 1,8705грн./год. Відрядна розцінка (виріб И) = 1,536 · 2,56 = 3,93216грн. Відрядна розцінка (виріб К) = 1,568 · 8,5 = 13,328грн.
Відрядна розцінка (виріб Ю) = 1,8705 · 128 = 239,424грн. Тарифний фонд зарплати відрядників = обсяг виробництва · відрядну розцінку Середні розмір премій у плановому періоді становить 20%. У звітному періоді величина премії залежить від рівня виконаних завдань по обсягу реалізації. Величину премії встановлюємо на основі таблиці 7 вихідних даних. Рівень виконання завдань = (обсяг реалізації.звіт / обсяг виробництва.звіт) · 100% Рівень виконання завдань (И) = (774,51/796,8) · 100 = 97,2 (премія становить 15%) Рівень виконання завдань (К) = (252,555/262,2) · 100 = 96,31(премія станов. 15%) Рівень виконання завдань (Ю) = (13,646/14,67) · 100 =93,02(премія становить 10%) Фонд зарплати основних виробників = тарифний фонд зарплати відрядників + розмір премії. Фонд основної заробітної плати всіх працівників підприємства (визначається на основі таблиці 3 і таблиці 8 вихідних даних) ФОЗПплан=∑(9)табл.1.4.·(1 + 0,1905 · 0,7 + 0,381 · 0,9 + 0,0662 · 0,8 + 0,1405 · 1,2 + 0,1162 · 1,5) = 13275,5961 · (1 + 0,1335 +0,3429 + 0,05296 + 0,1686 + 0,1743) = 1,87226 · 13275,5961 = 24855,3676тис.грн. ФОЗПзвіт=∑(10)табл.1.4.·(1 + 0,1805 · 0,7 + 0,401 · 0,9 + 0,0762 · 0,8 + 0,1505 ·1,2 + 0,1162 · 1,5) = 11485,4938 · (1 + 0,12635 + 0,3609 + 0,06096 + 0,1806 + 0,1743) = 11485,4938 · 1,90311 = 21858,1581тис.грн. Річний фонд заробітної плати всіх працівників з врахуванням додаткової зарплати яка становить 9% РФЗПплан = ФОЗПплан · 1,09 = ____тис.грн. РФЗПзвіт = ФОЗПзвіт · 1,09 = ______тис.грн. РФЗПплан = 24855,3676 · 1,09 = 27092,3507 тис.грн. РФЗПзвіт = 21858,1581 · 1,09 = 23825,3923тис.грн. Середня заробітна плата одного працівника по підприємству: ЗП1.план = РФЗПплан : Чзаг.план: 12міс. = 27092,3507: 6822: 12 = 0,33094тис.грн. = 330,94грн. ЗП1.звіт = РФЗПзвіт : Чзаг.звіт: 12міс. = 23825,3923: 6413: 12 = 0,30959тис.грн. = 309,59грн.
1.4. Вартісна оцінка основних виробничих фондів підприємства Основні фонди (основні засоби) – це засоби праці, які функціонують у виробничому процесі тривалий час, не змінюють своєї первісної натуральної форми та розмірів і переносять свою вартість на вартість готової продукції поступово, шляхом амортизації. Амортизація – це процес поступового перенесення вартості ОВФ на собівартість продукції, що виготовляється за допомогою цих ОВФ. Розрахунок вартості основних виробничих фондів підприємства включає визначення початкової, залишкової їх вартості на початок і на кінець року, балансової вартості, а також суми амортизаційних відрахувань. Початкову вартість на кінець року і залишкову вартість на початок і кінець року отримують з а даними таблиці 9 і таблиці 10 для кожної групи ОВФ окремо і для підприємства загалом з виділенням власних і орендованих ОВФ. Балансову вартість основних виробничих фондів визначають з врахуванням введення і виведення їх з експлуатації в розрахунковому періоді:
БВкін і = БВпоч і + Ввв і – Ввив і - А і ,
де БВкін і - балансовавартість основних фондів на кінець і-го періоду, грн; БВпоч і – балансовавартість основних фондів на початок і-го періоду, грн; Ввв і – вартість введених в експлуатацію основних виробничих фондів в і-му періоді, грн. Ввив і - вартість виведених з експлуатації основних виробничих фондів в і-му періоді, грн. А і – сума амортизаційних відрахувань в і-му періоді, грн., і – розрахунковий період (квартал).
А і = (БВпоч і + Σ Ввв і * t / n – Σ Ввив і * t¢ / n) * На /100,
де t – кількість місяців, що залишилась до кінця розрахункового періоду після введення в експлуатацію основних виробничих фондів,не враховуючи місяця введення; t¢ - кількість місяців, що залишилась до кінця розрахункового періоду після виведення з експлуатації основних виробничих фондів,не враховуючи місяця виведення; n – кількість місяців в розрахунковому періоді. На– норма амортизації для відповідної групи основних фондів, %. Результати розрахунків можна подати у вигляді табл. 1.5 і табл. 1.6., 1.7.
1. Початкова балансова вартість ОВФ (власні ОФ + орендовані ОФ): БВпоч.1 = 8430 + 0 = 8430тис.грн БВпоч.2 = 4620 + 0 = 4620тис.грн. БВпоч.3 = 5620 + 924 = 6544тис.грн. БВпоч.4 = 2810 + 0 = 2810тис.грн. БВпоч.1-4 = 8430 + 4620 + 6544 + 2810 = 22404тис.грн. 2. Балансова вартість ОФ з урахуванням зношення: БВзн.1 = 8430 · ((100 – 56,2) / 100) + 0 · ((100 – 0) / 100) = 3692,34тис.грн. БВзн.2 = 4620 · ((100 – 58,1) / 100) + 0 · ((100 – 0) / 100) = 1935,78тис.грн. БВзн.3 = 5620 · ((100 – 51,2) / 100) + 924 · ((100 – 56,2) / 100) = 2742,56 + 404,712 = 3147,272тис.грн. БВзн.4 = 2810 · ((100 – 42,15) / 100) + 0 · ((100 – 0) / 100) = 1625,585тис.грн. БВзн.1-4 = 3692,34 + 1935,78 + 3147,272 + 1625,585 = 10400,977тис.грн. 3. Середньорічна вартість основних фондів (план): СВпл.1 = 8430 + 1221,7 · (8/12) – (512 · ((12- 2)/12)) = 8430 + 814,4666 – 426,6667 = 8817,7999тис.грн. СВпл.2 = 4620 + 259,1 · (3/12) = 4684,775тис.грн. СВпл.3 = 6544 + 1426,5 · (6/12) – (602,5 · ((12-5)/12)) = 6544 + 713,25 – 351,4583 = 6905,7917тис.грн. СВпл.4 = 2810 – (462 · ((12 – 8) /12)) = 2656,0001тис.грн. СВпл.1-4 = 23064,3667тис.грн. Середньорічна вартість основних фондів (звіт): СВзв.1 = 8430 + 1221,7 · (8/12) – (512 · ((12 – 2)/12)) = 8817,7999тис.грн. СВзв.2 = 4620 + 259,1 · (6/12) = 4749,55тис.грн. СВзв.3 = 6544 + 1426,5 · (7/12) – (602,5 · ((12 – 5)/12)) = 6544 + 832,1249 – 351,4583 = 7024,6666тис.грн. СВзв.4 = 2810 – (462 · ((12 -11)/12)) = 2771,5001тис.грн. СВзв.1-4 = 23363,5166тис.грн. 4. Амортизаційні відрахування (план): Апл.1 = 8817,7999 · ((2 · 4)/100) = 705,4240тис.грн. Апл.2 = 4684,775 · ((10 · 4)/100) = 1873,91тис.грн. Апл.3 = 6905,7917 · ((6 · 4)/100) = 1657,3900тис.грн. Апл.4 = 2656,0001 · ((15 · 4)/100) = 1593,6001тис.грн. Апл.1-4 = 5830,3241тис.грн. Амортизаційні відрахування (звіт): Азв.1 = 8817,7999 · ((2 · 4)/100) = 705,4240тис.грн. Азв.2 = 4749,55 · ((10 · 4)/100) = 1899,82тис.грн. Азв.3 = 7024,6666 · ((6 · 4)/100) = 1685,9110тис.грн. Азв.4 = 2771,5001 · ((15 · 4)/100) = 1662,9001тис.грн. Азв.1-4 = 5954,0551тис.грн. 5. Кінцева балансова вартість ОФ (план): БВкін.пл.1 = 8430 + 1221,7 – 512 – 705,4240 = 8434,276тис.грн. БВкін.пл.2 = 4620 + 259,1 – 1873,91 = 3005,19тис.грн. БВкін.пл.3 = 6544 + 1426,5 – 602,5 – 1657,3900 = 5710,61тис.грн. БВкін.пл.4 = 2810 – 462 – 1593,6001 = 754,3999тис.грн. БВкін.пл.1-4 = 17904,4759тис.грн. Кінцева балансова вартість ОФ (звіт): БВкін.зв.1 = 8434,276тис.грн. БВкін.зв.2 = 4620 + 259,1 – 1899,82 = 2979,28тис.грн. БВкін.зв3 = 6544 + 1426,5 – 602,5 – 1685,9110 = 5682,089тис.грн. БВкін.зв.4 = 2810 – 462 – 1662,9001 = 685,0999тис.грн. БВкін.зв.1-4 = 17780,7449тис.грн. Таблиця 1.5 Вартісна оцінка основних виробничих фондів
Таблиця 1.6 Планові амортизаційні відрахування, тис.грн
Таблиця 1.7 Звітні амортизаційні відрахування, тис.грн
Розрахунок амортизаційних відрахувань (план): Амортизація за 1 квартал: А1кв.1 = (8430 · (2/100)) – 512· ((12 – 3)/12) · (2/100) = 177,1333тис.грн. А1кв.2 = 4620 · (10/100) = 462тис.грн. А1кв.3 = 6544 · (6/100) = 392,64тис.грн. А1кв.4 = 2810 · (15/100) = 421,5тис.грн. Балансова вартість за 1 квартал: БВ1кв.1 = 8430 – 177,1333 = 8252,8667тис.грн. БВ1кв.2 = 4620 – 462 = 4158тис.грн. БВ1кв.3 = 6544 – 392,64 = 6151,36тис.грн. БВ1кв.4 = 2810 – 421,5 = 2388,5тис.грн. Амортизація за 2 квартал: А2кв.1 = (8252,8667 · (2/100)) + 1221,7· ((12 – 4)/12) · (2/100) = 181,3466тис.грн. А2кв.2 = 4158 · (10/100) = 415,8тис.грн. А2кв.3 = 6151,36 · (6/100) + (1426,5 · (7/12) · (6/100)) – 602,5 · ((12 – 5)/12) · (6/100) = 397,9216тис.грн. А2кв.4 = 2388,5 · (15/100) = 358,275тис.грн. Балансова вартість за 2 квартал: БВ2кв.1 = 8252,8667 – 181,3466 = 8071,5201тис.грн. БВ2кв.2 = 4158 – 415,8 = 3742,2тис.грн. БВ2кв.3 = 6151,36 – 397,9216 = 5753,4384тис.грн. БВ2кв.4 = 2388,5 – 358,275 = 2030,225тис.грн. Амортизація за 3 квартал: А3кв.1 = 8071,5201 · (2/100)= 161,43тис.грн. А3кв.2 = 3742,2 · (10/100) + (259,1 · (6/12) · (10/100)) = 387,175тис.грн. А3кв.3 = 5753,4384 · (6/100) = 345,2063тис.грн. А3кв.4 = 2030,225 · (15/100) – 462 ·((12 – 8)/ 12) · (15/100) = 281,4799тис.грн. Балансова вартість за 3 квартал: БВ3кв.1 = 8071,5201 – 161,43 = 7910,0901тис.грн. БВ3кв.2 = 3742,2 – 387,175 = 3355,025тис.грн. БВ3кв.3 = 5753,4384 – 345,2063 = 5408,2321тис.грн. БВ3кв.4 = 2030,225 – 281,4799 = 1748,7451тис.грн. Амортизація за 4 квартал: А4кв.1 = 7910,0901 · (2/100)= 158,2018тис.грн. А4кв.2 = 3355,025 · (10/100) = 335,5025тис.грн. А4кв.3 = 5408,2321 · (6/100) = 324,4939тис.грн. А4кв.4 = 1748,7451· (15/100) = 262,3118тис.грн. Балансова вартість за 4 квартал: БВ4кв.1 = 7910,0901 – 158,2018 = 7751,8883тис.грн. БВ4кв.2 = 3355,025 – 335,5025 = 3019,5225тис.грн. БВ4кв.3 = 5408,2321 – 324,4939 = 5083,7382тис.грн. БВ4кв.4 = 1748,7451 – 262,3118 = 1486,4333тис.грн. Амортизація за рік: Арік1 = 177,1333 + 181,3466 + 161,43 + 158,2018 = 678,1117тис.грн. Арік2 = 462 + 415,8 + 387,175 + 335,5025 = 1600,4775тис.грн. Арік3 = 392,64 + 397,9216 + 345,2063 + 324,4939 = 1460,2618тис.грн. Арік4 = 421,5 + 358,275 + 281,4799 + 262,3118 = 1323,5667тис.грн. Балансова вартість за рік: БВрік1 = 8430 – 678,1117 = 7751,8883тис.грн. БВрік2 = 4620 – 1600,4775 = 3019,5225тис.грн. БВрік3 = 6544 – 1460,2618 = 5083,7382тис.грн. БВрік4 = 2810 – 1323,5667 = 1486,4333тис.грн.
Дата добавления: 2015-08-31; Просмотров: 268; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |