Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Порушення правил

Результат гри

B) Перерва

Хронометрист.

Правила змагань допускають відсутність хронометриста, при цьому його функції повинен виконувати секретар.

2.6 Суддя на лінії.

Припустимо використання крім прапорця, інших засобів зв'язку з головним суддею, наприклад: мікрофон і навушник.

Головний суддя завжди сам вирішує спірну ситуацію, навіть якщо його думка не збігається з думкою судді на лінії.

Форма одягу судді на лінії повинна бути ідентична формі головного судді.

Правила змагань допускають відсутність судді на лінії.

Розділ 3: Гра

3.1 Тривалість гри та перерва.

a) Тривалість гри.

Правила змагань припускають більш короткотривалу гру для гравців молодших вікових груп.

Ігровий час повинен бути зупинений після будь-якого сигналу рефері про зупинку гри на останніх двох хвилинах кожної половини гри.

Правила допускають залежно від регламенту змагань іншу кількість перерв.

Перерву в грі може просити тільки тренер команди через звертання до секретаря, але не більше двох за матч.

Прохання про надання перерви не є вагомою причиною для зупинки гри. Перерва може бути надана тільки після зупинки гри, при цьому хронометрист повинен подати звуковий сигнал, а секретар позначити прохання про надання перерви однієї з команд за допомогою Т- сигналу. Суддя повинен позначити перерву також за допомогою Т- сигналу та подати сигнал про початок перерви. Через 45 секунд суддя повинен дати сигнал, після якого команди повинні зайняти первісне положення. Гра повинна бути почата через 60 секунд після початку перерви.

Команда, що забила протягом матчу більшу кількість м'ячів, вважається переможцем.

3.3 Розташування гравців перед грою

а) Вибір розташування.

Правила можуть передбачати інше місце розташування команд, наприклад, команда, що грає на своєму полі, вибирає кошик для атаки та робить розміщення гравців в 2-х зонах, а команда - гостей розташовує своїх гравців відповідно. Коли жодна з команд не є господарем площадки, вибір кошика для атаки надається одній з команд після проведення жеребкування.

3.4 Введення м'яча в гру.

При введенні м'яча в гру гравці повинні керуватися правилами § 3.9, с.

g) Приклади затримки гри: гравець -

1. утримує м'яч у руках, не вживаючи ніяких активних ігрових дій;

2. надмірно затягує виконання вільного пасу;

3. викидає м'яч за межі площадки або вдаряє по м'ячу в той час, коли гра вже зупинена;

4. передає м'яч із зони атаки в зону захисту, якщо це не зроблено, щоб почати атакуючий рух;

5. надмірно затягують час при заміні, обміні зонами та розміщенні після перерви;

6. багаторазово виконують пас у зоні захисту без передачі м'яча своїм атакуючим;

7. навмисно створюють ситуацію, що не дає можливості виконати кидок;

8. навмисно ігнорують можливість виконати кидок.

3.6 Судді, вирішуючи, винні гравці чи ні в затримці гри, повинні враховувати:

1. технічні здатності гравців;

2. рахунок і місце дії;

3. ступінь, у якій протилежна команда робить все, щоб запобігти кидку або заволодіти м'ячем.

Це означає, що суддя не дає сигнал відразу, щоб зупинити гру, коли в заключній фазі гри з майже рівним рахунком команда, яка лідирує, вирішує грати більш обережно та уникати великого ризику. Це також застосовується, коли суддя дає час стороні, що атакує, щоб зорієнтуватися в стратегії гри захисників, які намагаються прискорити виконання кидка суперниками, ставши менш активними в пресингу, сподіваючись на те, що невдалий кидок дасть можливість заволодіти м'ячем.

Якщо обидві сторони затримують гру по черзі, суддя попереджає капітанів, що такий вид гри розцінюється як неспортивне поводження, і, якщо це буде тривати, то гра буде зупинена з наступним покаранням команд. Ця ситуація виникає, коли рахунок, досягнутий у грі, влаштовує обидві команди.

3.7 Спірний м'яч

Суддя повинен підкинути м'яч вертикально вгору між двома гравцями команд - суперниць, на висоту більшу, ніж гравці можуть дістати у стрибку.

М'яч повинен бути відбитий одним або обома гравцями, що сперечаються, після того, як він досягне своєї найвищої точки.

3.8 Вільний пас.

а) Місце розіграшу вільного пасу.

На ігровому майданчику повинна бути виділена зона, у якій заборонено перебувати під час розіграшу вільного пасу будь-яким гравцям, крім гравця, що розігрує вільний пас. Це повинно бути коло радіусом 2,5м із центром в точці «пенальті», що позначається лінією 3-5 см шириною.

3.9 Пенальті

a) Коли призначається пенальті

Якщо гравець, що атакує, має можливість виконати результативний кидок до призначення пенальті, може привести порушення наступних пунктів правил: §3.6, до, §3.6, i, §3.6, j, §3.6, r, §3.6, h, §3.6, 1.

Пенальті може бути призначе, якщо гравець має можливість виконати результативний кидок, але він не отримує пас через те, що стосовно гравця атаки, що володіє м'ячем, були порушені правила §3.6, до, §3.6, i, §3.6, j, §3.6, h, §3.6, 1. До призначення пенальті може призвести повторне порушення правил з боку захисників §3.10, с.

b) Місце пенальті. Гравці при виконанні пенальті повинні перебувати поза зоною пенальті, що утворюється двома прямими, паралельними лініями, котрі з'єднують стійку та точку «пенальті» та двома півколами за стійкою та точкою пенальті. Відстань 2,5 м при цьому дотримується у всіх напрямках.