Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Сабақ № 13 Тема урока: Түсіндірмелі салалас құрмалас сөйлем. Ұлы адамдар.




Топ 2С-1
Күні  

Сабақтың тақырыбы:

Тема урока: Түсіндірмелі салалас құрмалас сөйлем. Ұлы адамдар.

Сабақтың мақсаты:

Цели урока:

1. Шолу

Образовательная: Оқушыларға түсіндірмелі салалас туралы білім беру

2. Дамыту

Развивающая: Білім алушылардың танымдық қабілетін, ауыз екі сөйлеу тілін, ой-өрісін, ойлау қабілетін дамыту, сөздік қорын молайту.

3. Тәрбиелік

Воспитательная: ауызекі сөйлеу кезінде мәдениеттілікті сақтауға, сабақ барысында бірінің сөзін бірі бөлмей сыйлауға тәрбиелеу.

Сабақтың типі:

Тип урока: Жаңа білімді меңгерту

Сабақ түрі:

Вид урока: жаңа сабақ

Оқыту әдісі:

Метод обучение: сұрақ-жауап, түсіндіру, талдау-жинақтау, салыстыру.

Пәнаралық байланыс:

Межпредметная связь: қазақ әдебиеті, тарих

Көрнекі құралдар:

Оборудование урока: оқулық, презентация, сызбалар, қосымша тапсырмалар

Студенттер білуі керек:

Студенты должны знать: Берілген тақырып бойынша тапсырмаларды орындау, таныс емес мәтінді аудару, сұраққа жауап беру.

Студенттер істей білуі керек:

Студенты должны уметь:Түсіндірмелі салалас құрмалассөйлемдердің ережесін жаттауды және оған мысал келтіре отырып сөйлемді талдауды.

Сабақ жоспары

Сабақ кезеңдері Оқу материалының мазмұны Оқытудың әдістемелік тәсілдері мен әдістері Оқу құралдары Уақытты мөлшерлемелеу
  Ұйымдастыру кезеңі Білім алушыларды түгендеу, назарларын сабаққа аудару, сабақтың мақсатын хабарлау дәптер 5 мин
  Үй жұмысын тексеру Өткен тақырып бойынша берілген тапсырманы тексеру   Диалог арқылы 10 мин
  Жаңа білімді меңгерту Баяндау, ой қозғау Үлестірмелі материалдар 15 мин
  Түсіндірмелі салалас құрмалас сөйлемнің айырмашылығын, ерекшеліктерін түсіндіру Ережені жазу   әдістемелік нұсқау 15 мин

 

Үзіліс – 5 минут

  Мәтінмен жұмыс жасау Ауызша оқып, жазбаша аудару дәптер 20 мин
  Жаңа тақырыпты бекіту Диалог құру сұрақ қою 10 мин
    Түсіндірме жасап, баға қою талдау   журнал 10 мин
  Үй тапсырмасы Беріліген мәтінді аудару Үлестірме материал  3 мин
  Рефлексия жазбаша Мәтімен жұмыс 2 мин

 

 

Сабақтың барысы:

 

2- тапсырма. «Кім жылдам?» ойыны

Көп нүктенің орнына қажетті жалғаулықты қойып, салалас құрмалас сөйлемнің түрін анықта.

1. Жаңбыр тоқтады ... , күн жылынды.

2.Бүгін жақсы жауап бердім, ... мұғалім риза болды .

3)Жиналыс бітті , ... халық тараған жоқ.

4)Бүгін жол тайғақ , ... кеше қар аралас жаңбыр жауған.

5) Қалаға ... Айгүл барады , ... мен барамын.

6) Күзде ... қар жауады , ... жаңбыр жауады.

3-тапсырма.

Мәтін оқып аудару, мәтіннің мазмұнын айтып беру.

 

Оныншы бесжылдықтың Бүкілодақтық екпінді алып құрылыстарының бірі боп саналған бұл үлкен өндіріс кешенінде 10,5 мың адам жұмыс істейтін. Бұл химиялық зауыттағы инженер-техник қызметкерлер мен басшы кадрлар негізінен Мәскеу, Киев, Горький, Волгоград, Иркутск, Ангарск, Баку, Ачинск, Новомосковскі мен Стерлитамак қалаларынан келген болатын. Кешендік кәсіпорындағы 5 өндірістегі 35 цехтың ішінде жергілікті тәжік ұлтынан бір ғана цех бастығы болды. Сол өндірісте 3-4 жыл қызмет атқарғаннан кейін компартия қатарына кабылданып, 500 адамдык күрделі цехтың бастықтығына тағайындалдым. Ол жерлерде қызмет еткен жылдары жергілікті тәжік, өзбек халықтары өкілдерінен қаншама инженер-техник кызметкерлер дайындадық. Мен басқарған ұжым бірнеше рет Социалистік жарыстардың» жеңімпазы атанды. Марапаттар мен беделге де ие болдық...

 

 

Үй тапсырмасы.Салалас құрмалас сөйлемге 5 сөйлем құрастыру керек.

 

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2023-10-24; Просмотров: 112; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.01 сек.