КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Тема: Вірші-загадки. Тематична атестація.
Мета: навчальна: сформувати в учнів уявлення про вірші-загадки та акро-вірші; формувати уміння розгадувати вірші-загадки. Розвивальна: продовжувати розвивати уміння формувати правильну відповідь на запитання, використовуючи слова тексту; розвивати увагу. Виховна: виховувати любов до природи. Хід уроку І. Оргмомент - Добрий день, зараз у нас урок читання. Подивіться уважно на свої парти, там повинна бути читанка, зошит, пенал. ІІ. Перевірка домашнього завдання. - Про які вірші ми говорили на минулому уроці? - Який з них сподобались? ІІІ. Актуалізація опорних знань. - Діти, хто може сказати мені що таке загадки? - Які загадки ви знаєте? - Як ви думаєте хто складає загадки і для чого? IV. Оголошення теми уроку. Відкрийте підручник на сторінці 43, прочитайте те, що написано в рамочці із квітів. Так які вірші ми будемо вивчати на сьогоднішньому уроці? (Вірші-загадки). Ми познайомимося із загадками які написали українські поети. V. Вивчення нового матеріалу. 1) Леонід Глібов «Котилася тарілочка» 1. Розповідь про автора. Леонід Глібов народився на Полтавщині 5 березня 1827 року. До 13 років навчався вдома, після в Полтавській гімназії. Після закінчення гімназії викладав географію та історію. Був талановитим вчителем та поетом. Учні його дуже любили і шанували. Леонід Глібов написав більш ніж 50 віршів-загадок. З однією з них ми познайомимося на уроці. 2. Читання вірша-загадки вчителем. - Зараз я прочитаю вірш, а ви будьте уважні. - Про що йдеться у вірші? Як ви здогадалися? А які слова вам допомогли відгадати загадку? 3. Перевірка перших вражень. - Що ви відчували коли я читала вірш? - Чому Леонід Глібов назвав вірш «Котилася тарілочка»?
4. Повторне самостійне читання учнями мовчки з установкою: - Зараз прочитайте вірш мовчки, будьте готові прочитати голосно і виразно. 5. Читання вірша дітьми. - Як ви уявляєте сонечко? А як ніч? - Зараз прочитаємо вірш з тими словами котрі ми вже відгадали. 6. Аналіз сюжету. - Знайдіть і прочитайте слова, які допомогли відгадати загадку. - Яка була тарілочка? Прочитайте. (Хорошая, золотая, і, як жар, горить) - Яка була баба? Прочитайте (Прийшла баба – сама чорна і чорний жупан) - Що сталось коли зникла тарілочка? 7. Аналіз мови твору. - Як ви думаєте чому Глібов написав в вірші «золотая»? - Доберіть слова близькі за значенням до слова «любі» (дорогі, милі), та слово протилежне за значенням до слова «діти» (дорослі). 8. Узагальнююча бесіда. - Подумайте, чому вірш називається «Котилася тарілочка»? 2) Леонід Глібов «Хто доня?» 1. Читання вірша-загадки вчителем. - Зараз я прочитаю вірш, а ви слухайте уважно. - Яка ж відгадка цього вірша? 2. Перевірка перших вражень. - Яку картину ви уявляли коли я читала вірш? - Чому автор назвав вірш «Хто доня?»? 3. Самостійне читання вірша мовчки з установкою. - Зараз уважно прочитайте вірш. Будьте готові прочитати його голосно і виразно. 4. Читання вірша дітьми вголос. - Що ви помітили коли читали вірш? Звернули уваги на перші букви в рядках? - Хто знає як називаються такі вірші? (Акровірш — вірш, в якому перші літери рядків утворюють слово або речення) 5. Аналіз сюжету. - Чим наділила ненька доньку? - Чому доньці було тісно? 6. Узагальнююча бесіда. - Чому Леонід Глібов назвав вірш «Хто донька?»? 3) Марійка Підгірянка «Загадка» 1. Розповідь вчителя. Марійка Підгірянка відома українська поетеса, написала багато віршів для дітей. Почала писати в 13 років, особливо захоплювалась природою. 2. Читання вірша-загадки вчителем. - Зараз я прочитаю вірш, а ви будьте уважні.
3. Перевірка перших вражень. - Яку картину ви уявляли коли я читала вірш? Чи збігається вона з тою, що запропонована в підручнику поряд з віршем? - Хто ж ці «зелені птахи»? Хто може відповісти? - Зустрілись вам незрозумілі слова? 4. Читання вірша дітьми в голос. 5. Аналіз сюжету твору. - Чому птахи змінюють свій колір? - Що з ними трапилось восени? Які ще пори року називає автор? А якої пори року немає і чому? 6. Узагальнююча бесіда. - Чому Марійка Підгірянка назвала свій вірш «Загадка»? VI. Проведення тематичної атестації. Зараз візьміть свої зошити і відкрийте їх на сторінці яку я вам зараз скажу. У вас є 5 хвилин щоб відповісти на питання, потім я зберу ваші зошити. VII. Підсумок уроку. - Які вірші ми сьогодні вивчали? - Який сподобався вам найбільше? - Ви запам’ятали що таке акровірші? Хто може мені нагадати? VIII. Домашнє завдання. Прочитати вірші Оксани Сематович «Бігли діти повз ялинку» та Тетяни Коломієць «Загадка», один з них вивчити на пам’ять.
Дата добавления: 2023-11-03; Просмотров: 67; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |