Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Урок № 34




Тема: Поняття «оригамі» як виду художньої роботи з папером. «Журавлик»

Мета: ознайомлювати учнів із мистецтвом оригамі; поглиблювати знання про історію та технологію мистецтва оригамі; навчати узагальнювати, відкидати зайве, несуттєве; формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні особливості силуетних форм; розвивати просторове мислення, дрібну моторику руки; стимулювати розвиток допитливості; виховна: виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, інтерес до мистецтва оригамі.

Обладнання: навчальні плакати; навчальні роботи з методичного фонду; фотографії та силуетні зображення журавликів; вироби в техніці оригамі; схема складання журавлика; ТЗН, матеріали для демонстрації послідовності та техніки виконання роботи; матеріали та інструменти: білий та кольоровий папір (А4); кольоровий цупкий картон; простий олівець; фломастери; ємність для води; клей ПВА; пензель для клею; серветки для витирання рук і пензлів; палітра.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

– Який жанр образотворчого мистецтва називають анімалізмом?

– Пригадайте правила зображення тварин.

– Як ви гадаєте, з якою метою люди зображують тварин?

III. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь учителя

– Ви вже знаєте, що кожний народ має свої самобутні види мистецтва, що невідривно пов’язані з його історією та світоглядом.

– Сьогодні ми ознайомимося з одним із найдивовижніших мистецтв — мистецтвом оригамі. (Учитель супроводжує розповідь демонстрацією зображень та реальних форм оригамі різних видів.)

– «Цієї зими одна мати навчила мене робити з паперу, складаючи й вивертаючи його, півників, які, коли їх смикаєш за хвіст, махають крилами. Вигадка ця з Японії. Я багато разів робив цих півників дітям... і завжди усі присутні... розвеселялись і зближувалися від цих півників, усі посміхалися й раділи. Той, хто вигадав цього півника, щиро радів, що йому так вдалося зробити подобу птаха, і, як не дивно сказати, витвір такого півника — справжнє мистецтво»,— так писав про мистецтво оригамі великий російський письменник Лев Миколайович Толстой.

– Сьогодні я навчу вас виготовляти журавлика. Він стане вашим поводирем у чарівний світ оригамі.

– Слово оригамі японською складають дві частини-ієроглифи. Ори — перекладають як складений, упакований, мить, момент, а гамі — це папір, диво, істина, вічність. Отже, оригамі — це складений папір, упаковане диво, момент істини, мить вічності, а можливо, й момент вічності, мить дива. (Учитель може написати зразки перекладу на дошці та за пропонувати учням самостійно скласти варіанти перекладу значення слова оригамі.)

– Оригамі означає також мистецтво складання паперу для створення різних фігурок та орнаментів.

– Оригамі містить як примітивні види дитячих ігор, так і доволі складні художні форми, їх використовують під час деяких японських церемоній та ритуалів, а також для навчання та розваги. Часто японці використовують оригамі із практичною метою — як подарунки, упаковки, оздоблення.

– Нескладні прийоми складання та безмежна фантазія людей здатні створити за допомогою оригамі цілий світ. Світ особливий, радісний, веселий, добрий і ні на що інше не схожий. Мистецтво оригамі відкрите всьому світу. Ним захоплюються паризькі модельєри й американські дизайнери, шестирічні діти й видатні математики. Кожен знаходить в оригамі щось своє.

– Архітектор — химерно пересічені площини, хлопчик — дивовижний подарунок для дівчинки, видавець — попит на книги з мистецтва оригамі, дорослий — можливість перетворитися в очах дитини на справжнього чарівника, людина похилого віку — спосіб здивувати своїх численних онуків, а школяр — радість від незвичайного заняття.

– Оригамісти — люди товариські й веселі. Хіба похмура й відлюдкувата людина витрачатиме свій час на таку нісенітницю, як складання папірців! Заняття оригамі радує душу й дає змогу людині хоча б ненадовго позбутися вантажу повсякденних проблем і разом із квадратиком паперу поринути до чудової країни Творчості.

2. Організація сприйняття творів мистецтва

(Учитель пропонує учням розглянути фотографічні зобра ження журавликів та їх фігурки, що виконані в техніці орігамі. Акцентує увагу учнів на характерних деталях, на тому, як вони відтворені в паперопластиці.)

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Пояснення до творчого завдання

– Японські журавлики. Кожен японець і кожен, хто брався за оригамі, знає історію Садако, дівчинки з японського міста Хіросіми, яка складала журавликів, бо вірила, що це врятує її від променевої хвороби. Хтось сказав їй: якщо вона складе тисячу журавликів, то одужає. Садако швидко зрозуміла, що їй вже не стане краще, вона помре. Тоді вона почала дарувати журавликів іншим хворим. Кожен журавлик, складений маленькою Садако, був молитвою: молитвою про спасіння людини. На Сході журавель здавна символізує життя і надію. Історія дванадцятирічної Садако перетворила фігурку журавля на символ надії та віри у диво. (Учитель пропонує учням виготовити фігурки журавликів оригамі, демонструє послідовність виконання, використовуючи схему.)

– Прикрасьте виконані фігурки за допомогою кольорового паперу, акварельних фарб або фломастерів за власним бажанням.

– Потім ми всі фігурки скомпонуємо на аркуші темного картону та приклеїмо.

V. Підбиття підсумків

1. Обговорення учнівських робіт

З учнівських робіт створюють виставку «Журавлики».

2. Бесіда:

– Що найбільше сподобалося на уроці?

– Які емоції викликав урок?

– Кому подаруєте роботу?

3. Прибирання робочих місць.


 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 306; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.008 сек.