Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Читання




УРОК ЧИТАННЯ

Волинь до середини 12 ст. Утвердження гілки Мстиславичів.

Волинь до 1170-х рр. залишалася в залежності від Києва. Хоч у Києві князі змінювалися часто, всі вони особливо пильнували, щоб вдержати багату Волинську землю під своєю рукою та не допустити до неї суперників з інших княжих династій. Одночасно із змінами в Києві мінялися волинські князі *. Вони були повністю залежні від Києва і повинні були виконувати волю київського князя. Так, Володимир Мономах вимагав повного послуху від Ярослава Святополковича: «наказав йому до себе приходити, коли тебе закличу» 1. Непокірні князі втрачали князівство.

Виділення Волині в окреме князівство довершив Ізяслав Мстиславич, внук Володимира Мономаха. Як і інші князі зМономахової династії, він добивався влади у Києві і тричі на короткий час був київським князем (1146 — 1154). Але, зустрічаючи вперте суперництво з боку інших князів, він вважав київський престол непевним для себе, тому основну увагу скерував на Волинь, де почав організовувати князівство для свого роду. Ізяслав переселив до Володимира родину 2, помічниками йому були брати Володимир і Святополк 3.

Його суперник на київському престолі, Юрій Мономахович, намагався 1149 р. захопити Волинь, але Ізяслав відбив наступ. Коли галицький князь Володимирко зайняв Бужськ та деякі міста на Погорині, Ізяслав 1150 р. вирядився на Перемишль і 1153 р. розгромив галицькі полки над Серетом 4.

 

у 1 класі

(урок подорож «У світі казок»)

 

Тема: Закріплення звукового значення вивчених букв.Українська народна казка «Івасик – Телесик».

Мета: закріпити значення про звукове значення вивчених букв, формування в учнів навички читання слів, текстів; ознайомити зі змістом казки, вчити додавати характеристику діям героїв казки, розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, мислення, фантазію, спостережливість, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати почуття доброти, взаємодопомоги.

 

Обладнання: ілюстративний матеріал, звукові фішки, фланеграф.

 

Форма проведення уроку: комбінований урок

ХІД УРОКУ

І. Самоорганізація до діяльності.

1. Організаційний момент.

- Встаньте, діти ви рівненько.

Посміхніться всі гарненько

Посміхніться ви до мене,

Поверніться до гостей,

- Привітайтесь – «Добрий день!» -

- Привітали гостей, що до нас завітали,

Хочу чути, чого б ви усім побажали.

 

Діти: Всім присутнім здоров’я ми зичимо й добра.

 

Вчитель: А тепер до роботи нам братись пора!

І так, діти, у нас зараз урок читання.

 

- Сьогодні у нас незвичайний урок,

У казки сьогодні ми зробимо крок,

Із казкою ми вже стрічались не раз,

І знову вона завітає у клас,

В казках є завжди перешкоди, та знаю:

Для творчих дітей їх ніколи немає.

 

- А вирушаємо ми у казкову подорож на кораблі.

- Прочитайте назву корабля.

 

- Діти, а хто на кораблі головний?

 

- Капітан корабля.

 

- А хто буде капітаном, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.

 

Маленький ріст, довгий хвіст,

Сіра шубка, гострі зубки.

(Мишка)

 

- Давайте, дамо йому ім’я. «ЯКІВ». У подорож візьмемо із

собою багаж знань.

- А щоб наш корабель зміг відправитися у подорож, треба нам

виконати 1 завдання.

 

Приготуйте звукові моделі (Біля дошки 2 учні, а діти на своїх

місцях – робота в парах).

 

- А які скоромовки ми з вами вивчили?

Це теж допоможе нам у подорожі.

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 420; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.01 сек.