КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Пояснення до творчого завдання
Урок № 3 Тема: Лінія, пляма, крапка, штрих як засоби створення форми. Графічні матеріали та інструменти та прийоми роботи з ними. Пригоди Лінії та Крапки. Мета: розкривати поняття «лінія як засіб виразності»; ознайомлювати учнів із поняттями «штрихування» і «силует»; надавати початкові навички роботи з лінією; формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси лінійних форм; розвивати дрібну моторику руки; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу; забезпечувати доброзичливу атмосферу; стимулювати розвиток допитливості. Хід уроку I. Актуалізація опорних знань і вмінь Бесіда: – Які, на вашу думку, матеріали та інструменти допоможуть намалювати малюнок, що складається з ліній? III. Вивчення нового матеріалу: Пояснення вчителя: – Є дверцята у пеналі, Дивовижні, небувалі: Як відчиняться вони, Вибігають молодці — Кольорові олівці. Т. Коломієць Робота над формуванням навичок і вмінь: Слово вчителя: – Одного разу засперечалися крапка, лінія та пляма: хто з них найважливіший. — Я — сонячне проміння,— промовила лінія. — А я — крапельки дощу,— зауважила крапка. — А я — калюжа на землі,— вихвалялася пляма. — Дурні, що ви сперечаєтесь,— розсміялася сорока на гілці. — Ви всі потрібні. А разом ви можете зобразити все, що завгодно. — Ай справді! — вигукнули подружки. Намалюймо щось разом. Що ж нам намалювати? Учитель пропонує учням допомогти крапці, лінії та плями намалювати щось цікаве. Для того щоб визначити, що ж саме; намалювати, пропонує виконати декілька вправ.) (Учитель розповідає, учні ілюструють розповідь за допомогою ліній, крапок та плям. На кожному етапі розповіді вчитель пропонує учням використати певний прийом зображення. – Якщо стати на пагорбі, то видно далеко-далеко навкруги. Земля розкинулася широко-широко, а над нею небо — високе- високе. Відділіть небо від землі за допомогою хвилястої лінії. – Яскраве сонечко освітлювало все навкруги. Намалюйте сонечко за допомогою круглої плями. Воно спрямувало свої промінці на землю. Намалюйте промінці за допомогою ліній різної довжини. – Дмухнув вітерець, і сонечко затулили пухнасті хмаринки. Намалюйте хмаринки за допомогою хвилястих ліній, а крапками зробіть їх пухнастими. – Хмари насупилися, потемнішали. Заповніть хмари хвилястими лініями. – На землю впали перші краплі дощу. І почалася злива. Намалюйте дощ – спочатку окремими краплями, а потім паралельними лініями. – З хмари зірвалася блискавка та освітила все навкруги. Намалюйте блискавку. Вона схожа на розгалужене коріння дерева. Індивідуальна робота за творчим завданням Учні виконують творчу роботу. Учитель надає індивідуальну допомогу. V. Підбиття підсумків: З малюнків створюють виставку «Портрет блискавки». Наприкінці уроку учні мають розрізняти прийоми виконання малюнка, свідомо їх використовувати.
Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 329; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |