Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

T. Chernetskaia




Авторитет

Регистрация

04.08.2010

Адрес

Украина

Сообщений

1,817

Конспект тематичного заняття для старшої групи
,,Веселі чобітки"
Мета:Знайомити дітей з українськими традиціями,побутом,використовуючи прийом бесіди.Вчити дітей узгоджувати дії гурту і солістів.Вдосконалювати співочі навички,вміння співати окремими групами і хором,розвивати чуття ритму,здатність до творчого самовираження,вміння імпровізувати укр.танцювальні рухи,вигадувати власні рухи в характері музики.Виховувати індивідуальну,образно-танцювальну виразність виконавства,бажання брати участь у різних видах музичної діяльності.
Обладнання:пара чобітків(червоного кольору),фланелеграф.
Хід заняття.
Під спокійну укр.мелодію діти заходять в зал,стають півколом.
Муз.кер.:Діти,сьогодні на наше заняття до нас завітали гості,давайте з ними привітаємось!(виконують музичне привітання).
Муз.кер.:Сьогоднішнє наше заняття буде дещо незвичним.Воно присвячене ось цим гарненьким червоним чобіткам.(показує пару чобітків).Ці чобітки не прості,а чарівні!
Хто їх взує-той весело затанцює!
Наприкінці заняття ми пограємо з цими чобітками,а тепер послухайте,що я вам розповім...
Стало традицією,що на свята дівчатка і хлопчики,як і дорослі,вдягалаися і нині вдягаються у найкращий свій одяг,бажаючи порадувати себе та інших людей.Спробуйте,діти,пригадати свій святковий одяг,останні обнови,що їх вам подарували батьки.(Діти розповідають).Які ж ваші обнови гарні,зручні й красиві!У цьому вбранні ви виглядаєте по-справжньому святково.
Мабудь,так само і в давнину для вашого однолітка новий брилик або вишита сорочечка були радісною подією:навколо нього збирався гурт друзів,щоб краще роздивитися обнову.Коли інша дитина хотіла привернути увагу до своєї обнови,то вона,мабудь,робила ось так(вихователь плескає в долоні,виставляє ногу на каблук,одночасно розводячи руки в сторни),або ось так(виконує ковирялочку,дрібушечки навколо себе.Діти повторюють рухи за виховатетлем.).
Муз.кер:Діти,а як би ви взулися в гарні чобітки,то як затанцювали б?Спробуйте під музику!(Діти повторюють знайомі чи вигадують нові рухи,вчаться,наслідуючи дорослого,поєднувати оплески з виставленням ноги на підбор,кружляють навколо себе дрібушечками).
Муз.кер:А щоб вам було зручно танцювати в чобітках,та щоб каблучки не збивалися,давайте підіб'ємо їх і заспівємо поспівку,,Тук,тук,чобіток"укр.нар.музика.
(Діти співають і відстукують кулачками ритмічну пульсацію.Далі педагог пропонує бажаючим викласти ритмічний малюнок першої фрази на фланелографі довгими та короткими полосками).
Муз.кер:Як притупну каблучками,
В боки розведу руками,
Сплесну,вітром закружляю-
Черевички добрі маю!
Давайте,діти,позмагаємося:хто краще заспіває про черевички,хлопчики чи дівчатка?(діти весело,виразно й емоційно виконують пісню,,Черевички"А.Рябчуна).
Муз.кер:Молодці,гарно,весело співали і хлопчики і дівчатка.Мені всі сподобалися.Тепер послухайте уважно і впізнайте за вступом знайому вам пісню.(грає вступ до хороводної пісні-гри,,Веселий каблучок".Діти впізнають знайому мелодію.)
Муз.кер:Всі ми вміємо співати,дуже любим танцювати,
І веселий наш гурток починає свій танок.
(Діти водять хоровод,інсценуючи пісню жартівливого характеру,використовуючи знайомі українські танцювальні рухи).
Муз.кер:Де весела дітвора,там завжди цікава гра!
(Гра,,Веселі чобітки"Діти стають в коло,муз.кер.дає пару чобітків одній дитині.Діти в колі рухаються під укр.веселу мелодію легкими підскоками,а дитина з чобітками йде поза колом і по закінченні музики,ставить чобітки за спиною однієї дитини.Вихователь пропонує всім дітям оглянутится і знайти чобітки.Діти кажуть:той,хто чобітки візьме, в коло танцювать піде!Та дитина,за спиною якої були чобітки,бере їх і йде з ними в коло,ставить поруч на підлогу і виконує імпровізовані укр.танцювальні рухи.Діти підтримують оплесками або приєднуються до імпровізованого танцю.Гра повторюється декілька разів.Муз.кер. підводить підсумок,запитує у дітей,що їм найбільше сподобалось на занятті.Діти відповідають.)
Муз.кер:Діти,я вам говорила на початку заняття,що наші чобітки не прості,а чарівні?За те,що ви сьогодні так гарно співали про них,танцювали,гралися,наші чобітки дарують вам маленькі подаруночки.(дістає з чобітків маленькі чобітки з картону на кольорових стрічечках і одягає кожній дитині на шию).Це вам на згадку про наше заняття.(діти дякують чобіткам і співають,,До побачення".Звучить весела укр.мелодія,діти виходять із залу.

Ответить с цитированием

· 20.02.2011, 16:34 #56




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2014-11-25; Просмотров: 349; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.01 сек.