Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Вступне слово вчителя . Вч. С.Рахманінова називали «Левітаном російської музики», оскільки значне місце в його творчості посідають образи природи




УРОК 6.

V. Висновок.

Вч. С.Рахманінова називали «Левітаном російської музики», оскільки значне місце в його творчості посідають образи природи. Сьогодні ми прослухали вокальні образи цього видатного композитора – романси. Усього композитор написав приблизно 80 романсів, що є скарбницею настроїв та почуттів, у якій кожен діамант має відточену форму і глибокий зміст.

· У якому романсі С.Рахманінова втілений образ, що має ніжну, ліричну мелодію та прозору фактуру акомпанементу?

· У якому романсі створений образ – символ пробудження?

· Як акомпанемент у романсі «Весняні води» допомагає створити образ весняної повені?

 

Домашнє завдання

Знайти твори будь-якого жанру мистецтв, присвячені весні.

 

 

ТЕМА: Героїчні та патріотичні образи..

 

Мета уроку:

Навчальна: на прикладі творчості Л.ван Бетховена ознайомити із жанром програмної увертюри;

- акцентувати увагу на значенні реальних образів та подій у втіленні образного змісту увертюри «Егмонт»;

- Закріплювати визначення понять музичний образ, увертюра

Виховна: Виховувати любов до класичної музики, рідного народу;

- Виховувати здатність співпереживати зміст розучених пісень та почутих музичних творів.

Розвиваючі: Розвиток вокально – хорових навичок.

Корекційні завдання: корекція та розвиток музичного слуху та почуття ритму.

- корекція фонематичної і музичної пам’яті, уваги.

- корекція музичного слуху.

- корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.

Наочні посібники: Л.ван. Бетховена, Г. М. Макаренко «Музичне мистецтво» 7 клас.

Музичний матеріал: Л. Бетховен Увертюра «Егмонт»

Б.Фільц «На верховині на верхівці», Т.Петриненко «Україна»

Т. Н. З: магнітофон.

 

ХІД УРОКУ.

 

I. Організація учнів до уроку.

 

Музичне вітання.

Посміхнись до всіх навколо

Добрий ранок люба школа

І веселий той дзвінок

Кличе всіх нас на урок

Урок музики, урок музики, урок музики, урок.

 

Героїчні та патріотичні образи

 

Німецький композитор, сучасник Французької революції, музика якого насичена ідеями боротьби, героїзму, віри, протистояння… Чи здогадалися ви. Про якого композитора йтиметься сьогодні на уроці?

 

Останні роки 18 ст. минали в Європі під знаком революційних змін – це був час великих учених, письменників, художників, час віри в людський розум. Ламалися феодальні засади, на першому плані опинилася буржуазія, привносячи до громадського життя нові ідеали – свободи і права особистості, незалежності й рівності людей. Хоча Німеччина і не переживала таких бурхливих подій, як Франція, де народ захопив у Парижі ненависну йому фортецю Бастилію – символ деспотизму, а потім розправився зі своїм монархом, але волелюбні ідеї відчувалися тут, формуючи світогляд бетховена.

Його творчість викликала запеклі суперечки. Для прогресивно налаштованої публіки, особливо молоді, його музика несла в собі нові думки і почуття, істинну красу і була суто новаторською, для інших же, любителів традиційних музичних форм із мелодіями, що тішать слух, вона здавалася мало не безглуздим нагромадженням звуків.

Композиторський авторитет Бетховена зростав, а з ним – і випробування. Уже в 26 років Людвіг відчув, що починає глухнути.. Спроба приховати цей тяжкий недуг віддалили його від людей, зробила похмурим самітником.

Проте, долаючи душевну і творчу кризу, він створює твори що практично в усіх жанрах відновлять тогочасну музичну мову, будь то опера, симфонія, фортепіанна соната або вокальний цикл.

Його п’ята, шоста, дев’ята симфонії, «Урочиста меса», його сонати, і серед них «патетична» й «Апосіоната», музика до «Егмонта» - це світлі вершини людського духу й одночасно – бездонні глибини людських почуттів. За музичними образами, що звучать у них, незмінно встає його головний герой – людина мужня і безстрашна, щедра і добра, чуйна, іноді беззахисна, м’яка і вразлива; людина, яка страждає і долає власне страждання через любов до усіх людей, через віру в добро, красу і божественний початок світу.

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2014-12-07; Просмотров: 360; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.011 сек.