КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Розділ 1. Виробнича пограма підприємства 4 страница
Рзвіти = ((54,61 – 48,8200099)/48,8200099) · 100 = 11,859% Рзвітк = ((171,36 – 150,9108087)/ 150,9108087) · 100 = 16,045% Рзвітю = ((3258,55 – 2807,999348)/2807,999348) · 100 = 16,045% 2. Рентабельність продукції: Рп = По · 100/ Сп РП,
Рп.план = (14806,09472/126253,812)/100 = 11,7272% Рп.звіт = (9278,70065/114242,48479) · 100 = 8,1219%
3. Рентабельність виробництва: Рв = Пч · 100/(ОФсер + НОЗ), Рв.план = (12443,00327/(23064,3667 + 13335,67555)) · 100 = 34,1840% Рв.звіт = (8124,298538/(23363,5166 + 13335,67555)) · 100 = 22,1375%
Результати показників рентабельності записуємо у таблицю 2.2. Таблиця 2.2 Показники прибутковості підприємства
2.3. Визначення показників ефективності використання трудових, матеріальних та технічних ресурсів 1. Показники ефективності використання трудових ресурсів 1.1. Виробіток: В = ТП/Чор Вплан = 148626,142/3601 = 41,2736тис.грн. Взвіт = 136246,7685/3332 = 40,8904тис.грн. 1.2. Трудомісткість: Тзв = Тпл· ΔВ/(100 + ΔВ), Тплан = 6692,57 – ((0,9284 · 6692,57)/(100 – 0,9284)) = 6692,57 – 62,7160 = 6629,854тис.грн. Тзвіт = 6146,268 – ((0,9284 · 6146,268)/(100 – 0,9284)) = 6146,268 – 57,5967 = 6088,6713тис.грн. 2. Показники ефективності використання матеріальних ресурсів 2.1. Матеріаломісткість: Мм = М/ТП Мм.план = 47073,1023/148626,142 = 0,31672 Мм.звіт = 43766,5985/136246,7685 = 0,32123 2.2. Матеріаловіддача: Мв = ТП/М Мв.план = 148626,142/47073,1023 = 3,15735 Мв.звіт = 136246,7685/43766,5985 = 3,11303 3. Показники ефективності використання оборотних засобів 3.1. Коефіцієнт обертання: Коб = ЧД/Ноз Коб.план = 141329,73262/13335,67555 = 10,59обертів Коб.звіт = 124838,39004/13335,67555 = 9,36обертів 3.2. Коефіцієнт завантаження: kз = Ноз / ЧД
kз.план = 13335,67555/141329,73262 = 0,09435 kз.звіт = 13335,67555/124838,39004 = 0,10682 3.3. Тривалість оберта: Тоб = 360/ Коб Тоб.план = 360/10,59 = 40днів Тоб.звіт = 360/9,36 = 38днів 4. Показники ефективності використання активної частини основних фондів 4.1. Фондовіддача: Фв = ТП/ОФсер Фв.план = 148626,142/23064,3667 = 6,4439 Фв.звіт = 136246,7685/23363,5166 = 5,8316 4.2. Фондомісткість: Фм = ОФсер / ТП = 1/ Фв Фм.план = 1/6,4439 = 0,1552 Фм.звіт = 1/5,8316 = 0,1715 4.3. Фондоозброєність: Фо = ОФсер /Чор Фо.план = 23064,3667/3601 = 6,4049 тис.грн./шт. Фо.звіт = 23363,5166/3332 = 7,0119 тис.грн./шт. Розраховані значення заносимо у табл.2.3. Таблиця 2.3. Показники використання ресурсного потенціалу підпиємства
РОЗДІЛ 3. ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА 3.1. Показники ефективності інвестицій у проекти розвитку підприємства Інвестиції - всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті якої створюється прибуток. Показники ефективності інвестиції у проекти 1) Чистий прибуток, отриманий від реалізації проекту в році Т: Пч = (Цод. - Сод.) ∙ ВП ∙ 0,75 Пч.1. = (277,2 – 211) · 32,15 · 0,75 = 1596,2475тис.грн. Пч.2. = (221 -174,8) · 9,24 · 0,75 = 320,166тис.грн. Пч.3. = (3,134 – 2,31) · 1295,5 · 0,75 = 800,619тис.грн. 2) Річна сума амортизаційних відрахувань: Ат= · . Ат.1 = (2205/1,1) · 0,24 = 481,09тис.грн. Ат.2. = (528,6/1,1) · 0,24 = 115,33тис.грн. Ат.3. = (1456/1,1) · 0,24 = 317,67тис.грн. 3) Величина річного грошового потоку: ГП = Пч +А ГП1 = 1596,2475 + 481,09 = 2077,3375тис.грн. ГП2 = 320,166 + 115,33 = 435,496тис.грн. ГП3 = 800,619 + 317,67 = 1118,289тис.грн.
4) Сумарний приведений грошовий потік: ГПсум=∑ ГПпр.1 = 1702,74 +1395,68 + 1144 + 937,71 + 768,61 = 5948,74тис.грн. ГПпр.2 = 365,96 + 307,53 + 258,43 = 931,92тис.грн. ГПпр.3 = 1007,47 + 907,63 + 817,68 + 736,65 + 331,83 = 3801,26тис.грн. 5) Грошовий потік річний: ГПріч= ГПріч.1 = 5948,74/5 = 1189,748тис.грн. ГП річ.2 = 931,92/3 = 310,64тис.грн. ГП річ.3 = 3801,26/4,5 = 844,72тис.грн. 6) Чиста теперішня вартість: ЧТВ = ГПсум - І. ЧТВ1 = 5948,74 – 2205 = 3743,74тис.грн. ЧТВ2 = 931,92 – 528,6 = 403,32тис.грн. ЧТВ3 = 3801,26 – 1456 = 2345,26тис.грн. 7) Індекс дохідності: ІД = ГПпр / Іп ІД1 = 5948,74/2205 = 2,69 ІД2 = 931,92/528,6 = 1,76 ІД3 = 3801,26/1456 = 2,61 8) Термін окупності інвестицій: Ток = Іп / ГПсер Ток.1 = 2205/1189,748 = 1,8роки Ток.2 = 528,6/310,64 = 1,7роки Ток.3 = 1456/844,72 = 1,72роки
За такими показниками, як чиста теперішня вартість, індекс дохідності, термін окупності, надається перевага проекту №1, оскільки чиста теперішня вартість більша від проекту №2 і більша від проекту №3. А також Ідох є більший у проекті №1 порівняно з іншими. Для цього проекту потрібно інвестицій в розмірі 2205тис.грн. Джерелом для реалізації використовуємо чистий прибуток (після сплати економічних санкцій) та амортизацію, тобто для розрахунків ми беремо: Пзал.звіт + Азвіт=4139,50204 + 5954,0551=10093,55714 тис.грн. Отже, кошти, які наявні в підприємства недостатні для фінансування проекту №2. Нестача коштів становить 7888,55714тис.грн. (2205 - 10093,55714). Цю нестачу можна покрити за рахунок дебіторської заборгованості.
3.2. Очікувані показники діяльності підприємства в наступному році Під час розрахунку очікуваних показників діяльності підприємства в наступному році (за умов реалізації ефективнішого в розглянутих проектів його розвитку) враховують звітні показники діяльності в звітному періоді і показники проекту розвитку підприємства.
1) Коефіцієнт використання виробничих потужностей: Квп=0,8+0,01· 8,1= 0,881 %. 2) Очікувані обсяги виробництва продукції: ТПоч = ТПзвіт + ВП · Цод · Квп ТПоч = 136246,4685 + 32,15 ·277,2 · 0,00881 = 136325,283тис.грн. 3) Очікувані обсяги реалізації продукції: РПоч = РПзвіт + ВП · Цод · Квп РПоч = 156047,98704 + 32,15 · 277,2 · 0,00881 = 156126,5015тис.грн. 4) Собівартість реалізованої продукції: СРПоч.= СРПзвіт + ВП · Сод · Квп СРПоч.= 86571,72421 + 32,15 · 211 · 0,00881 = 86631,48817тис.грн. 5) Валовий прибуток: ВПоч = ЧД - СРП; ЧД = РП - ПДВ; ПДВ = 0,2 · РП ВПоч = 0,8 · 156126,5015 – 86631,48817 = 38269,71303тис.грн.
6) Прибуток від операційної діяльності: По.оч. = ВП - Адмін.витрати -Комерц.витрати. По.оч. = 38269,71303 – 18333,59821 – 10645,17574 = 9290,939тис.грн. 7) Прибуток від звичайної діяльності до оподаткування: Пзд.оч.= По+Дфі-Вфі. Пзд.оч.= 9290,939 + 1747,7374 – 194,04 = 10844,6364тис.грн. 8) Чистий прибуток: Пч.оч = 0,75 · Пзд Пч.оч = 0,75 · 10844,6364 = 8133,4773тис.грню 9) Рентабельність продукції: Рп.оч.= По /СП рп СпРП = СРПзвіт + Сод · ВП ·Квп СпРП = 114242,48479 + 32,15 · 211 · 0,00881 = 114302,2487тис.грн Рп.оч.= 9290,939/114302,2487 = 8,1284% 10) Рентабельність виробництва: Рв= ·100%. Рв= · 100% = 22,1626%
Таблиця 3.1 Очікувані фінансово-економічні показники діяльності підприємства у наступному році
Таблиця 3.2 Очікувані показники ефективності використання ресурсного потенціалу
До таблиці 3.2. (очікуваний період): 1) Виробіток: В = ТП/Чор Ч = Чо.р.звіт + Чкращий проект В = 136325,283/(3332 + 118,93) = 39,5тис.грн. 2) Коефіцієнт обертання: Коб = ЧД/Ноз Коб = (0,8 · 156126,5015)/13335,67555 = 9,37 обертів 3)Коефіцієнт завантаження: kз = Ноз / ЧД kз = 1/9,37 = 0,107 4) Тривалість оберта: Тоб = 360/ Коб Тоб = 360/9,37 = 38дні 5) Фондовіддача: Фв = ТП/ОФсер
Фв = 136325,283/23363,5166 = 10,2 6) Фондомісткість: Фм = ОФсер / ТП = 1/ Фв Фм = 1/10,2 = 0,098 7) Фондоозброєність: Фо = ОФсер /Чор Фо = 23363,5166/3450,93 = 6,77 тис.грн./шт.
Висновок Згідно з моїми даними моє підприємство виробляє наступні види продукції: И, К, Ю. Порівнюючи планові і звітні показники обсягів випуску та реалізації продукції, помітно, що загалом виконання завдань по обсягу виробництва і реалізації продукції недовиконано для всіх трьох виробів. Причина недовиконання полягає у залишках готової продукції на кінець року, адже вона перевищує залишки готової продукції на початок року. У наступному пункті, а саме, 1.2 розраховується чисельність промислово – виробничого персоналу. У звітному періоді чисельність основних виробничих робітників зменшилась, це пов’язано з тим, що у звітному періоді спостерігається зменшення обсягів виробництва, трудомісткості виконання робіт, бюджету робочого часу робітника. Чисельність всіх робітників у звітному році є меншою на 409осіб (6822 – 6413). Це пов’язано з тим, що фактичний рівень виконання норм більший від середнього процента норм виробітку, тому що по звіту порівняно із планом обсяг виробництва, трудомісткість виконання робіт та бюджет робочого часу є меншим. У наступному пункті ми розраховували фонд заробітної плати працівників підприємства У першому розділі також розраховували фонд заробітної плати працівників підприємства. У звітному році фонд зарплати основних виробничих робітників менший від планового тому, що тарифний фонд зарплати відрядників і середній розмір премій у звітному році є менший від планового. Фонд зарплати всіх робітників по звіту менший від планового тому, що фонд зарплати основних виробничих робітників є менший. Середня зарплата одного працівника за місяць є більшою у плановому році, тому що річний фонд заробітної плати всіх працівників та загальна чисельність робітників у плановому році є більша. У пункті 1.5 ми складали кошторис витрат і зробили такі висновки, що найбільша частка витрат припадає на матеріали (48,70%), а найменша частка припадає на – амортизацію(5,63%). Також спостерігається зменшення матеріальних витрат у звітному періоді порівняно з плановим, це пов’язано з тим, що у звітному періоді знизились норми витрат, обсяг випуску і загальні витрати на технологічну потребу. Також у першому розділі було здійснено калькулювання собівартості продукції. Де спостерігається, що у звітному році виробнича собівартість є меншою порівняно плановим на7792,0878тис.грн., а повна собівартість є меншою від планового на 7792,0859тис.грн. У пункті 1.7. ми розраховували сукупний норматив оборотних засобів. Найбільша величина оборотних коштів міститься в в НГП (норматив оборотних засобів у готовій продукції), найменша – в Нм = 635,0322. У другому розділі розраховано фінансово-економічні показники діяльності підприємства. У цьому розділі було визначено точки беззбитковості виробництва. По звіту ситуація є вигідніша, бо підприємство більше покриває витрати і швидше отримує прибуток. На підприємстві чистий прибуток є менший у звітному році порівняно з плановим, тому що по у звітному році всі інші фінансово-економічні показники, які впливають на чистий прибуток є менші. Для підприємства у звітному році позитивним є збільшення таких показників: фондовіддача, рентабельність виробництва, коефіцієнт обертання, матеріаловіддача, товарна продукція, виторг від реалізації продукції, прибуток від звичайної діяльності до оподаткування, чистий прибуток і зменшення таких показників: фондомісткість, матеріаломісткість, коефіцієнт завантаження, тривалість оберту. У третьому розділі а такими показниками, як чиста теперішня вартість, індекс дохідності, термін окупності, надається перевага проекту №1, оскільки чиста теперішня вартість більша від проекту №2 і більша від проекту №3. А також Ідох є більший у проекті №1 порівняно з іншими. Для цього проекту потрібно інвестицій в розмірі 2205тис.грн. Джерелом для реалізації використовуємо чистий прибуток (після сплати економічних санкцій) та амортизацію, тобто для розрахунків ми беремо: Пзал.звіт + Азвіт=4139,50204 + 5954,0551=10093,55714 тис.грн. Отже, кошти, які наявні в підприємства недостатні для фінансування проекту №2. Нестача коштів становить 7888,55714тис.грн. (2205 - 10093,55714). Цю нестачу можна покрити за рахунок дебіторської заборгованості. В результаті реалізації проекту №1 підприємство покращило такі показники: товарна продукція, виторг від реалізації продукції, прибуток від звичайної діяльності до оподаткування, чистий прибуток, рентабельність виробництва, коефіцієнт обертання, фондовіддача, фондомісткість. Отже, у даному курсовому проекті ми розраховували основні показники виробничо-господарської діяльності підприємства.
Дата добавления: 2015-08-31; Просмотров: 262; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |