КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Урок № 30
Тема: Складові частини будівлі. Визначення основного (геометричного) характеру форми будівлі. «Чарівна країна». Мета: ознайомлювати учнів із простими геометричними фігурами, основними складовими споруд; надавати учням поняття про архітектуру як синтетичний вид мистецтва; ознайомлювати з архітектурними пам’ятками України; надавати первинні навички роботи у техніці відбитка; навчати міркувати; формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні особливості архітектурної форми та її частин; розвивати кмітливість; аналітичне мислення під час виконання дидактичних вправ; продовжувати формувати в дітях уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; стимулювати розвиток допитливості; виховувати дбайливе і шанобливе ставлення до пам’яток архітектури та історії, гарний смак, акуратність, увагу. Обладнання: набір геометричних фігур: квадрат, круг, овал, трикутник, прямокутник; фотографії різних видів архітектурних споруд; репродукції картин відомих художників і навчальні роботи з методичного фонду, обладнання: ТЗН; альбом для малювання; простий олівець; гумка; сірникова або інша невелика коробка з наклеєними на бічні сторони картонними прямокутниками і трикутниками; гуаш; пензлі № 4, 6; ємність для води; серветки для витирання рук і пензлів; тарілка. Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація опорних знань – Уявіть, що вам потрібно написати листа своєму другові який живе в іншій країні. Розкажіть про своє місто (селище) – Що, на вашу думку, у нашому місті (селищі) найголовнішо Опишіть, що ми побачимо, вирушивши на прогулянку наши містом (селищем).За що ми його любимо? III. Мотивація навчальної діяльності – Згадаймо зачин казок: «В одній далекій країні в прекрасному і замку мешкали принц і принцеса...» IV. Вивчення нового матеріалу 1. Розповідь учителя – Сьогодні ми не з’ясовуватимемо, що сталося з красунею принцесою і сміливим принцом. – Уважно розгляньмо фотографії замків та інших архітектурних руд. Вони різняться. Одні масивні й міцні, інші тендітні і легкі але мають одну спільну рису — вони складаються з частин, жих на різні геометричні форми. (Учитель демонструє учням геометричні фігури і нагадує їх зви.) – На відміну від геометричних фігур, частини замків не пласкі, об’ємні. (Учні називають геометричні форми і знаходять на фотографіях замків схожі на них елементи.) – Зображення замку на папері можна скласти з геометричних фігур. Якщо вкрити фарбою квадрат (прямокутник, трикутник) картону, який ми наклеїли на сторони сірникової коробки, потім притиснути коробку до паперу, то отримаємо те, що художники називають відбитком. Наш замок ми будуватимемо в техніці відбитка. V. Закріплення вивченого матеріалу 1. Творче завдання: – А як же наші принц і принцеса? Створімо для них чудовий замок. Напевно, у нього будуть високі вежі, гострі дахи, вузькі вікна. – Вигадайте власний чудовий замок. Спочатку виконайте малюнок олівцем, а потім фарбами в техніці відбитка. Щоб замок не вийшов таємничим і похмурим, обирайте тільки світлі, веселі кольори. 2. Правила роботи і техніка безпеки – Підготувати штампи з цупкого картону різної геометричної форми. – Розмішати фарбу на тарілці. – Нанести її на штамп. – Притиснути штамп до аркуша паперу і різко підняти його. – За потреби змінити колір спочатку слід протерти штамп серветкою, а потім нанести на нього наступний колір. (Учні мають намалювати замок, використовуючи техніку відбитка. Роботу виконують у групах.) VI. Підбиття підсумків 1. Обговорення учнівських робіт 2. Бесіда: – Що найбільше сподобалося на уроці? – Які емоції викликав урок? – Кому подаруєте малюнок? 3. Прибирання робочих місць.
Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 315; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |