КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Тапсырма. Қай себетте доп саны артық?Қай себетте кішкентай доптар саны кем?
Тапсырма. Тапсырма. Тапсырма. Тапсырма Қай себетте доп саны артық?Қай себетте кішкентай доптар саны кем? 4тапсырма: Ұлының ішіндегі санды бастыру. 9санын жазып үйрену. Қортынды: - Балалар біз қандай сан үйрендік? -Сабақта не үйрендіңдер? -Тура және кері санайық?
23- сабақ Тақырыбы: 10 саны. Мақсаты: 10санымен және оның жазылумен,10санының құрамымен таныстыру;10 ға дейінгі реттік санауды бекіту Көрнекілік:үлестірмелі материал,дид.материал. Тірек білімді жетілдіру.Ауызша жұмыс:10-ға дейін тура және кері тәртіппен санау. Ойын:мұғалім цифрды атайды,балалар суретке сәйкес санды табады және мұны керісінше жүргізеді. суретте саны 10-ға дейін түрлі заттар берілген.-суретке көз жүгіртеміз. Қандай заттар бейнелегенін ата. Заттарды топқа бөл. Сергіту сәті: Неше қоян болса,сонша рет секір, Неше жасыл қоян болса сонша рет еңкей, Шеңберде неше нукте бар болса,қолыңды,сонше рет көтер,һ. 2тапсырма: 7санның құрамын бекітуге бағытталған. 4+3=? 2+?=? 1+?=??+4=? 3тапсырма: Кестеде қандай геометриялық фигуралар бейнелеген?Шеңбер,шаршы,үшбұрыш ұқсайтын заттарды ата. Кестеге қажетті фигураларды сал. 4тапсырма: 10санын жазып үйренеміз.Жолбарыстың ішіндегі 10санын бастырамыз. Қортындылау: Бүгінгі сабақта не түсінді сұрақ арқылы жауап аламын.
24-сабақ. Қайталау.
Мақсаты: Өткен материалды қайталау:1-ден 10-ға дейін реттік және есептік санау,2-10 сандарының құрамы, геометриялық фигураларының атауы, заттардың қасиеті мен заттарды топтарға бөлу. Көрнекілік: сандар,фигуралар,әр түрлі суреттер. Сабақтың барысы:Өткен сандарды еске түсіріп санап шығыу. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10. Тақтадағы балықтарды санату Әліппе-дәпермен жұмыс. 1тапсырма. суретте асан пирамидамен не істеп жатыр?Қане бәріміз санайық. 9оған Асан қаншауын қосып жатыр. 9+?=10 9+1=10 Енді Асан қаншауын қосып жатыр. 8+?=10 8+2=10 Саны 5-тен6-ға дейін жететін шеңбер,шаршы,кесінді,үшбұрыштар салынған.Кестеде салынған фигураларды атаңдар.Қай фигуралар саны тең?Қайсысы артық,кем?Қай түсті фигуралардың саны теңдей?
Торкөз қағазда жолақтаржәне басқа фигуралар берілген.Фигуралар неше торкөзден тұратынын санау керек. 5-10 сандарының астында түрлі түсті қарындаштар.Фигураны тиісті түспен боя.
Қортындылау: мадақтау. 25-сабақ. Қайталау. Мақсаты: 10мөлшерінде тура және кері санауды қайталау,заттың қасиеттерін,геометриялық фигуралар мен олардың белгілері туралы білімдерін қайталау,10көлеміндегі сандар құрамын бекіту саусақ қимылын дамыту. Көрнекілік: сандар,суреттер. Сабақтың барысы:Ауызша жұмыс: Балаларға тура және кері бағытта санауға арналған тапсырмалар беріледі -Балалар барлығы неше қуыршақ?Матрешка саны бойынша нешінші?Әртүрлі қуыршақтан бастай отырып санап жаттығу.Қуыршақтар арасында бірдейі бар ма? «Құпия»ойыны.
Дата добавления: 2014-12-08; Просмотров: 768; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |