Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Вступне слово вчителя. Тема.Пізнаю себе. Практична робота: дослідницький проект «Я — неповторний»




Урок 35

Тема. Пізнаю себе. Практична робота: дослідницький проект «Я — неповторний»

Мета: формувати вміння пізнавати себе, свій стан, вчинки за допомогою тестів; виховувати бажання зміцнювати здоров’я, охо­роняти і берегти його.

Хід уроку

Учитель. Кожна людина розгадує різні загадки. Найцікаві­ша загадка, яку ти розгадуватимеш усе життя, — ти сам. А ти весь час змінюватимешся зовні, пізнаватимеш довкілля. Щоразу тобі потрібно буде зрозуміти, яким ти став, чого досяг. Ти будеш здорові­шим, більш вольовим, краще розумітимеш близьких і друзів, будеш розрізняти добрі і погані вчинки.

Життя ставатиме кращим, а ти будеш сильнішим, якщо вести­меш здоровий спосіб життя.

2. Робота з підручником

1) Виконання тесту (с. 71–72). Обговорення результатів.

2) Робота з приказками (С. 73

3. Фізкультхвилинка

Хмаринка

Хмаринка сонечко закрила, Слізки срібні зронила. Ми ті слізки пошукаєм, У травичці позбираєм, Пострибаєм, як зайчата, Потанцюємо ще трішки, Щоб спочили ручки, ніжки. Всі веселі? От чудово! А тепер до праці знову. (Закрити обличчя руками.) (Присідання.) (Стрибки.) (Танцювальні рухи.)

 

4. Робота в зошиті (С. 63 № 4)

Дослідницький проект «Я — неповторний»

Підготуйте розповідь по себе (твої захоплення, інтереси, досяг­нення, про що мрієте...). Доведіть, що кожен з вас — неповторний.

Поміркуйте, допишіть.

Якщо хочеш, щоб життя тобі усміхнулось, спочатку…

Поміркуйте!

• У що може вірити людина, щоб життя стало кращим?

• У чому для країни полягає цінність життя кожної людини?

Вправа «Мікрофон»

— Які риси характеру слід виробляти в собі, щоб бути успіш­ною людиною?

Висновок: людина не просто проживає своє життя, вона його бу­дує, створює.

5. Гра «Ворота долі»

Двоє дітей встають обличчям одне до одного, беруться за руки і піднімають їх — це «ворота долі». Решта дітей береться за руки так, щоб вийшов ланцюжок.

«Ворота долі» промовляють лічилку, а ланцюжок поволі прохо­дить під ними.

Тра-та-та, тра-та-та —

Відчиняємо ворота.

Пропускаємо раз,

Пропускаємо два,

А на третій раз —

Не пропустимо вас.

Із цими словами руки опускаються, ворота закриваються і про­понують тому, кого вони зловили, яку-небудь ситуацію. Спійма­на дитина повинна відповісти, як вчинить у цій ситуації. «Воро­та долі» оцінюють відповідь від 1 до 10 балів, а потім пропускають дитину, і гра триває. Той, хто набрав найвищу кількість балів, зумів гідно пройти через випробування долі. (Доцільно попередити дітей, що «ворота долі» не повинні ловити одних і тих саме.)

Приклади ситуацій можна записати на дошці:

• Ваші батьки переїхали, і ви опинилися у незнайомій школі.

• Ви спізнилися на літак і не змогли поїхати з друзями в турис­тичну поїздку.

• Ви накопичили гроші на що-небудь, про що мріяли, і втрати­ли їх.

• Хто, на вашу думку, дає людині його долю?

• Як ви думаєте, людина — господар своєї долі?

• Чи знаєте ви людей, про яких говорять, що вони народилися у щасливій сорочці?

• Хотіли б ви наперед дізнатися все про свою долю? Чи можли­во це?

• Як ви думаєте, люди стали б щасливіше, якби могли наперед все про себе дізнатися?

• Хотіли б ви змінити свою долю?

• Як характер людини впливає на його долю?

• Як виховання впливає на долю людини?

• Хотіли б ви помінятися своєю долею з ким-небудь зі своїх то­варишів?

• Що б ви порадили людині, яка не буває ніколи задоволена своєю долею?

• Розкажіть про якого-небудь свого знайомого з цікавою до­лею.

6. Підсумок уроку

— Що означає здоровий спосіб життя?

— Як спосіб життя впливає на здоров’я людини?

— Назвіть корисні звички здорового способу життя, яких вам ще слід набути.

— Хто, на вашу думку, дає людині її долю?

— Доведіть на прикладах, що людина — господар своєї

 

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-06; Просмотров: 413; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.01 сек.