Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Урок № 2




Тема. Різноманітність форм навколишнього світу. Прості геометричні форми: площинні – прямокутник, квадрат, трикутник, коло, овал; об’ємні – куб, циліндр, конус, куля. Святкові прапорці.

Мета: формувати первинне уявлення про прості геометричні форми (пласкі — прямокутник, квадрат, трикутник, коло, овал; об’ємні — куб, циліндр, конус, куля); розвивати комбінаторні здібності, образне, логічне, просторове мислення; учити розрізняти геометричні фігури (площинні та об’ємні); формувати в дітей уміння аналізувати, узагальнювати; розвивати кмітливість; виховувати акуратність, увагу; навчати міркувати, стимулювати розвиток допитливості.

Обладнання: набір геометричних фігур (пласких – квадрат, коло, овал, трикутник, прямокутник та об’ємних – куб, циліндр, конус, куля), простий олівець, кольорові олівці, гумка.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

1. Бесіда:

– На попередньому уроці ми дізналися, які найрізноманітніші матеріали можна використовувати для малювання.

– Що допомагає нам малювати?

– Чим ви найбільше полюбляєте малювати?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:

1. Розповідь учителя:

– Уявіть, що ми потрапили до казкової країни Фантазії, де щодня свято. Біля всіх будинків та на вулицях майорять прапорці різної форми та кольору, а над центральною площею злітають у небо яскраві повітряні кульки.

– На тлі блакитного неба ми з вами бачимо їх чіткі силуети.

IV. Пояснення нового матеріалу:

1. Демонстрація геометричних фігур:

– Подивіться на геометричні фігури, які з них вам знайомі?

(Учитель демонструє учням геометричні фігури і нагадує їх назви.)

2. Гра «Святкова геометрія»:

(Учитель роздає учням заздалегідь вирізані з картону геометричні фігури.)

– Кожен із мешканців казкової країни отримав яскраву кульку та прапорець. Проте вони не можуть запам’ятати, якої форми їх фігури. Допоможімо мешканцям казкової країни. (Учитель називає геометричні фігури, а учні, які мають названі фігури, піднімають їх уверх.)

V. Актуалізація вивченого матеріалу:

Учитель пропонує учням намалювати кольоровими олівцями різнокольорові повітряні кульки та прапорці, пояснює послідовність виконання завдання.

– Спочатку намалюємо повітряні кульки простим олівцем. Вони мають бути розташовані у верхній частині аркуша. Потім намалюємо прапорці на мотузці. Повітряні кульки та прапорці можуть мати різну форму.

– Спочатку намалюємо два великих кола, потім домалюємо мотузочки. Тепер намалюємо мотузочку, на якій розташуємо прапорці різної форми.

– Кульки та прапорці мають бути різного кольору за бажанням.

VI. Підбиття підсумків:

Обговорення учнівських робіт


 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 278; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.012 сек.