Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Семестр. Тема:Педагогічні ідеї Ф.Фребеля і М.Монтессоріу контексті розвитку сучасної дошкільної освіти (2 год.)




Практичне заняття № 10.

Практичне заняття № 9.

Тема: Педагогічні ідеї Ф.Фребеля і М.Монтессоріу контексті розвитку сучасної дошкільної освіти (2 год.).

Мета: розвивати у студентів самостійність в аналізі та оцінці педагогічної теорії та практики, формувати порівняльно-аналітичні вміння, вміння встановлювати зв’язки між минулим та сьогоденням.

Хід заняття:

1. Виконання підсумкових творчих завдань.

Оцінювання: 3 б. – за виконання практичного творчого завдання.

Тема: Педагогічні пам’ятки та література вітчизняного середньовіччя (ІХ – ХVІІ ст.) (2год.).

Мета: формування уміння працювати з авторським текстом, аналізувати педагогічну літературу в історико-порівняльному аспекті, бачити наступність у розвитку педагогічної думки, обґрунтовувати власну професійну позицію.

Хід заняття:

1.Гуманістичні ідеї першої педагогічної пам’ятки Київської Русі «Повчання В.Мономаха дітям».

2. «Домострой» (ХVІ ст.) і проблема сімейного виховання.

3. Характеристика збірки «Громадянство звичаїв дитячих» Є.Славинецького.

4. Педагогічна проблематика пам’ятки ХVІІ ст. «Про виховання чад».

Практичне завдання:

1. Презентувати будь-яку педагогічну пам’ятку (за вибором) у відповідності до наступних вимог: час і причини її виникнення; характеристика змісту та педагогічних проблем, які розкриваються у роботі; вплив обраного типу літературного твору на становлення педагогічних традицій вітчизняного виховання; актуальність ідейної проблематики.

Оцінювання: 1 б. – за усну відповідь на теоретичне питання; 2 б. – за виконання практичного завдання.

Семінарське заняття № 1.

Тема: Розвиток національної школи та педагогіки в епоху українського Відродження (ХVІ – І пол. ХVІІІ ст.) (2 год.).

Мета: розкрити основні віхи розвитку національної системи виховання і педагогіки в епоху українського Відродження, показати високе значення козацької педагогіки, познайомити студентів з особливостями навчально-виховного процесу в перших академіях України.

Хід заняття:

1. Загальна характеристика національно-визвольного руху в Україні, виникнення козацтва.

2. Система козацьких шкіл. Ступені козацького навчання та виховання. «Кодекс лицарської честі»”.

3. Виникнення і розвиток братських шкіл.

4. Перші вищі навчальні заклади – Острозька (1576 р.) та Києво-Могилянська академія (1632 р.).

5. Розвиток педагогічної думки.

Практичні завдання:

1. Зробити конспективні записи: Руденко Ю. Українська козацька педагогіка // Рідна школа. – 1994. - № 5.

2. Розкрити організаційні основи діяльності братських шкіл на основі аналізу статуту Львівської братської школи (вміщений у хрестоматії).

3. Використовуючи схему 5.2. (навч. посібник. А.Сбруєвої - джерело № 23) проаналізувати стан освіти на українських землях у ХУІ – першій половині ХУІІ ст.

4. Опрацювати схеми «Українські академії ХУІ-ХУІІІ ст.» (8.3.1.та 8.3.2 – навч. посібник. А.Сбруєвої).

5. Опрацювати схеми 5.4.2; 5.4.3; 5.4.4; 5.4.5 (навч. посібник А.Сбруєвої).

Оцінювання: 1 б. – за усну відповідь на теоретичне питання; 2 б. – за виконання практичного завдання.

 

Семінарське заняття № 2.

Тема: Освіта та педагогічна думка ХУІІІ ст.(2 год.).

Мета: познайомити студентів із сутністю та наслідками освітніх реформ в Україні та Росії, основними діячами в галузі освіти і виховання, формувати аналітичне мислення, вміння бачити логіку та динаміку у розвитку педагогічних ідей, причини протиріч.

Хід заняття:

1. Реформування освіти у ХУІІІ столітті та його історичне значення.

2. Педагогічні ідеї Г.Сковороди.

3. Педагогічні погляди М.Ломоносова.

4. Загальні напрямки педагогічної думки другої половини ХУІІІ століття (І.Бецькой, М.Новіков, О.Радищев). Ідеї про дошкільне виховання.

Практичне завдання: зробити конспективні записи зі статті М.Ломоносова – шляхи та засоби «сохранения и размножения российского народа»; зі статті І.Бецького – основи нового проекту про створення закритих закладів та виховання нової породи людей; зі статті М.Новікова – мету і завдання виховання, основні правила навчання дітей та виховання серця; з праці Г.Сковороди – поради з сімейного виховання (роботи вміщено у хрестоматії – джерело 15; 17).

Оцінювання: 1 б. – за усну відповідь на теоретичне питання; 2 б. – за виконання практичного завдання.

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 413; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.012 сек.