КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Результати розрахунків з’єднань
а) б)
в) г) Мал.1.Схеми полів допусків посадок 360H6/h5(а), 90H7/r6 (б), 50M8/h6 (в) та розподіл імовірності виникнення посадок з натягом і зазором в перехідний посадки (г). Завдання 2. Визначення виконавчих розмірів граничних калібрів для з’єднання ø 90H7/r6 Калібри для контролю отвору. Визначаємо граничні розміри отвору 90H7+0,035 Dmax = Dн + ES = 90 + 0,035 = 90,035 мм Dmin = Dн + EI = 90 + 0 = 90 мм За таблицями СТ СЭВ 157-75 визначають допуски на виготовлення калібрів-пробок. Для 7 квалітету і інтервалу розмірів від 80 до 120 мм: H = 6 мкм; Z = 5 мкм; Y = 4 мкм; α = 0 мкм За формулами табл.6 визначають номінальні розміри калібру-пробки. Прохідний калібр. ПР = Dmin + Z = 90 + 0,005 = 90,005 мм Непрохідний калібр НЕ = Dmax – α = 90,035 – 0 = 90,035 мм Найменший розмір спрацьованой прохідної пробки ПРсп = Dmax - Y =90 – 0,004 = 89,896 мм Виконавчі розміри прохідного калібру: ПРmax = Dmin + Z + = 90 + 0,005 + = 90,008 мм На креслені проставляємо розмір 90,008 – 0,006, тоді ПРmin = 90,002 мм Виконавчі розміри непрохідного калібру: НЕmax = Dmax + α + = 90,035 + 0 + = 90,038 мм На креслені проставляємо розмір 90,038 – 0,006, тоді НЕmin = 90,032 мм. Калібри для контролю валу. Визначаємо граничні розміри валу +0,070 90r6 +0,051 dmax = dн + es = 90 + 0,073 = 90,073 мм dmin = dн + ei = 90 + 0,051 =90,051 мм За таблицями СТ СЭВ 157-75 визначають допуск на виготовлення калібрів-скоб: H1 = 6 мкм; Z1 = 5 мкм; Y1 = 4 мкм; Hр = 2,5 мкм Номінальні розміри калібрів: Прохідна скоба ПР = dmax –Z1 = 90,073 – 0,005 = 90,068 мм Непрохідна скоба НЕ = dmin + α1 = 90,051 + = 90,051 мм Виконавчі розміри калібрів - прохідного ПРmin = dmax + Z1 – = 90,073 + 0,005 – = 90,075 мм На креслені позначаємо розмір 90,075 + 0,006, тоді ПРmax =90,081 мм · - непрохідного НЕmin = dmin + α – = 90,051 + 0 – = 90,048 мм На креслені проставляємо розмір 90,048 + 0,006, тоді НЕmax = 90,054 мм Найбільший розмір прохідного спрацьованого калібру-скоби: ПРcп = dmax + Y1 = 90,073 + 0,004 = 90,077 мм Розміри контрольних калібрів: · - контрольний прохідний: К – ПРmax = dmax – Z1 + = 90,073 – 0,005 + = 90,06925 мм Виконавчі розміри контрольного калібру 90,06925 – 0,0025, тоді К – ПРmin = 90,06675 мм · - контрольній непрохідний: К – НЕmax = dmin – α + = 90,051 + = 90,05225 мм Виконавчі розміри контрольного калібру 90,05225 – 0,0025 К – НЕmin = 90,04975 мм Контрольний спрацьований прохідної скоби: К – СПmax = dmax + Y1 + = 90,073 + 0,004 + = 90,0782 мм Виконавчі розміри складають: 90,07825 -0,0025 К – СПmin = 90,07575 мм Допустима шорсткість робочих поверхонь калібрів не повинна перевищувати 10% від допуску, тобто для робочих калібрів-пробок. ∆≤≤ 0,1·6 мкм ∆≤ ≤ 0,6 мкм для робочих калібрів-скоб ∆≤≤ 0,1·6 мкм ∆≤≤ 0,6 мкм для контрольних калібрів ∆≤ ≤ 0,1 · 2,5 мкм ∆≤≤ 0,25 мкм
Результати обрахунків зводимо по таблиці
Мал.2. Схема полів допусків калібрів – пробок (а) та ескіз калібру (б).
Мал.3.Схема полів допусків калібрів – скоб (а) та ескіз калібру (б). Завдання 3. Розрахувати та обрати посадку підшипника ковзання: номінальний діаметр d = 95мм, довжина цапфи ℓ = 50мм, частота обертання n = 1000 об./хв., динамічна в’язкість мастила μ = 0,03 Па·с, реакція опори R = 26,1 кН. Шорсткість поверхонь вкладишів та цапфи відповідно RzD = 3,2 мкм Rzd = 1,6 мкм. Найменша товщина шару оливи hmin= RzD+ Rzd+∆=3,2+1,6+2=6,8 мкм Оптимальний зазор Початковий зазор Sпоч= Sопт -1,4·(RzD + Rzd)= 113,4 – 1,4·(3,2+1,6)=106,7мкм. За таблицею характеристик стандартних посадок(табл.5.2) обираємо посадку Ø95H7/e7, для який Smax ст.=142мкм, Smin ст.=72мкм, ≈Sпоч=106,7мкм. Перевірка на наявність рідинного тертя. Коефіцієнт навантаження підшипника
Відносна величина ексцентриситету
Мінімальна товщина шару мастила hmin= 0,5·S·(1 – χ)=0,5·107·(1 – 0,69)=16,9мкм. Коефіцієнт запасу >2 Таким чином,обрана посадка забезпечує надійне рідинне тертя в підшипнику.
Дата добавления: 2015-04-30; Просмотров: 366; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |