Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Розвивальна: розвивати аналітико-синтетичні якості, здатність узагальнювати та систематизувати набуті знання, прагнення до самоосвіти та самовиховання




Вид заняття: Лекція

Тема: «Основні педагогічні поняття. Педагогіка та інші науки»

Мета заняття:

Освітня: Поглибити знання студентів з педагогіки як науки про виховання, ознайомити з її основними поняттями та категоріями, дати уявленні про структуру та систему між предметних зв’язків педагогіки.

Виховна: виховувати серйозне ставлення до педагогічної професії, наполегливість, відповідальність, усвідомленість.

Методи: пояснення, евристична бесіда, робота з підручником, першоджерелами

Дидактичні засоби навчання: ТЗН, опорні конспекти, педагогічні словники, нормативні документи

Література: основна

Список літературних джерел:

1. Гончаренко С.У. Український педагогічний словник. – К., 1997. – 376 с.

  1. Дидактика початкової школи: Навчальний підручник / Укл. О.Я. Савченко. – К.: Ґенеза, 1999. – 368 с.

3. Кузьмінський А.І., Омеляненко В.Л. Педагогіка: Підручник. – К.:Знання, 2007. – 447 с. – С. 43-46.

4. Любар О.О., Стельмахович М.Г., Федоренко Д.Т. Історія української педагогіки / За ред. М.Г.Стельмахович. – К.: Радянська школа. – 1998.

5. Медвідь Л.А. Історія національної освіти і педагогічної думки в Україні: Навчальний посібник. – К.: Вікар. – 2003. – 335 с.

6. Мойсеюк Н.Є. Педагогіка: Навчальний посібник. – 4-е видання, доповнене, 2003 р. – 615 с. – С. 11-40.

7. Пальчевський С.С. Педагогіка: Навчальний посібник. – К.: Каравела, 2007. – 576 с. – С. 6-70.

8. Українська педагогіка в персоналіях: Навчальний посібник: У 2 кн. / За ред. О.В.Сухомлинської. – К.: Либідь, 2005. – 552 с.

9. Фіцула М. Педагогіка: Навчальний посібник для студентів вищих педагогічних закладів освіти. – 3-тє вид., переробл. і доп. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2005. – 232 с. – С. 6-13.

10. Ягупов В. Педагогіка: Навчальний посібник. – К.: Либідь, 2003. – 560 с. – С. 8-41.

Додаткова література:

1. Алексюк A.M. Педагогіка вищої школи. Історія. Проблеми. – К.: Либідь, 1998. – 558 с.

2. Антология педагогической мысли УССР / Сост. Н.П. Калениченко. – М., 1987.

3. Гончаренко С.У. Український педагогічний словник. – К., 1997. – 376 с.

4. Історія педагогіки / За ред. М.С. Грищенка. – К., 1973.

5. Кравець В.П. Історія класичної зарубіжної педагогіки та шкільництва. – Тернопіль, 1996.

6. Кравець В.П. Зарубіжна школа і педагогіка XX століття. – Тернопіль, 1996.

7. Любар О.О., Стельмахович М.Г., Федоренко Д.Т. Історія української педагогіки /За ред. М.Г. Стельмахович. – К.: Радянська школа, 1998.

8. Мазоха Д.С., Опанасенко Н.І. Педагогіка: Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 232 с.

9. Медвідь Л.А. Історія національної освіти і педагогічної думки в Україні: Навчальний посібник. – К.: Вікар, 2003. – 335 с.

10.Мосіяшенко В.А., Курок О.І., Задорожна Л.В. Історія педагогіки України в особах: Навчальний посібник. – Суми: ВТД "Університетська книга", 2005. – 266 с.

11.Сластёнин В.А. и др. Педагогика: Учебное пособие / Под. Ред. В.А. Сластенина. – М., 2003. – 576 с.

12.Українська педагогіка в персоналіях: Навчальний посібник: У 2 кн. /За ред. О.В.Сухомлинської. – К.: Либідь, 2005. – 552 с.

Зміст заняття

1. Організаційна частина.

2. Актуалізація опорних знань студентів.

3. Повідомлення теми, мети та завдань заняття.

4. Пояснення нового матеріалу.

5. Підсумки, узагальнення матеріалу..

6. Контроль та самоконтроль навчально-пізнавальної діяльності студентів.

7. Домашнє завдання. Підготовка до семінарського заняття, виконання самостійної роботи.

Завдання для контролю та самостійної діяльності студентів.

План лекції

Зміст




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-10; Просмотров: 427; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.01 сек.