Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Урок 19




ТЕМА: Композиція музичного твору.

 

МЕТА УРОКУ:

Навчальна: вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх;

- аналізування драматургії та композиції музичних

творів різних жанрів і форм (соната) щодо відо-

браження мозаїки навколишнього світу;

- визначення основних типів музичної драматургії:

контрастного, конфліктного, безконфліктного

- характеристика особливостей побудови сонатної

форми як співставлення та розвитку різнохарактер-

них образів.

- засвоєння поняття музична драматургія, сонатна форма та її складові.

Виховна: - виховувати любов до класичної му –

зики, рідного народу;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів.

Розвиваюча: - розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки;

- розвивати співацькі навики;

- розвиток вокально – хорових навичок.

Обладнання: Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією, портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми: словесні (розповідь, бесіда), наоч-

ні (використання папок портрету композитора

демонстраційний матеріал малюнок) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально.

 

ХІД УРОКУ:

 

I. Організація учнів до уроку.

Музичне вітання:

 

Вступне слово вчителя:

Вч. Ми знаємо, що музичні образи, вплітаючись у музичну драматургію, тобто в розвиток і дію, утворюють різноманітні композиції, форми.

Сьогодні ми підсумуємо все, що вивчили протягом навчального року, пригадаємо пісні, які найбільше сподобалися, у формі уроку-програмної симфонії!

Розпочнемо урок-симфонію зі вступу. Він нагадає нам образ нашої другої домівки – школи. Школу можна уявити кораблем, під вітрилами якого ми мандруємо країною знань і добра.

 

Караоке. Пісня “Шкільний корабель”

“Шкільний корабель”

Сл. К. Ібряєва,

муз. Г. Струве

 

Відомості про І частину уроку-симфонії

Вч. Першу частину уроку-симфонії ми присвятимо образам батьківщини; виразимо любов до рідної землі піснею „Україна” й переймемося духом її героїчного минулого піснею “Гей ви, козаченьки”.

 

Караоке. Пісня «Україна»

„Україна”

Сл. і муз. Т. Петриненка

 

Караоке. Пісня “Гей ви, козаченьки”

“Гей ви, козаченьки”

Сл. В. Крищенка,

муз. Г. Татарченка

 

Відомості про ІІ частину уроку-симфонії

Оскільки у класичних симфоніях друга частина повільна, розповідного характеру, ми пригадаємо образ матері, що чекає на сина-солдата.

У піснях „Степом, степом” та „Балада про мальви” образ матері має стримано-трагічний характер. Ми відчуваємо всю гіркоту материнського горя через стриману, повільну мелодію пісні „Степом, степом” та драматично-схвильовану мелодію пісні „Балада про мальви”.

 

Караоке. Пісня „Степом, степом”

„Степом, степом”

Сл. М. Негоди,

муз. А. Пашкевича

 

Караоке. Пісня „Балада про мальви”

„Балада про мальви”

Сл. Б. Гури,

муз. В. Івасюка

Відомості про ІІІ частину уроку-симфонії

Треті частини симфоній – скерцо – веселі й жартівливі, хоча можуть мати й танцювальний характер. Ми вивчали пісні танцювального характеру – “На долині туман” та „Водограй”.

 

Караоке. Пісня “На долині туман”

“На долині туман”

Сл. В. Діденка,

муз. Б. Буєвського

 

Відомості про фінал уроку-симфонії

Яким же буде фінал нашої симфонії? Звичайно ж, піднесеним і життєстверджуючим! Для цього нам слід пригадати образ віри пісні „Най буде” та образ надії пісні „Хай живе надія”.

 

Караоке. Пісня “Най буде

“Най буде”

Сл. і муз. Дж.Леннона і П.Маккартні

 

Відомості про коду уроку-симфонії

Який гарний урок-симфонію ми склали із вивчених пісень! Коду цієї симфонії зробимо не музично-виконавською, а теоретичною – у формі тестування.

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2014-12-07; Просмотров: 356; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.014 сек.