КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Урок № 35
Тема: Урок-узагальнення. Вікторина. Мета: закріплювати інтерес, емоційний відгук до образотворчого мистецтва; закріплювати знання учнів про засоби виразності в образотворчому мистецтві, про жанри живопису; закріплювати навички самостійної художньої діяльності, уміння передавати в малюнку своє ставлення до об’єкту, що зображується, досягаючи виразності образу; розвивати в дітей відчуття кольору, спостережливість, уміння порівнювати, висловлювати власну думку, творчі здібності; виховувати позитивні взаємини між учнями, почуття дружби та відповідальності. Обладнання: набори репродукцій картин різних жанрів; набори карток із зображеннями елементів пейзажу, портрета й натюрморту; навчальні плакати; репродукції картин відомих художників; ТЗН; призи (розмальовки, олівці, фарби); матеріали та інструменти: фломастери, аркуші паперу; простий олівець; гумка; гуаш; пензлі № 4, 6; ємність для води; серветки для витирання рук і пензлів; палітра. Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація опорних знань 1. Вікторина «Весела палітра» Учні класу об’єднуються у дві команди, кожна з яких обираї собі назву, пов’язану з образотворчим мистецтвом (наприклад: «Пензлі» та «Фарби»). Гравцям пропонують картки із запитаннями у різних галузях знань з образотворчого мистецтва. Зворотній бік карток має колір, що відповідає області знань. У коробці складені контейнери з кіндер-сюрпризу, в яких містяться кольорові папірці із номерами запитань. Капітани команд по черзі витягають контейнери із папірцями. Команда відповідає на запитання. Учитель пропонує учням послухати правила гри: • ведучий ставить запитання по черзі кожній команді. Друга команда при цьому мовчить; • відповідати на запитання може будь-який учасник, піднісши руку; • члени команди можуть порадитися, перш ніж відповідати; • якщо команда не відповідає на запитання, право відповіді має інша команда; • відповідь повинна бути чіткою та зрозумілою. 1-й тур Учні мають дати правильну відповідь. Питання з кольорознавства (Червоний колір) ♦ Які кольори називають теплими? (Кольори, у який переважа ють відтінки жовтого, червоного, оранжевого.) ♦ Що таке спектральне коло? (Кольори веселки, росташовані по колу.) ♦ Які кольори росташовані у спектральному колі один навпроти одного? (Контрастні) ♦ Які кольори називають холодними? (Кольори, що нагадують про холод, сніг. До них відносяться синій, блакитний, синьо зелений, синьо-фіолетовий.) ♦ Які інструменти необхідні під час малювання фарбами? ♦ Як потрібно працювати пензлями? Розкажіть про послідовність дій. ♦ Де в природі ми зустрічаємо основні кольори? ♦ Які кольори у природі ми зустрічаємо часто, а які — рідко? ♦ Які кольори художники називають похідними або змішаними? Чи можемо ми побачити їх у природі? Питання з декоративно-прикладного мистецтва (Синій колір) ♦ Який вид мистецтва допомогає людині прикрашати предмети побуту? (Декоративно-прикладне мистецтво.) ♦ Який малюнок називають декоративним? ♦ Де використовують твори декоративно-прикладного мистецтва? (Вони прикрашають побут людини.) ♦ За допомогою яких засобів люди прикрашають предмети побуту? (За допомогою візерунків та орнаментів.) Питання з основ композиції (Зелений колір) ♦ Згадаймо, що називають «лінією горизонту». ♦ Що називають центром композиції? Для чого художники використовують центр композиції? ♦ Які композиційні плани ви знаєте? Розберіть за планами одну з карттин. (Учням пропонують репродукцію вже знайомої кар тини.) Питання з графіки (Жовтий колір) ♦ Який вид образотворчого мистецтва працює з лініями та силуетами? ♦ Які засоби виразності дарує нам графіка? ♦ Які матеріали та інструменти ми використовуємо, створюючи лінійне зображення? ♦ Для чого художникові потрібні лінії, крапки, плями? ♦ Що можуть зображувати крапки? плями? лінії? ♦ Якими бувають лінії? ♦ Що можна зобразити за допомогою ліній? ♦ Де у природі ми зустрічаємо лінії та плями? ♦ Яким є характер у різних л іній? Який настрій вони відображують? 2-й тур Кожна команда отримує пазли із зображеннями вже знайомих учням картин. Виграє та команда, яка швидше складе пазл. 3-й тур Ведучий пропонує кожній із команд репродукцію картини, на якій зображені люди. (Картини мають бути знайомі учням.) Гравці мають зобразити жестами картину так, щоб команда-супротивник змогла її відгадати. Якщо завдання складне, гравці, які відгадують, можуть ставити навідні запитання так, щоб за допомогою асоціацій наблизитися до правильної відповіді. Наприклад: ♦ Якби ця картина була фруктом, то що б це було? ♦ Якби ця картина була піснею? ♦ Якби ця картина була квіткою, містом, країною?.. III. Підбиття підсумків Виграє та команда, яка під час гри надасть найбільше правильних відповідей. Гравці обох команд мають отримати призи-сувеніри.
Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 294; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |