Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Повторення правил ТБ




План

01.02.2013

Вправи для очей.

- Згорніть, будь ласка, вікна, відкрийте презентацію «Вправи для очей» і повторяйте очима за об’єктами.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

- Як зберегти надрукований текст?

- Яку клавішу потрібно натискати, щоб писати з абзацу?

V. Підсумок уроку.

- Давайте пограємо у гру «Знайди зайве слово»

1. Куртка, черевики, сорочка, м’яч, капелюх.

2. Клен, тополя, опеньки, сосна, ялинка.

3. Пилка, молоток, цвях, виделка, рубанок.

4. Морозиво, масло, ковбаса, сир, сметана.

 

 

Допускаю:

Оцінка:

Тема: Графічний редактор

Мета: перевірити знання учнів з попередніх тем, познайомити з

поняттям «графічний редактор»;

розвивати навички роботи у графічному редакторі;

виховувати інтерес до предмету, культуру роботи за

комп’ютером.

Обладнання: презентації «Правила ТБ», «Вправи для очей»,

інструкції до виконання практичної роботи, ПК.

 

 

І. Організація початку уроку.

1) Повторення правил ТБ.

ІІ. Перевірка знань учнів.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1) Повідомлення теми уроку.

2) Вступна бесіда.

3) Інструктаж до виконання практичної роботи.

4) Виконання практичної роботи.

5) Вправи для очей.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

V. Підсумок уроку.

 

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

- Давайте пригадаємо правила поведінки за комп’ютером. Відкрийте презентацію та пройдіть тестування.

ІІ. Перевірка знань учнів.

- А зараз повторимо матеріал попередніх тем та проведемо невеличку контрольну роботу. Виконайте завдання на картках.

Завдання для контрольної роботи:

1.Вкажи цифрами у кружечках послідовність для збереження тексту.

Вибрати пункт меню Зберегти як

Вибрати меню Файл

Ввести ім'я файлу

 

Натиснути кнопку Зберегти

 

2. Що можна робити за допомогою текстового редактора?


програвати музику

перекладати текст

друкувати зображення

набирати листи

виправляти твір

розфарбовувати малюнок

зберігати текст на диск

виконувати обчислення

редагувати зображення

роздруковувати текст


3. З’єднай зображення кнопок панелі інструментів текстового редактора WordPad з відповідними діями.

 
 


Зробити текст курсивом (з нахилом)

 
 


Зробити текст підкресленим

 
 


Зробити текст жирним

4. Зміна зовнішнього рядка абзацу називається:

форматування форматування рядка форматування абзацу

 

5. З'єднай з відповідними позначками:

           
     


за лівим краєм по центру за правим краєм

 

           
     
 

 


6. Закінчи речення, з’єднавши овал з відповідними прямокутниками.

 
 


видалити з тексту всі символи

 

добирати малюнки до тексту

Форматувати текст – це

змінювати зовнішній вигляд тексту

 

виправляти помилки у тексті

 

7. Щоб вилучити символ зліва від курсору, треба натиснути клавішу__________. А щоб вилучити символ справа від курсору – клавішу__________.

 

8. Щоб установити курсор на початок рядка, треба натиснути клавішу__________. А щоб установити курсор на кінець рядка – клавішу__________.

 

9. Під час редагування тексту для створення нового абзацу використовується клавіша_________.

 

10. Зафарбуй клавішу, яку слід утримувати, щоб літера вводилася з клавіатури великою:

Enter Shift Caps Lock Ctrl

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1) Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні працюватимемо в графічному редакторі Paint.

2) Вступна бесіда.

Графічні редактори – це програми, призначені для того, щоб малювати малюнки (чорно-білі та кольорові), обробляти фотографії, креслити схеми, плани місцевості. Вони дають змогу створити навіть об’ємні зображення.

Спеціальні ефекти, створені за допомогою графічних редакторів, використовують на телебаченні та в кіно.

Існує багато різноманітних графічних редакторів. Ми ж продовжимо працювати з найпростішим з них – програмою Paint, з якою познайомилися в другому класі.

Подивіться на панель інструментів і палітру кольорів.

Пригадайте, як називається кожен інструмент та як

користуватися палітрою.

 

3) Інструктаж до виконання практичної роботи.

Знайдіть на панелі інструментів Еліпс. Скориставшись ним, намалюй круглий торт. Поділи торт відрізками на 8 частин.

Тепер намалюй світлофор. Він складається із сірого прямокутника та трьох кружечків – червоного, жовтого і зеленого.

Розташуй прямокутник у центрі аркуша. На вільному місці аркуша намалюй кружечок. Для цього знову скористайся інструментом Еліпс, але під час малювання натисни й утримуй натиснутою клавішу Shift.

Щоб усі три ока світлофора були однаковими, скопіюємо намальований кружечок тричі усередину прямокутника.

Для цього обери інструмент Виділення. Обведи кружечок. Потім підведи вказівник всередину виділеної частини малюнка. Натисни і тримай натиснутою клавішу

Ctrl на клавіатурі. Пересуваючи мишу, розмісти копію кружечка в прямокутнику. Відпусти кнопку миші та клавішу Ctrl. Повтори ці дії ще двічі.

Щоб розфарбувати світлофор, скористайся інструментом Заливка

Вибери на палітрі сірий колір. Підведи вказівник всередину прямокутника і клацни ліву кнопку миші. Так само зафарбуй кружечки світлофора у відповідні кольори.

А зараз спробуй намалювати за малюнком мухомори. Подивися з яких частин складається мухомор і намалюй його.

 

 

4) Виконання практичної роботи.

- Можете приступати до виконання практичної роботи.




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 599; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.026 сек.