КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Складання планової калькуляції собівартості продукції
Грн. Грн 9. Позавиробничі витрати розраховуються як 12% від витрат на виробництво: 3124466,13*0,12=374935,94грн. 10. Повна собівартість товарної продукції: Плановий звідний кошторис витрат на виробництво зведений і представлений в табл. 2.8. Таблиця 2.8 Звідний кошторис витрат на виробництво
Планова калькуляція є розрахунком планової собівартості одиниці продукції, здійсненим по статтях витрат. При складанні планової калькуляції визначається величина прямих і непрямих витрат на виробництво та збут одиниці продукції в плановому періоді. Прямі витрати розраховуються методом прямого рахунку, непрямі витрати розподіляються між окремими видами продукції пропорційно наступним ознакам: ü витрати на утримання і експлуатацію устаткування – пропорційно сумі основної заробітної плати виробничих робочих; ü загальновиробничі і загальногосподарські витрати – пропорційно сумі витрат на основну заробітну плату виробничих робочих і витрат на утримання та експлуатацію устаткування; ü позавиробничі витрати – пропорційно величині виробничої собівартості. 1. Витрата сировини і матеріалів на виробництво 1 пляшки напою " Лимонад ": 638596,49:520000=1,23грн. 2. Основна заробітна плата на виробництво двох напоїв дорівнює 774888грн. Об'єм виробленої продукції складає 1020000 штук (пляшок), отже, основна заробітна плата на 1 пляшку "Лимонад" буде дорівнювати: Озп=774888:1020000=0,76 3. Додаткова заробітна плата на 1 пляшку " Лимонад": Дзп=67981,44:1020000=0,07 4. Розрахунок відрахувань на соціальне страхування здійснюється шляхом множення суми статей "Основна заробітна плата" і "Додаткова заробітна плата" на суму відсотків, що нараховуються, – 36,8% (0,76+0,07)*36,8%=0,3 5. Розрахунок витрат на утримання і експлуатацію устаткування здійснюємо по формулі: Руеу=ЗП*Куеу де Куеу – коефіцієнт витрат на утримання і експлуатацію устаткування.
Заробітна плата для виробництва напою "Лимонад" в загальному об'ємі – 50,98%. Руеу пл складає 19223,55. Куеу=19223,55*0,5098 / 520000=0,019 Руеу=0,76*0,019=0,014 6. Загальновиробничі витрати визначаються таким чином: ЗВВ =527508,97; ЗП напою " Лимонад " у загальному об'ємі складає 50,98% ЗВВпл= 527508,97*0,5098 / 520000=0,52 7. Загальногосподарські витрати визначаються по формулі: ЗГВ пл=(Озп пл+Руеу пл)*Кзгв, де Кзгв – коефіцієнт загальногосподарських витрат. Кзгв=15% (Додаток 2) ЗГВпл=(0,76+0,014)*0,15=0,12 8. Виробнича собівартість дорівнює сумі пунктів 1-7: 1,23+0,76+0,07+0,3+0,014+0,52+0,12=3,01грн 9. Позавиробничі витрати визначаються по формулі: ПВпл=ВСпл*Кпвв де ВСпл – виробнича собівартість з планової калькуляції; Кпвв - коефіцієнт позавиробничих витрат, Кпвв=12% (Додаток 2). ПВ=3,01*0,12=0,36 10. Повна собівартість рівна сумі виробничої собівартості і позавиробничих витрат: ПСпл=3,01+0,36=3,37грн 11. Плановий прибуток на калькуляційну одиницю розраховується по формулі: Ппл=ПСпл*р/100% де ПСпл – повна планова собівартість по калькуляції; Р – планована рентабельність продукції = 15%. Ппл=3,37*15%=0,51грн 12. Оптова ціна одиниці продукції напою " Лимонад ” буде рівна: Цопт(пл)=ПСпл+Ппл = 3,37+0,51=3,872грн 13. Податок на додану вартість складає 20% від оптової ціни, т. е.: Ндс=3,87*0,2=0,77грн 14. Планована відпускна ціна визначається з умови: Цотп=ПСпл+Ппл+ПДВ =3,37+0,51+0,77=4,65грн
Результати калькуляції планової собівартості по видах продукції приведені в таблиці 2.9.
Таблиця 2.9 Планова калькуляція на напій " Лимонад " (калькулятивная одиниця - пляшка)
Всі розрахунки для визначення планової калькуляції напою «Ситро» проводяться аналогічно розрахункам для напою " Лимонад ” 1. Витрати сировини і матеріалів на виробництво 1 пляшки напою «Ситро»: 600262,83:500000=1,20 грн. 2. Основна заробітна плата така ж, як для напою " Лимонад ": 0,76 грн. 3. Додаткова заробітна плата складає 0,07грн. 4. Відрахування на соціальне страхування: 0,30 грн. 5. Витрати на утримання і експлуатацію визначаємо аналогічно напою «Лимонад»: ЗП напою «Ситро» в загальному об'ємі складає – 49,02% Куеу=19223,55*0,4902 / 500000=0,019; Руеу=0,68*0,019=0,014 6. Загальновиробничі витрати визначаються таким чином: ЗВВпл=527508,97*0,4902 / 500000=0,52 7. Загальногосподарські витрати складають 0,12 грн. 8. Виробнича собівартість рівна сумі пунктів 1-7: ВС = 1,20+0,76+0,07+0,30+0,014+0,52+0,12=2,98 9. Позавиробничі витрати складають: ПВпл=2,98*0,12=0,36 10. Повна собівартість рівна: ПСпл=2,98+0,36=3,34 11. Плановий прибуток на калькуляційну одиницю складе: Ппл=3,34*15%=0,5
12. Оптова ціна одиниці продукції напою «Ситро» дорівнює: Цопт(пл)=3,34+0,5=3,84грн 13. Податок на додану вартість складає 20% від оптової ціни, отже: ПДВ=3,66*0,2=0,77 14. Планована відпускна ціна напою «Ситро» складає: Цотп = 3,34+0,5+0,77 = 4,60 грн. Таблиця 2.10 Планова калькуляція на напій "Ситро" (калькулятивная одиниця – пляшка)
Результати планової калькуляції на виробництво одиниці продукції по двох видах напоїв представлені на діаграмі 2.1.
Діаграма 2.1. Планова калькуляція на виробництво одиниці продукції по двох напоях
Дата добавления: 2014-12-07; Просмотров: 1340; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |