Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Практичне заняття № 5




Тема: Проблеми виховання в період давнього світу, епоху середньовіччя, Відродження та на початку Нової доби (2 год.).

Мета: формування аналітичного мислення, пошукових навичок, перевірка та узагальнення знань студентів.

Хід заняття:

1. Виконання контрольної роботи або тестових завдань за попередніми темами семінарських занять.

Оцінювання: 3 б. – за виконання контрольних завдань.

 

Семінарське заняття № 6.

Тема: Проблеми дошкільної педагогіки в працях зарубіжних педагогів нової доби (Я.Коменський, Д.Локк, Ж.-Ж. Руссо, Й.Г.Песталоцці) (2 год.).

Мета: формувати у студентів уміння аналізувати класичні педагогічні ідеї, виокремлювати основні положення у змісті джерел, порівнювати різні педагогічні позиції, узагальнювати, оцінювати; виховувати інтерес до пошукової діяльності.

Хід заняття:

1. Порівняльна характеристика поглядів Я.Коменського та Ж.-Ж.Руссо на фізичний розвиток і виховання дитини-дошкільника.

2. Виховання дитини очима Ж.-Ж.Руссо: утопія чи реальність (за романом «Еміль, або про виховання» – кн. 1, 2).

3. Проблеми розумового виховання дітей в педагогічній теорії Я.Коменського та Й. Песталоцці.

4. Причини розбіжностей у розв’язанні питань: де, чому і як вчити дітей на думку Д.Локка та Ж.Ж.Руссо.

5. Проблеми розвитку дитячого мовлення у спадщині Я.Коменського та Ж.-Ж. Руссо.

6. Ідеї Д.Локка у роботі сучасного гувернера.

Практичне завдання:

1. Зробити попередній змістово-структурний аналіз творів педагогів, вміщених у хрестоматії, та скласти тези згідно обраної за власним бажанням теми.

Оцінювання: 1 б. – за усну відповідь на теоретичне питання; 2 б. – за виконання практичного завдання.

 

Семінарське заняття № 7.

Тема: Становлення суспільного дошкільного виховання у країнах Західної Європи (кінець ХУІІІ – поч.. ХІХ ст..) (2 год.).

Мета: поширити та конкретизувати знання студентів про особливості організації перших виховних закладів для маленьких дітей, специфіку їх роботи, про педагогічну систему Ф.Фребеля, засновника дошкільної педагогіки як науки.

Хід заняття:

1. Перші дошкільні заклади Германії та Франції (Й.Базедов, Й.Оберлін).

2. Педагогічна діяльність Ф.Фребеля. Погляди Фребеля на розвиток дитини.

3. Ідея дитячого садка. Завдання дитячого садка.

4. Ф.Фребель про дитячу гру.

5. Дидактичний матеріал Ф.Фребеля.

6. Види занять та зміст діяльності дітей у дитячому садку.

Практичні завдання:

1. Підготувати реферативні повідомлення за пунктами плану, використовуючи матеріали хрестоматій з історії дошкільної зарубіжної педагогіки, де вміщено праці Ф.Фребеля, Й.Базедова, Й.Оберліна, для дискусії або до роботи в творчих групах.

2. Опрацювати статті: Плеханов А., Морозов О. Создатель детского сада и основоположник дошкольной педагогики // Дошкольное воспитание. – 1995. - № 7; Борисова З. Ф.Фребель – засновник ідеї дитячого садка // Дошкільне виховання. – 2002. - № 12.

Оцінювання: 1 б. – за усну відповідь на теоретичне питання; 2 б. – за виконання практичного завдання.

Семінарське заняття № 8.

Тема: Основні напрямки зарубіжної педагогіки кінця ХІХ – поч. ХХ століття (2 год.).

Мета: познайомитися з основними авторськими зарубіжними течіями (теоріями) в педагогічній науці означеного періоду, виявити їх гуманістичну спрямованість, обґрунтувати можливості та умови запровадження кращих ідей зарубіжного досвіду у сучасній освітній практиці (на прикладі Монтессорі-педагогіки).

Хід заняття:

1. Коротка характеристика основних напрямків зарубіжної педагогіки.

2. Педагогічна система М.Монтессорі:

- Творчий шлях італійського педагога;

- Погляд на природу дитини та сутність виховання;

- Всотуюче мислення та сензитивні періоди розвитку;

- Поляризація уваги та нормалізація поведінки;

- Роль та функції педагога;

- Як створити підготовлене середовище;

- Форми роботи з дітьми (співвідношення роботи та гри);

- Презентація дидактичного матеріалу.

Практичне завдання: підготовка реферативних повідомлень за відповідними питаннями, матеріалів для дискусії до участі у засіданні круглого столу.

Оцінювання: 1 б. – за усну відповідь на теоретичне питання; 2 б. – за виконання практичного завдання.

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 589; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.009 сек.