Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Практичне заняття № 5. Тема: Поточна контрольна робота (2 год.)




Практичне заняття № 3.

Тема: Поточна контрольна робота (2 год.).

Мета: узагальнення та перевірка знань студентів з трьох вище опрацьованих тем, вправляння у розв’язанні творчих завдань, співставленні поглядів, заповненні графічних схем.

Хід заняття: студенти отримують пакет вибіркових завдань, де вміщено як репродуктивні, так і творчі завдання за темами «Педагогічні пам’ятки та література вітчизняного середньовіччя», «Розвиток національної школи та педагогіки в епоху українського Відродження», «Розвиток освіти та педагогічної думки у ХУІІІ ст.», обирають по одному питанню з кожної теми і дають письмову відповідь.

Оцінювання: 3 б. – за виконання контрольних завдань.

Семінарське заняття № 4.

Тема: Засновник вітчизняної педагогіки К.Д.Ушинський (2 год.).

Мета: розкрити визначальне значення педагогічної теорії К.Д.Ушинського в розвитку світової та вітчизняної педагогічної думки.

Хід заняття:

1. К.Д.Ушинський – реформатор освіти.

2. К.Д.Ушинський про педагогічну науку та мистецтво виховання.

3. Розробка К.Ушинським принципу народності виховання.

4. К.Ушинський про роль праці та її виховне значення.

5. К.Ушинський про суспільне та сімейне дошкільне виховання.

Практичні завдання:

1. Опрацювати і скласти тезовий план статей «Праця в її психічному та виховному значенні», «Педагогічна подорож по Швейцарії», «Звіт про відрядження за кордон», зробити виписки.

2. Розробити педагогічний портрет К.Ушинського.

3. Підготувати реферативні повідомлення: «Педагогічна проблематика статті «Про користь педагогічної літератури»; «Ідея народності у вихованні».

Оцінювання: 1 б. – за усну відповідь на теоретичне питання; 2 б. – за виконання практичного завдання.

 

Тема: Становлення та розвиток суспільного дошкільного виховання в Україні та Росії у другій половині ХІХ ст. (2 год.).

М е та: познайомити студентів з тенденціями розвитку суспільного дошкільного виховання, обґрунтувати внесок представників суспільно-педагогічного руху Є.Водовозової, А.Симонович, Є.Конраді у розробку проблем дошкільної педагогіки.

Хід заняття:

1. Перші дитячі садки України та Росії. Характер та зміст їх роботи.

2. Теоретики і практики дошкільного виховання:

- педагогічна діяльність і погляди на виховання дітей дошкільного віку А.Симонович;

- Є.Водовозова – теоретик дошкільного виховання;

- Є.Конраді про виховання дітей дошкільного віку.

Практичні завдання:

1. Складання тезових планів статей діячів дошкільного виховання, вміщених у хрестоматії (джерела № 15, 17, 25).

2. Заповнення таблиці «Порівняльний аналіз авторських педагогічних концепцій двох педагогів» (за вибором студента) за наступними параметрами: мета, завдання та основні принципи виховання дитини-дошкільника; особливості організації педагогічного процесу у дитячому садку; характеристика будь-якого аспекту виховання – морального, розумового, естетичного тощо (за вибором студента).

Оцінювання: 1 б. – за усну відповідь на теоретичне питання; 2 б. – за виконання практичного завдання.

 

Семінарське заняття № 6.

Тема: С.Русова – визначний діяч у галузі дошкільного виховання України (2 год.).

Мета: поглиблене вивчення педагогічної спадщини С.Русової у галузі дошкільного виховання.

Хід заняття:

1. Основні етапи педагогічної біографії С.Ф.Русової.

2. Основи дошкільного виховання.

3. Принципи, зміст і методи роботи дитячого садка.

4. Підготовка садівниць.

Практичне завдання: підготовка реферативних повідомлень за відповідними питаннями, матеріалів для дискусії до участі у засіданні круглого столу.

Оцінювання: 1 б. – за усну відповідь на теоретичне питання; 2 б. – за виконання практичного завдання.

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 324; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.007 сек.