Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Робота над скоромовкою




Урок читання

ТЕМА:Читання речень з вивченими буквами. Речення з!,? та крапкою.

Робота з дитячою книгою Ю.Ярмиш,,Зайчаткова казочка”

 

МЕТА: - формувати навички виразного читання;

- збагачувати словниковий запас учнів;

- розвивати увагу, спостережливість;

- виховувати бажання вчитись.

 

Обладнання уроку: презентація,

 

ЗМІСТ УРОКУ

 

 

I Організаційний момент. (Демонстрація презентації)

 

 

II Мовленнєва розминка.

Перш ніж почнемо читати, проведемо мовну розминку.

1. Зарядка для органів мовлення.

Де ж наш пустун – язичок?

Ліг на бочок і мовчок.

А ми зараз його розбудимо!

- Поплямкаємо губами!

- Поклацаємо зубами!

- Посичали гускою: с-с-с.

- Подзижчали комариком: дз-дз-дз.

- Пошуміли вітерцем: ш – ш –ш.

- Подирчали тракторцем: др.-др-др.

 

 

(вивчили разом, потім промовляємо з прискоренням.)

Наварили смакоти – будем їсти я і ти.

А сороки і ворони будуть їсти макарони.

ЧИТАННЯ РЕЧЕНЬ (РІЗНА ІНТОНАЦІЯ)

III ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Запитання до учнів.

Назви яких тварин зустрілись в скоромовці?

Де вони мешкають?

Отже, я запрошую вас для зустрічі з новими героями саме в цей чарівний куточок природи.

(перегляд відео «Зайчик в лісі»)

2. Повідомлення теми уроку.

До нас на урок завітали гості. Тож давайте з ними привітаємось. Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитись з казками українських письменників. І це буде казка Юрія Ярмиша,,Зайчаткова казочка”

 

ВІДОМОСТІ ПРО ЗАЙЧИКА (ВІДЕО)

Зайчик – досить відома тварина. Пригадайте, що ви про нього знаєте?

Заєць

 

Так, діти. Все, що розказали про зайчика – все вірно. Хочу лише вам повідомити, що дорослий заєць досягає розмір 50 – 70 см. в довжину. Задні лапи зайців сильніше і довше передніх. Завдяки цій особливості зайці можуть бігти зі швидкістю 60 -70км за годину і долати за один стрибок відстань у 6 метрів. Заєць може бігти швидше, ніж автомобіль, що рухається в межах міста. Ось така інформація вам для поповнення ваших знань. А ми йдемо далі.

 

 

ФІЗХВИЛИНКА

 

3. Словникова робота.

а) прочитати слова: перегорнуло пострибало

намальовані морквинка

підняло косоокий

добридень

 

б) з’ясувати значення слів: нікчемний

віри не йме

 

4. Ознайомлення зі змістом казки.

Будьте уважні і запам’ятовуйте зміст казки, бо після читання пограємо в гру,,Так чи ні” Учитель читає перший абзац, а далі продовжують учні після доторкання вчителя.

 

Казка Юрія Ярмиша "Зайчаткова казочка" - Казки, оповідання українською мовою для дітей

http://megaznaika.com.ua/kazka/kazky-yarmysh-zaychukova-hatka.html 1/2

Юрій Ярмиш

Зайчаткова казочка

Бігло лісом сіреньке Зайчатко. Стриб-скік! Стриб-скік! Гульк, а

на стежці лежить... казочка. Перегорнуло Зайчатко сторінку. Ой, як сподобались йому малюнки! І червона морквинка, і білий кролик, і веселий їжачок. І написана казочка була великими літерами. Тільки Зайчатко все одно читати не вміло. Взяло воно казочку під пахву, каче лісом і думає: «Якби мені знайти кого-небудь, хто вміє читати. Це, мабуть, дуже цікава казочка!» Тільки подумало так Зайчатко - назустріч Лисиця.

 

- Добридень, Зайчику! Що то в тебе за книжка? - питає.

- Це казка, тітонько Лисице! Ось які малюнки гарні!

Почитайте, будь ласка, а я послухаю!

- Добре, Зайчику! - погодилась Лисиця. На пеньок сіла, книжку розкрила, лапою по рядках водить:

- Жили-були дідусь та бабуся. І була в них курочка. Несла вона смачні яєчка, а ще смачнішою була сама курочка...

 

- Ні, тьотю Лисице,- перебило Зайчатко. - Ви не так читаєте. Тут намальована морквинка, білий кролик і веселий їжачок.

- Ти бач, Зайчисько нікчемний! - образилась Лисиця. - Мені, Лисиці, віри не йме! Ану тікай, поки цілий! І книжку на землю кинула. Підняло Зайчатко книжку, далі пострибало.

 

А на дорозі - Сірий Вовк, хазяїн того лісу.

- Добридень, дядю Вовче! - привіталося Зайчатко і книжечку простягнуло.

- Добридень, косоокий! - відповідає Вовк, а сам дивується. - Навіщо мені твоя книжечка?

- А ви почитайте, дядю! - прохає Зайчатко. - Це, мабуть, цікава казочка.

- Казочка? - перепитав Вовк. - Ну, гаразд, косоокий, можна й - ха-ха! - почитати...

Розкрив Вовк книжку і каже басом:

- Жила-була бабуся. І було в неї сіреньке козеня. Смачне-пресмачне...

Зайчатко послухало трохи вовчу казку, а далі й зазирнуло в розкриту книжку. Зазирнуло та з дива аж лапками сплеснуло:

- Дядю Вовче, ви ж читати не вмієте. У вас малюнки в книжечці догори ногами!

- У-у-у! - розсердився Вовк і шпурнув книжку далеко в кущі. - Забирайся, а то з'їм. Дивись-но, читати, каже, не вмію! Всі казки - про смачних козенят. У-у-у!

 

Підхопило бідне Зайчатко свою книжечку і побігло, не бачачи перед собою дороги. З переляку очі в нього ще більш перекосилися, і не помітило Зайчатко, як опинилось на руках у хлопчика, що в лісі гриби збирав.

- Заспокойся, Зайченятко, заспокойся, сіреньке! - сказав хлопчик ласкаво і погладив Зайча. - Хто скривдив тебе?..А це що, казочка? Які малюнки цікаві! Нумо почитаємо її!

І прочитав хлопчик сіренькому Зайчаткові казочку, що була у книжці,- про білого кролика і веселого їжачка.

- А тепер, Зайчику, тобі пора до мами,- сказав хлопчик і простягнув йому казочку. - Рости скоріше, вступай до лісової школи і ти навчишся читати.

- Неодмінно! - сказало Зайчатко. І в зелених кущах майнув його смішний хвостик.

 

СЛАЙДИ ДО КАЗКИ З ПРЕЗЕНТАЦІЇ:

 

5. Гра,,Так чи ні”

Перевіримо, наскільки ви були уважними.

- Зайчатко було біленьке. (Ні, сіреньке)

- Зайчатко знайшло книжку на стежині в лісі. (Так)

- Знайшовши книгу, зайчатко мріяло її комусь подарувати. (Ні)

- Вовк вмів читати. (Ні, не правильно взяв книгу в руки)

- Хлопчик порадив зайчику обов’язково поступити в лісову школу. (Так)

 

IV Фізхвилинка.

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-23; Просмотров: 2555; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.016 сек.