Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Робота в парах




Завдання

Правознавство 10 клас Урок №

Тема: Особливості організації державної влади і місцевого самоврядування в Україні

Мета: ознайомити учнів з функціями Верховної Ради України, її завданнями, структурою та порядком роботи, зі статусом, порядком обрання та припинення повноважень Президента України, його повноваженнями та функціями; виховувати в учнів повагу до органів державної влади та їх діяльності, до Президента України як глави держави; розвивати вміння працювати з нормативно-правовими актами, аналізувати їх, складати текстову таблицю.

Обладнання: Конституція України; схеми «Структура Верховної Ради України».

 

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Цифрова розминка за цифрами, вивченими на попередніх уроках

• 18 (мінімальний вік виборців);

• 21 (мінімальний вік кандидата в депутати до Верховної Ради);

• 450 (кількість народних депутатів України);

• 4 (мінімальний відсоток голосів, який має отримати партійний список для участі в розподілі місць в Верховній Раді за пропорційною виборчою системою);

• 3 мільйони (мінімальна кількість виборців, які повинні висловитися за проведення референдуму, для проголошення референдуму за народною ініціативою);

• 100 тисяч (мінімальна кількість виборців, які повинні висловитися за проведення референдуму, для проголошення референдуму за народною ініціативою в регіоні України) тощо.

Поясніть поняття «пряма та представницька демократія», «референдум», «загальні, рівні, прямі, вільні вибори», «таємне голосування».

Запропонувати запитання, які, на їх думку, доцільно винести на Всеукраїнський або місцевий референдум.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Статус та компетенція Верховної Ради України

Робота в малих групах з текстом Конституції України

1. Ознайомитися з текстом ст. 75 та 85 Конституції України.

 

2. Визначити статус Верховної Ради та повноваження Верховної Ради України, які належать до однієї з груп (відповідно до завдання групи): 1) законодавчі, 2) кадрові, 3) з організації діяльності органів самоврядування, призначення виборів, та референдумів, 4) контрольні, 5) у сфері міжнародних відносин та забезпечення оборони та національної безпеки.

Розповідь учителя

Назва «парламент» — від франц. parler (говорити). Парламенти в різних країнах світу називаються по-різному: сейм у Польші, конгрес у США, кнесет Ізраіль тощо. Структура Верховної Ради України

Розповідь учителя з використанням схеми «Структура Верховної Ради України»

(с. 113 підручника) з елементами бесіди

1. Склад Верховної Ради України — 450 депутатів тощо.

2. Порядок формування та функції постійних комітетів Верховної Ради України.

3. Функції фракцій Верховної Ради України.

4. Апарат Верховної Ради та його функції.

5. Рахункова палата України, порядок її формування та функції.

6. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (строк повноважень, функції).

Запитання для бесіди з учнями

1. Хто виконує обов’язки керівників Верховної Ради? (Коментар вчителя: функції Голови Верховної Ради як спікера, людини, яка перш за все веде засідання парламенту, головує на них.)

2. Назвіть ознаки, за якими, можна розподілити 450 депутатів на окремі групи. (Коментар вчителя: у Верховній Раді депутати об’єднуються за політичною ознакою (утворивши фракції) і за професійними ознаками (утворивши профільні комітети).)

 

Статус та повноваження Президента України

Розповідь вчителя з елементами бесіди

• Назвіть країни, де існує посада президента.

1. Статус Президента в різних країнах. (США, Франція, ФРН, Ізраїль тощо)

2. Історія посади Президента України(1991–1994 рр. — Л. М. Кравчук; 1994–2005 рр. — Л. Д. Кучма; 2005–2010 рр. — В. А. Ющенко; з 2010 р. — В. Ф. Янукович)

3. Місце Президента України в політичній системі держави. До якої гілки влади його можна віднести (є главою держави, але не є главою виконавчої влади, не відноситься до жодної з гілок влади)?

4. Порядок обрання та вимоги до кандидата в Президенти України Верховна Рада — це колегіальний орган, своєрідний «колективний розум», а Президент має самостійно приймати рішення, отже, і вимоги до нього, його життєвого досвіду є вищими, ніж до депутата.

Складання таблиці з використанням тексту Конституції України

За матеріалом ст. 85 та 106 (с. 115–116 підручника) заповнити таблицю*(закінчити виконання вдома).

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

З метою закріплення вивченого матеріалу пропонуємо учням згадати порядок обрання Президента, можливі випадки дострокового припинення його повноважень, а також основні його повноваження, згадати значення понять, з якими вони ознайомилися на цьому уроці, — парламент, фракція, омбудсмен. Крім того, згадуємо статус Верховної Ради України та її основні повноваження.

V. Домашнє завдання

Опрацювати § 15 підручника.

 

• 18;

• 21;

• 450;

• 3 мільйони;

• 100 тисяч.




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-26; Просмотров: 348; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.015 сек.