Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

VІ семестр




РОБОЧА ПРОГРАМА

з курсу «ІСТОРІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ»

для студентів 4 курсу відділення «Соціальна педагогіка»

 

 

Слов’янськ – 2011 р.


Структура залікового кредиту курсу

  Тема Кількість годин, відведених на:
лекції практичні заняття самостійну роботу
6 семестр
Змістовий модуль І. Початковий етап у розвитку соціальної педагогіки (з найдавніших часів до ХVІІ ст.)
Тема 1. Вступ.     -
Тема 2. Проблеми захисту дитинства та соціально виховання у первісному суспільстві та античному світі.      
Тема 3. Виховання дітей та молоді у східних слов’ян з додержавного періоду та у княжу добу.   -  
Тема 4. Теорія і практика соціального виховання в епоху європейського середньовіччя та добу Відродження.     -
Тема 5. Соціальне виховання на терені України у козацьку добу (ХІV – І пол. ХVІІ ст.).      
Змістовий модуль ІІ. Розвиток провідних напрямків у соціальній педагогіці у новий час (ХVІІ – ХІХ ст.). Становлення соціальної педагогіки як науки.
Тема 1. Соціально-педагогічні погляди Я.А.Коменського та Д.Локка (ХІІ ст.).     -
Тема 2. Ідеї соціального виховання у педагогіці епохи Просвітництва та розвиток соціально-педагогічної практики (ХVІІІ ст.).      
Тема 3. Розвиток теорії і практики соціально-педагогічної діяльності у зарубіжній педагогіці ХІХ століття.      
Тема 4. Розвиток вітчизняної теорії і практики соціально-педагогічної діяльності у ХІХ ст.      
Всього:      
7 семестр
Змістовий модуль ІІІ. Соціальна педагогіка у період наукової революції ХХ століття.
Тема 1. Розвиток вітчизняної теорії і практики соціально-педагогічної діяльності у кінці ХІХ – поч. ХХст.     -
Тема 2.Соціально-педагогічні проекти та експерименти у Європі.      
Тема 3. Пошуки нових форм соціального навчання та виховання на поч.. ХХ ст. та за радянських часів (20-30-ті рр.).      
Тема 4. Державна політика захисту дітей у роки радянської влади.      
Тема 5. Досвід соціального виховання особистості у колективі.      
Тема 6. Тенденції розвитку сучасної соціально-педагогічної теорії і практики.     -
Всього:      
Разом:      

За відвідування кожного лекційного заняття 1 б.


Теми семінарських та практичних занять

Семінарське заняття № 1, 2.

Тема: Вступ. Проблеми захисту дитинства та соціальне виховання у первісному суспільстві та античному світі (4 год.).

Мета: формувати у студентів аналітичне мислення, вміння працювати з відповідними першоджерелами, поглибити та систематизувати знання про початковий етап зародження соціальної практики, виховувати інтерес до пізнання витоків соціально-педагогічної думки.

Хід заняття:

1. Історія соціальної педагогіки як наука та навчальний предмет, її завдання, методологічна основа, джерела, структура.

2. Концепції походження виховання.

3. Особливості соціального виховання у первісному суспільстві.

4. Практика соціального виховання в античному світі (афінська, спартанська та давньоримська системи виховання).

5. Соціально-педагогічні погляди античних філософів.

Практичні завдання:

1. Підготувати повідомлення «Джерела вивчення соціально-педагогічного минулого».

2. Скласти опорну схему «Освіта у давньому Римі».

3. Підготувати міні-реферат про соціально-педагогічні погляди одного з античних філософів (на вибір).

Оцінювання: 1 б. – за відвідування; 1-2 б. – за усну відповідь; 1-2 – за виконання практичного завдання.

 

Семінарське заняття № 3.

Тема: Теорія і практика соціального виховання в епоху європейського середньовіччя та Відродження (2 год.).

Мета: познайомити студентів з тенденціями розвитку та основними рисами соціально-педагогічної практики у даний період, витоками зародження гуманістичних ідей, поглибити знання на основі вивчення літератури та першоджерел, формувати вміння та навички публічного виступу.

Хід заняття:

1. Провідні риси освіти та виховання у країнах середньовічної Європи. Форми та методи соціального виховання.

2. Гуманістичні ідеї у педагогічних вченнях Відродження (В.Фельтре, Ф.Рабле, Е.Роттердамський, М.Монтень).

3. Педагогічний аспект соціальних утопій Т.Мора та Т.Кампанелли.

Практичні завдання:

1. Підготувати міні-реферат про одного з педагогів-гуманістів з виокремленням соціально-педагогічних ідей.

2. Скласти тези за питаннями плану заняття.

Оцінювання: 1 б. – за відвідування; 1-2 б. – за усну відповідь; 1-2 – за виконання практичного завдання.

 

Практичне заняття №4.

Тема: Соціальне виховання на території України у козацьку добу (ХІV – І пол. ХVІІ ст.) (2 год.).

Мета: розкрити особливості та тенденції розвитку соціально-педагогічної практики у добу українського Відродження, визначити специфіку соціалізації дітей та молоді, надання соціальної підтримки та допомоги населенню; поглибити знання про внесок українських просвітителів у розвиток соціальної педагогіки.

Хід заняття:

1. Соціальна діяльність з виховання й освіти дітей та молоді у козацьку добу. Феномен козацької педагогіки.

2. Ступені козацького навчання та виховання. Кодекс лицарської честі та козацької звитяги.

3. Форми благодійності та соціальної допомоги.

4. Розвиток соціально-педагогічної думки.

Практичні завдання:

1. Опрацювати та зробити конспект статті Ю.Руденка «Українська козацька педагогіка» (Рідна школа. – 1994. – № 5).

2. Підготувати міні-реферат «соціально-педагогічні ідеї видатних українських просвітителів ХVІ – ХVІІ ст.

Оцінювання: 1б. – за відвідування; 1-2 б. – за усну відповідь; 1-2 – за виконання практичного завдання.

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 371; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.011 сек.