Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

План уроку

I. Організаційний момент

1. Привітання

2. Фіксація відсутніх

3. Перевірка підготовки учнів до заняття

4. Перевірка підготовки класного приміщення

5. Організація уваги

6. Розкриття загальної мети та плану проведення уроку

II. Підготовка учнів до роботи на основному етапі

1. Мотивація навчальної діяльності

III. Етап засвоєння нових знань і способів дій

1. Фізкультхвилинка

IV. Інтроактивний режим

1. Розв'язування задач

V. Етап перевірки первинного розуміння

VI. Закріплення нових знань і способів діяльності

VII. застосування нових знань і способів дій

VIII. Узагальнення і систематизація

IX. Контроль, корекція і самоперевірка знань і способів дій

X. Інформація про домашнє завдання

XI. Підбиття підсумків

XII. Рефлексія

Мета: розкривати уявлення учнів про природу як живий організм; вчити бачити красу світу; вчити правильному поводженню під час відпочинку на природі; розглядати можливі небезпеки лісу; розвивати вміння безпечного спілкування з природою; виховувати культуру поведінки дітей на відпочинку.

Обладнання: ілюстрації лісу, річки; таблиця «Отруйні гриби і ягоди», плакати із зображенням рослин, комах; кошик із лісовим матеріалом.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

1.Привітання

- Доброго дня! Мене звати Мар'яна Олександрівна. Сьогодні я проведу у вас урок основи здоров'я. Сідайте, будь ласка.

2.Фіксація відсутніх

3.Перевірка підготовки учнів до заняття

4.Перевірка підготовки класного приміщення

5.Організація уваги

Знову день почався, діти!

Всі зібрались на урок.

То ж пора нам поспішати —

Кличе в подорож дзвінок.

Урок цей зовсім незвичайний

Він вчить багато нас чому.

Хай буде він для нас повчальним.

За це подякуєм йому.

ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів

- Де найкраще гратися і відпочивати?

- Пригадайте свій найкращий відпочинок.

● Розкажіть, де це було?

● 3 ким ви відпочивали?

● Що вам найбільше запам'яталося?

ІІІ) Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель. Пропоную вам уявити подорож у світ природи. Природа — це живий організм, а ми з вами — частинка природи. Тому й ставитися до природи треба, як до самого себе.

Дуже важливо зберегти все таким, як воно є. Не нищити, не руйнувати, а залишити землю такою ж чудовою для інших поколінь. А ще важливо берегти своє життя й здоров’я, щоб насолоджуватися красою навколишнього світу. А це значною мірою залежить від нас самих, від нашої поведінки.

IV.Повідомлення теми і мети уроку

Вставте слово за змістом.

Розцвітають в луках квіти,

Зеленіють в лвсв вітию

Все зелене,молоде…

За весною (літо йде).

На зміну весні приходить улюблена всім пора- літо.Це пора канікул,пора відпочинку.

Сьогодні на уроці ми поговоримо про правила безпечної поведінки під час відпочинку на природі.

V.Етап засвоєння нових знань і способів дій

- Найкращий відпочинок — на природі. Природа дарує людям чисте повітря, бадьорість, гарний настрій.

- Куди ж ми помандруємо сьогодні?

Потрібно відгадати:

Влітку зеленіє

А взимку чорніє. (Ліс.)

- Що таке ліс?

Учень. Ліс — це народне багатство. Він дарує людям цінну деревину. Ліс — це фабрика кисню, зелена аптека. Ліс — житло, де звірі і птахи можуть знайти собі поживу. Митці завжди оспівували і оспівують природу у казках, піснях, віршах.

(Учні декламують вірш.)

Ліс — це казка, ліс — це диво,

Все для всіх у нього є.

Йди і ти у ліс щасливо —

Людям радість він дає.

В кожну пору ліс чарівний,

Придивляйся, впізнавай.

Він веселий, тихий, дивний —

Вчися і спостерігай.

Технологія «Асоціативний кущ»

- Діти, а що ви уявляєте, коли чуєте слово «ліс»?

- Які асоціації у вас виникають?

(Учитель заповнює «павутинку» тими швами, які називають діти.)

— Молодці! На уроці ми натрапимо на ці слова. Сьогодні ми повинні зрозуміти, коли ліс для нас—друг, а коли — ворог. Дізнаймося, як треба поводитися, щоб обминути всі можливі небезпеки, відпочинок приніс радість, задоволення і хороше самопочуття.

Бесіда про те, з ким можна йти до лісу.

- Яка найперша небезпека може чекати на нас у лісі?

Це небезпека загубитися у лісі, заблукати. Тому до лісу дітям вашого віку можна йти лише з дорослими, з батьками, учителями. У лісі є свої закони, за якими живуть столітні дерева, комахи, звірі, птахи. Тому в ліс варто заходити спокійно, без галасу.

Бесіда про правила поводження у разі зустрічі з дикими тваринами

Учитель. Під час відпочинку в лісі треба пам’ятати, що господарі у ньому все ж таки не ми. Натрапити на них можна рідко, адже, почувши людину, вони втікають. Слід остерігатися зустрічі з дикими звір’ями. А якщо побачили, дайте можливість їм утекти. Адже коли вони хворіють на сказ, кидаються на людей. При укусі тварини слід звернутися до лікаря.

- А кого можна побачити у лісі?

- Комах.

- А яких? (Оса, бджола, кліщ, мурахи.)

- А також можна побачити комарів і павуків.

- Яку ж небезпеку несуть нам комахи? (Відповіді учнів.)

(На дошці плакат «Комахи».)

Учитель. Укуси комах можуть виявитися небезпечними, оскільки серед них багато отруйних. Особливо небезпечними є укуси ос і бджіл у губи, язик, піднебіння. Необхідно витягти жало й накласти на місце укусу холодний компрес.

Навесні і влітку в лісах чимало кліщів. Деякі з них є носіями небезпечних хвороб. Щоб ця невидимка вас несподівано не атакувала, одягайтеся у ліс за правилами: ніяких босоніжок, шортів, маєчок. Тіло повинно бути закритим. А також комах приваблюють блискучі прикраси, сильні аромати парфумів. Пам'ятайте про це.

При укусах комарів у кров може потрапити отрута, яка викликає гострий біль, набряк.

VІ. Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири – у лісок ходили,

Зайця сірого зустріли.

Зайчик прудко так стрибає,

Пташка весело літає,

Швидко лис десь пробіжить,

Їжачок у кущах сидить.

Посиділи і ми трішки,

Щоб спочили руки й ніжки.

Всі веселі от чудово!

У лісок підемо знову.

VІІ. Етап перевірки первинного розуміння

Розповідь про небезпеку, пов'язану з отруйними ягодами і грибами

(Упродовж усієї розповіді вчитель демонструє відповідні малюнки.)

Учитель. А тепер скажіть, хто милує наше око на відпочинку? (Рослини.)

- А які бувають рослини? (Отруйні і цілющі.)

- Які ж рослини можна використовувати для лікування? (Ромашку, деревій, подорожник, материнку, кульбабу.)

Гра-інсценівка

- Літо, любе літечко, дай мені смородини, чорної і червоної, і малини дай!

- Їх знайдеш у липні — прокидайся з сонечком, із кущів зривай.

- Літо, любе літечко, дай мені брусниці й ожини дай!

- Їх шукай у серпні — у лісі назбирай.

- Літо, любе літечко, барбарису й журавлини дай!

- Ой не можу дати, вони ще зелені. Як надійде осінь — у неї запитай!

Учитель. Крім смачних поживних і корисних для нас, людей, ягід, у лісі ще ростуть отруйні ягоди, рослини. їх найкраще не збирати, не їсти. Про них потрібно знати й чітко їх розпізнавати. Отруйні ягоди — вороняче око. вовче лико, дурман звичайний, паслін. А блекота, чистотіл, красавка, конвалія — це отруйні рослини. Але й нищити їх не можна. Адже в природі все збалансовано,все знаходиться у рівновазі.

Слухання вірша

Не топчи травинку,

Не зірви рослинку!

Бо земля без них,

Як без зірочок ясних,

Їх створив Господь для тебе,

Їх краса для всіх під небом.

Загадка

Відгадайте загадку

Гарну шапочку він має,

Радо всіх нас зустрічає. (Гриб.)

Учитель. Які бувають гриби?

- Так, вони бувають їстівні й отруйні.

- Які їстівні гриби ви знаєте? (Білий гриб, підберезник, лисички, сироїжки, опеньки.)

- А чим же небезпечні для життя отруйні гриби?

Мухомори і поганки

Рогача спитали зранку:

- Чом не люблять нас усюди

Дикі звірі, добрі люди?

Відповів їм жук по миті:

- Ви занадто ядовиті.

Учитель. Вирушаючи з кошиком до лісу, не забувайте, що в кожного їстівного гриба є отруйні двійники.

Не всі гриби потрібно зривати. Зустріли незнайомий грибок — не чіпайте, не топчіть: комусь він дуже потрібний. Деякими видами грибів лікуються хворі звірята. А є гриби, що «дружать» з деревами, допомагають їм рости.

Висновок. Усі, хто любить збирати гриби, повинні дотримуватись правила; грибів, яких не знаєте, до кошика не кладіть. Усе, що принесли з лісу в кошиках, обов’язково покажіть дорослим.

VІІІ.Закріплення нових знань і способів діяльності

Робота з підручником

Читання вірша «Лісова пісенька» (с. 109)

Робота у групах

Малювання плаката «Ми друзі природи»

(Вивчення правил поводження у лісі, с. 111)

ІХ.Застосування нових знань і способів дій

Гра «Так — ні»

Хто гриби їстівні знає

І збирати їх мастак,

Хай мені відповідає

Словом простим — «Так».

І отруйні теж бувають —

Вам відомо, знають всі

Діти, що гриби ці знають.

Хай говорять чітко — «Ні!».

Підберезником назвався,

І засмаг — дивіться як!

У червону шапку вбрався.

Його можна брати? (Так.)

На його червоній шляпці

Білі цяточки ясні.

Він красивий, мов у казці.

Будем брати його? (Ні.)

Це коричневі маслята —

Шапки в них блищать, мов лак.

Йдіть мерщій сюди, малята.

Їх візьмемо в кошик? (Так.)

Вона родилась на світанку,

Доки трави росяні.

Звуть її бліда поганка.

Вам подобається? (Ні.)

Ці жовтенькі сестрички

Любить кожен їсти всмак.

Бо грибочки ті — лисички.

Ви збираєте їх? (Так.)

Ми бліді, ми неяскраві,

Ми поганочки ясні:

Білі, жовті, зеленаві.

В кошик пустите нас? (Ні.)

— Життя людини пов’язане з водою. Ви також відпочивали на берегах річок, озер, моря. Вода — це стихія, яку люди знають давно, але вона також приховує небезпеку. Тому не можна дітям перебувати біля водойми без дорослих.

Х. Узагальнення і систематизація знань умінь і навичків.

Робота в групах

Виставка «Музей природи»

— Під час прогулянки до лісу ви можете зібрати у кошик усе незвичне за формою, структурою чи забарвленням (шматочки кори, фрагменти коріння, сухі квіти, ягоди, плоди дерев тощо). Ці предмети лежать під ногами. Сьогодні я підготувала для вас такі матеріали.

Вам потрібно пофантазувати. Ці знахідки можна розфарбувати, доліпити, щоб створити повноту образу. Необхідні матеріали: нитки, фарби, ножиці, пластилін, картон.

Зі знайдених і обраних матеріалів зробимо виставку «Музей природи».

Що ж можна виготовити:

● казкового змія (шматок коріння);

● гірський пейзаж (фрагмент кори);

● намисто (ягоди, плоди шипшини);

● казкових чоловічків (жолуді);

● композицію (сухі квіти і листочки).

 

ХІ.Повідомлення домашнього завдання

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Числовой ряд сопротивлений резисторов и конденсаторов | Я ступень
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-06; Просмотров: 1357; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.061 сек.