Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Урок № 4




Клас Дата___________________

Тема. Види і типи ліній. Виражальні можливості лінії. Створення виразного образу лінійними засобами на основі творчої уяви. Святковий салют.

Мета: продовжувати розкривати поняття «лінія як засіб виразності»; закріплювати початкові навички роботи з лінією; навчати створювати (на елементарному рівні) виразний образ лінійними засобами; продовжувати формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси лінійних форм; розвивати творчу уяву, дрібну моторику руки, стимулювати розвиток допитливості; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу; забезпечувати доброзичливу атмосферу.

Обладнання: кольорові олівці або фломастери; простий олівець; гумка.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань і вмінь:

1. Бесіда

– 3 якою метою люди придумали фломастер?

– Чи може фломастер замінити олівець?

– Чи любите ви малювати фломастерами?

– Для чого художникові потрібні лінії, крапки, плями?

– Що можуть зображувати крапки? плями? лінії?

– Якими бувають лінії?

– Що можна зобразити за допомогою ліній?

II. Закріплення вивченого матеріалу

Навчальна гра «Як олівець»

Учні мають згадати, хто і що за формою нагадує олівець (дерево, телеграфний стовп, черв’як, жираф і т. ін.) і чому.

Ті, хто знайшов найточніші порівняння, отримують кольоровий олівець або фломастер так, щоб решта учнів не бачила його кольору. Дітям необхідно уявити, що чарівник перетворив їх на олівці і фломастери відповідного кольору.

Лише за допомогою міміки та жестів учням-«олівцям» потрібно показати, що вони зможуть намалювати для людей. Решта учнів має відгадати, що намалювали олівці та фломастери.

1. Робота над формуванням навичок і вмінь:

Учні виконують у робочому зошиті навчальні вправи, спрямовані на розвиток дрібної моторики руки.

– Кожна людина любить свята, а найкращою прикрасою свята є святковим салют. Спробуймо і ми намалювати святковий салют.

– Як ви вважаєте, який папір краще згодиться для нашого малюнка: білий чи темний? Чому?

(Учитель малює на дошці два прямокутники — вертикальний та горизонтальний. По низу аркуша ламаною лінією намальовані силуети будинків).

– На якому з прямокутників наш малюнок буде виразнішим? Чому?

– Для зображення салюту необхідно багато простору неба, тому ми обираємо вертикальний аркуш.

(Учитель демонструє, як скомпонувати малюнок, щоб не залишалося порожнього місця, потім виконує роботу на дошці, завершуючи її крок за кроком.

– Слід звернути увагу учнів;на зміну характеру ліній: плавні, уривчасті, колоподібні. За бажанням учні можуть додати прапорці та повітряні кульки.)

2. Індивідуальна робота за творчим завданням:

Учні виконують творчу роботу. Учитель надає індивідуальну допомогу.

IV. Підбиття підсумків

– Скільки в нас вийшло різних феєрверків! У кожного – свій характер, свій настрій.

– Придумайте розповідь про свято намальоване вами.


 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 297; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.012 сек.