Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Умови виконання вправи




ПЛАН-КОНСПЕКТ

для проведення заняття із вогневої підготовки на

навчальному місці № 7

« Навчання кидання ручних гранат із танка »

ТЕМА 9: Прийоми і способи ведення вогню із озброєння танка в оборонному бою.

ЗАНЯТТЯ: Навчання кидання ручних гранат із танка та в пішому порядку.

 

НАВЧАЛЬНА МЕТА: Навчити виконання прийомів та правил кидання навчально-імітаційною гранатою.

 

ВИХОВНА МЕТА: Прищеплювати тим, хто навчається, любов до зброї, відповідальність за її стан і збереження. Виховувати в особового складу високі морально-бойові і психологічні якості.

ЧАС: 55 хвилин.

 

МЕТОД: Розповідь, показ, тренування.

 

МІСЦЕ: Танкова директриса (військове стрільбище), навчальне місце з метання гранат у пішому порядку та із танка.

МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: Зброя, екіпіровка – за штатом; секундоміри – 2 шт.; сигнальні прапорці – 2 шт.; мішенева обстановка (згідно з курсу стрільб); боєприпаси: УРГН – 10 шт.; УЗРГМ – по 2 шт. на кожного, хто навчається; запасні комплекти для підготовки ударного механізму УРГН – 2шт.; схеми, плакати, стенди.

КЕРІВНИЦТВА ТА ПОСІБНИКИ:

Курс стрільб зі стрілецької зброї та бойових машин,

Методика вогневої підготовки,

Руководство по стрелковому делу.

 

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА – 3 хв.:

 

- прийняти рапорт командира навчальної групи;

- перевірити наявність особового складу, зовнішній вигляд, готов- ність до заняття;

- перевірити готовність навчально-матеріального забезпечення до заняття;

- повідомити тему, мету і порядок проведення заняття на навчаль- ному місці;

- провести контроль засвоєння матеріалу попереднього заняття;

- довести заходи безпеки під час проведення занять;

- приступаю до тренування.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА – 50 хв.

1-а вправа. Кидання ручної оборонної гранати з місця

Ціль: три атакуючі стрільці – ростові фігури (мішень №8) або три стрільці – ростові фігури (мішень №8б), що встановлені у позначеному габариті на відкритій місцевості по фронту 10м та у глибину 5 м. Габарит розбивається у глибину на три частини: центральну - глибиною 1 м, ближню та дальню – глибиною по 2 м. Мішені встановлюються: дві – у середині центральної частини та одна – у середині дальньої частини.

Дальність до цілі: 25 м.

Час: Не більш 30 с. від команди «Гранатою – вогонь» до вибуху гранати.

Кількість гранат: 1 (навчально-імітаційна, навчальна або бойова).

Положення для метання: Стоячі з окопу.

Оцінка:

«відмінно» – влучити у центральну частину;

«добре» –- влучити у дальню частину габариту;

«задовільно» – влучити у ближню частину габариту.

2. Приготування для кидання (заряджання гранати і прийняття положенн)

Кидання гранати складається з виконання наступних прийомів: приготування для кидання (заряджання гранати і прийняття положення) і кидання гранати.

Заряджання гранати виконується за командою «Підготувати гранати!», а в бою, крім того, і самостійно.

Для заряджання необхідно вийняти гранату з гранатної сум- ки, вигвинтити короб з трубки корпуса та вкрутити запал (рис. 3.36).

Граната готова до кидка.

 

Рис. 3.36. Вкручування запалу Висмикування запобіжної чеки

Кидання гранат виконується за командою «Гранатою – вогонь!» чи «По траншеї, гранатами – вогонь!», а в бою, крім того, і самостійно.

Для кидання гранати необхідно:

- узяти гранату у руку і пальцями щільно притиснути спусковий важіль до корпуса гранати;

- продовжуючи щільно притискати спусковий важіль, іншою рукою стиснути (випрямити) кінці запобіжної чеки і за кільце пальцем висмикнути її із запала;

- розмахнутися і кинути гранату у ціль; після метання оборонної гранати укритися.

Зброя при цьому повинна знаходитися у положенні, що забезпечує негайне приготування до дії (у лівій руці, у положенні «на груди!», на бруствері окопу тощо).

Під час виконання вправ із кидання навчально-імітаційних гранат дотримуються такого порядку.

Перевіряю знання тими, хто навчається, заходів безпеки, правил поводження із гранатою та умов вправ; ставлю тим, хто навчається, бойове завдання, оголошую черговість виконання вправи та призначаю старших змін; наказую тим, хто навчається у черговій зміні, отримати на пункті боєпостачання гранатні сумки, гранати та запали до них. Ті, хто навчається, що отримали гранати та запали, оглядають їх, укладають у сумки та прямують у вихідне положення для кидання навчально-імітаційних гранат.

Після прибуття зміни у вихідне положення оглядаю гранати та запали до них. Переконавшись у готовності тих, хто навчається, визначаю тому, хто навчається, укриття, якщо це необхідно, напрямок наступу та порядок кидання гранати, потім змінюю білий прапор на червоний та подаю команди «Такому-то в укриттяВПЕРЕД», «Підготувати гранату».

Під час виконання вправи наступальними гранатами у пішому порядку той, хто навчається, займає укриття, приєднує запал та доповідає: «Такий-то до метання гранати готовий». Переконуюсь у готовності того, хто навчається, подаю команду: «В атакуВПЕРЕД». Той, хто навчається, при наближенні до цілі на дальність, яка передбачена умовами вправи, самостійно на ходу кидає гранату у ціль та з криком «Ура» завершує атаку цілі. Після подолання окопу за командою керівника «Стій» самостійно займає положення для стрільби лежачи. Після закінчення виконання вправи керівник повертає того, хто навчається, у вихідне положення, замінює червоний прапор на білий (якщо необхідно продовжити кидання гранат, червоний прапор на білий не замінюється), оглядає ціль та проводить розбір дій того, хто навчається.

3. Правила і прийоми виконання вправ

 

При киданні гранати стоячи з місця треба встати обличчям до цілі, гранату взяти у праву (для лівші - у ліву), а зброю у ліву (праву) руку і висмикнути запобіжну чеку, зробити правою ногою крок назад, зігнувши її у коліні, повертаючи (якби закручуючи) корпус вправо, зробити замах гранатою по дузі вниз і назад; швидко випрямляючи праву ногу і повертаючись грудьми до цілі, кинути гранату, проносячи її над плечем і випускаючи з додатковим ривком кисті. Вагу тіла у момент кидка перенести на ліву ногу, зброю енергійно подати назад (рис. 3.37).

 

Рис. 3.37. Прийом кидання гранати стоячі з місця: а, б, в, г - послідовність дій

При киданні гранати з коліна прийняти положення для стрільби з коліна, утримуючи гранату у правій руці, а зброю – в лівій, висмикнути запобіжну чеку; зробити замах гранатою, відхиляючи корпус назад і повертаючи його вправо; піднятися і кинути гранату, проносячи її над плечем і різко нахиляючи наприкінці руху до лівої ноги (рис. 3.38).

 

Рис.3.38. Прийом кидання гранати з коліна; а, б, в - послідовність дій

При киданні гранати у русі кроком або бігом треба: утримуючи гранату у правій напівзігнутій руці, а зброю – у лівій, висмикнути запобіжну чеку; під ліву ногу винести руку із гранатою вперед і вниз; на другому кроці (правою ногою) рука продовжує рух по дузі вниз назад з одночасним поворотом корпуса вправо; на третьому кроці, виставивши ліву ногу у напрямку до цілі на носок і зігнувши праву ногу у коліні, завершити поворот корпуса і замах рукою. Використовуючи швидкість руху і вкладаючи у кидок послідовно силу ніг, корпуса і руки, кинути гранату, проносячи її над плечем (рис.3. 39).

 

Рис.3.39. Прийом кидання гранати в русі: а, б, в, г - послідовність дій

Для кидання гранати із траншеї або окопу необхідно: покласти зброю на бруствер, взяти гранату у праву руку і висмикнути запобіжну чеку; відставити (наскільки можливо) праву ногу назад, прогнувшись у попереку і злегка згинаючи обидві ноги, відвести праву руку із гранатою догори і назад до відказу; спираючись на ліву руку, різко випрямитися і метнути гранату у ціль, після чого укритися у траншеї (окопі) (рис. 3.40).

а)б)в)

Рис.3.40. Прийом кидання гранати із траншеї чи окопу: а, б, в - послідовність дій

Для поразки живої сили противника, розташованої в окопі (траншеї) чи на відкритій місцевості, кидати гранату під кутом приблизно 35- 45°, щоб граната падала на ціль прямовисно і менше відкочувалася в бік.

 

Якщо граната не була кинута та із запала запобіжна чека не висмикувалася, вона розряджається під спостереженням командира.

За командою «Розрядити гранату» запал вигвинчується, загортається у ганчір'я (папір) і укладається у гранатну сумку; у трубку корпуса вкручується заглушка і граната укладається у сумку.

 

ІII. Заключна частина – 3 хв.:

 

- нагадати тему та мету заняття на навчальному місці;

- визначити ступінь досягнення мети;

- провести короткий розбір заняття, оголосити оцінки;

- відповісти на запитання;

- перевіряю комплектність зброї та на розрядження;

- відправляю тих, хто навчався, на наступне навчальне місце.

 

КЕРІВНИК ЗАНЯТТЯ

капітан А.М. ВОВК

 


Затверджено

рішенням методичної ради

військової частини А0000

протокол №___від______200 р.

 

 

ОПЕРАЦІЙНО-МЕТОДИЧНА КАРТА

для проведення заняття із вогневої підготовки на навчальному місці № 7

 

ТЕМА 9: Прийоми і способи ведення вогню із озброєння танка в оборонному бою.

ЗАНЯТТЯ: Навчання киданню ручних гранат із танка та у пішому порядку.

НАВЧАЛЬНА Мета: 1. Дати систематизовані основи наукових знань та практичного досвіду у правилах метання ручних гранат у пішому порядку та із танків.

2. Сконцентрувати увагу на найбільш складних і вузлових питаннях навчального матеріалу.

3. Здійснити контроль засвоєння особовим складом навчального матеріалу.

ВИХОВНА Мета: Виховувати у особового складу впевненість, віру у надійність зброї, систем та механізмів танка.

ЧАС: 55хвилин.

 

МІСЦЕ: танкова директриса (військове стрільбище), навчальне місце для метання гранат у пішому порядку та із танка.

Матеріальне забезпечення: Навчальні гранати та запали до них.

Плакати по гранатам та запалах. Операційні карти по гранатах та запалах.

КЕРІВНИЦТВА ТА ПОСІБНИКИ: Методика вогневої підготовки танкових підрозділів.

Настанова з ручних гранат.

Збірник нормативів з бойової підготовки Сухопутних військ Збройних Сил України.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Навчальні питання та їх короткий зміст Методичні рекомендації та дії керівника Дії тих, хто навчається
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА - 3хв.
- прийняти рапорт командира навчальної групи; - перевірити наявність особового складу, зовнішній вигляд, готовність до заняття; - перевірити готовність навчально – матеріального забезпечення до заняття; - повідомити тему, мету і порядок проведення заняття на навчальному місці; - провести контроль засвоєння матеріалу попереднього заняття; - довести заходи безпеки під час проведення занять; -приступаю до тренування. Уважно слухають та запам'ятовують. Відповідають на запитання.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА - 50хв.
1. Умови виконання 1вправи. Метання ручної оборонної гранати з місця. Зміст визначений в операційній карті.     2. Приготування для метання (заряджання гранати і прийняття положення) гранати. Зміст визначений в операційній карті 3. Правила та прийоми виконання вправ. Зміст визначений в операційній карті. Розповідаю та практично показую, коментую виконання першої вправи. Проводжу тренування з виконання першої вправи згідно операційної карти. Виставляю оцінки. Уважно слухають, у разі потреби занотовують у робочі зошити. Тренуються у порядку приготування для метання гранати. Тренуються у правилах та прийомах виконання вправ для метання гранати. Виконують 1 вправу по метанню гранати з місця.
ІІІ. Заключна частина - 2хв.
- нагадати тему та мету заняття на навчальному місці; - визначити ступінь досягнення мети; - провести короткий розбір заняття, оголосити оцінки; - відповісти на запитання; - перевіряю комплектність зброї та на розрядження; - відправляю тих, хто навчався на наступне навчальне місце. Уважно слухають. Задають запитання. За командою висуваються на наступне навчальне місце.

 


ОПЕРАЦІЙНА КАРТКА

з виконання вправи кидання ручних гранат у пішому порядку

«1-а вправа метання ручної оборонної гранати з місця»

Зміст навчальних питань Методичні рекомендації та дії керівника і тих, хто навчається
Умови виконання вправи: Ціль: Три атакуючі стрільці – рос- тові фігури (мішень №8), або три стрільці – ростові фігури (мішень №8б), що встановлені у позначе- ному габариті на відкритій міс- цевості по фронту 10 м та у глиби- ну 5 м. Габарит розбивається у гли-бину на три частини: центральна – глибиною 1 м, ближню та дальню – глибиною на 2 м Мішені встановлюються: дві – по боках центральної частини та одна – у середині дальньої частини. Дальність до цілі: 25 м. Час: не більше 30 с. від команди: «Гранатою – вогонь» до вибуху гранати. Кількість гранат: одна навчально-імітаційна, навчальна або бойова. Положення для метання: стоячи в окопі з приступця. Оцінка: «відмінно» – влучити у центральну частину габариту «добре» – влучити у дальню частину габариту «задовільно» – влучити у ближню частину габариту   Після прибуття зміни у вихідне положення оглядаю гранати та запали до них. Визначаю тому, хто виконує вправу, укриття. Звертаю увагу на те, щоб той, хто навчається, міцно прижимав пальцями спусковий важіль до корпусу гранати, кидав гранату під кутом близько 45 градусів. Змінюю білий прапор на червоний та подаю команду: «Такому-то в укриття – впе- ред». Після заняття укриття подаю команду: «Підготувати гранату». Після доповіді «Такий-то до ки- дання гранати готовий» подаю ко манду: «Гранатою – вогонь». Після того, як мине не менше 10 с. після вибуху гранати, ви- ходжу з окопу, оглядаю ціль. Оголошую оцінку, повертаю то- го, хто навчався, у вихідне по- ложення, даю команду наступ- ному військовослужбовцю на заняття укриття

ОПЕРАЦІЙНА КАРТКА

з виконання вправи кидання ручних гранат у пішому порядку

«2-а вправа кидання гранати на ходу»

 

Зміст навчальних питань Методичні рекомендації та дії керівника і тих, хто навчається
Умови виконання вправи Ціль: Три стрільці – грудні фігури (мішень №6 вста- новлені у траншеї (окопі) на фронті 10 м, в глибину 5 м. Дальність до цілі: 40-25 м. Кількість гранат: дві нав- чально-імітаційні або одна бойова. Час: не більше 30 с. від ко-манди: «Вперед» до моменту подолання траншеї та заняття положення для стрільби ле- жачи. Положення для метання: на ходу. Оцінка: «відмінно» - влучити у траншею або у хід спо- лучення двома гранатами; бойову влучити у траншею; «добре» – влучити у тран- шею, хід сполучення першою гранатою; бойову влучити у смугу поза траншеєю дов- жиною 10 м та шириною 2 м; «задовільно» – влучити у траншею, хід сполучення другою гранатою; бойову влучити у смугу попереду траншеї довжиною 10 м та шириною 2 м. Особливості виконання вправи: той, хто навчається, виконує вправу з двох по- ложень. Спочатку вправа ви- конується з положення стоя- чи з місця, після пересування, потім з ходу.   Після прибуття зміни у вихідне положення нагадую, що при киданні гранати у русі кроком або бігом ті, хто навчається, притримують гранату у правій напівзігнутій руці, а зброю –у лівій, висмикують запобіжну чеку; під ліву ногу виносять руку із гранатою вперед та вниз; на другому кроці (правою ногою) рука продовжує рух по дузі вниз назад із одночасним пово- ротом корпуса вправо; на третьому кроці, виставивши ліву ногу за нап- рямком до цілі на носок і зігнувши праву ногу у коліні, завершують пово- рот корпуса і замах рукою. Вико- ристовуючи швидкість руху та вкла- даючи у кидок послідовну силу ніг, корпуса та руки, метають гранату, про- носячи її над плечем. Оглядаю гранати та запали до них. Визначаю тому, хто виконує вправу, укриття. Змінюю білий прапор на червоний та подаю команду: «Такому-то в укрит- тя – вперед». Після заняття укриття подаю команду: «Підготувати грана- ту». Після доповіді «Такий-то до кидання гранати готовий» подаю команду: «В атаку – Вперед». Той, хто навчається, при наближенні до цілі на дальність 40-25 м самостійно на ходу кидтає гранату у ціль та з криком «Ура!» завершує атаку цілі. Після подолання окопу за командою «Стій» займає положення для стрільби лежачи. Повертаю того, хто навчався, у вихідне положення, змінюю червоний прапор на білий, оглядаю ціль, оголошую оцінку, даю команду наступному військовослужбовцю на заняття ук- риття.

 

ОПЕРАЦІЙНА КАРТКА

з виконання вправи кидання ручних гранат у пішому порядку

«4-я вправа кидання гранат після пересування, у нерухому ціль»

Зміст навчальних питань Методичні рекомендації та дії керівника і тих, хто навчається
Умови виконання вправи Ціль: Танк в окопі (мішень №12б) встановлюється у габа- риті по фронту 3.5 м та у гли- бину 7 м. Габарит розбивається по глиби- ні на три частини: центральну – глибиною 2.5 м, ближню та дальню, глибиною 2 - 2.5 м Дальність до цілі: 25-20 м. Кількість гранат: навчально-імітаційна, навчальна, одна бо- йова. Оцінка: «відмінно» – влучити у центральну частину габариту; «добре» – влучити у дальню частину габариту. «задовільно» – влучити у ближ- ню частину габариту. Особливості виконання впра- ви: той, хто навчається, зна- ходиться на відстані 15 м від окопу. За командою керівника прискореним кроком починає рух вперед, займає окоп, з якого кидає гранату у ціль Після прибуття зміни у вихідне положення оглядаю гранати та за- пали до них. Визначаю тому, хто виконує вправу, укриття. Звертаю увагу на те, щоб той, хто навчається, міцно притискав паль- цями спусковий ричаг до корпуса гранати, кидав гранату під кутом близько 450. Змінюю білий прапор на червоний та подаю команду: «Противник з фронту – 10м. Вперед, до бою!». Той, хто навчається, пригнувшись, висувається в окоп. Приймає поло- ження для стрільби стоячи з окопу і доповідає про готовність. За коман- дою «Підготувати гранату» кладе автомат на бруствер, готує гранату та бере її у праву руку і підіймає вгору, після доповіді «Такий-то до метання гранати готовий» за командою «Гранатою, вогонь» кидає гранату у мішень, швидко забирає автомат із бруствера та присідає на дно окопу. Після того, як мине не менше 10 с. після вибуху гранати, виходжу з окопу, оглядаю ціль. Оголошую оцінку, повертаю того, хто навчався, у вихідне положення, даю команду наступному військовослужбовцю на виконання вправи

ОПЕРАЦІЙНА КАРТКА

з виконання вправи кидання ручних гранат із бойових машин і танків

«6-а вправа кидання гранати із бойової машини з місця»

Зміст навчальних питань Методичні рекомендації та дії керівника і тих, хто навчається
Умови виконання вправи Ціль: Три атакуючі стрільці – ростові фігури (мішень №8) на відкритому май- данчику у колі радіусом 2 м (вночі ціль освітлюється). Дальність до цілі: від бойо- вої машини до центру кола – 25-15 м. Кількість гранат: 1 нав- чально-імітаційна, навчаль- на або бойова. Час: 10 с. від команди «Гра натою – вогонь» до за-чинення люка. Оцінка:«відмінно» – влу- чити гранатою у коло ра- діусом 2м. «добре» – влучити гранатою у коло радіусом 4м. «задовільно» – влучити гра- натою у коло радіусом 6 м.   Після прибуття зміни доводжу, що бойовою гранатою вправа викону- ється із бойової машини, а навчаль- но-імітаційною – із навчальної башти або тренажера. Показую порядок виконання вправи. Даю команду тому, хто виконує вправу, отримати на пункті боєпо- стачання гранатну сумку, гранату та запал до неї. Подаю команду: «Такому-то – до ма- шини, таким-то – в укриття». Той, хто виконує вправу, прямує до машини та стає позаду у 4 м від правої (лівої) гусениці, а решта тих, хто навчається у даній зміні, зай- мають місця в укритті. Переконавшись у готовності того, хто навчається, та у забезпеченні заходів, безпеки подаю команду «До бою». Той, хто навчається, займає зазначене місце у бойовій машині, укладає гранату запалом на своє місце, веде спостереження та допо- відає про готовність до виконання вправи “Такий-то до метання гранати готовий”. При правильних діях того, хто навчається, подаю команду: «Гранату – до бою”. За цією коман- дою той, хто навчається, відстопорює рукоятку замка кришки люка, виймає гранату та доповідає: «Граната го- това». Переконавшись у готовності того, хто навчається, до кидання гранати, подаю команду: «По піхоті право- руч (попереду, ліворуч) гранатою – вогонь». За цією командою той, хто нав- чається, тримаючи гранату у правій (лівій) руці, випрямляє (зводить ра- зом) кінці запобіжної чеки та за кільце витягає її, потім відчиняє люк, енергійно кидає гранату у ціль та зачиняє люк. Після кидання гранати змінюю червоний прапор на білий та подаю команду: «До машини», разом із тим, хто навчається, оглядаю ціль та оголошую йому оцінку, повертаюсь у вихідне положення, даю команду наступному військовослужбовцю от- римати на пункті боєпостачання гранатну сумку, гранату та запал.

 

ОПЕРАЦІЙНА КАРТКА




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-14; Просмотров: 1061; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.056 сек.