Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Практичне заняття № 8




Практичне заняття № 5.

Тема: Початковий етап у розвитку соціальної педагогіки (2 год.)

Мета: Узагальнення та систематизація знань за змістом першого модулю, розвиток аналітичних вмінь та критичного мислення.

Хід заняття: виконання поточної контрольної роботи за темами ЗМ І, які обговорювалися на попередніх семінарських заняттях (тема 1, 2, 3, 4).

Практичне завдання: на основі лекційних матеріалів, матеріалів навчальних посібників, результатів виконання самостійної роботи підготуватися до письмової відповіді на контрольні питання.

Оцінювання: 5 б. – за виконання контрольної роботи.

 

Семінарське заняття № 6.

Тема: Ідеї соціального виховання у педагогічній думці ХVІІ ст. (2 год.)

Мета: формувати у студентів уміння виокремлювати та аналізувати соціально-педагогічні ідеї у змісті праць видатних педагогів-класиків, порівнювати різні педагогічні позиції, узагальнювати; виховувати інтерес до пошукової діяльності.

Хід заняття:

1. Педагогічна діяльність та особливості світоглядних позицій Я.Коменського.

2. Ідея всезагальної та універсальної освіти у педагогічній системі Я.Коменського (за матеріалами р.6, 9 «Великої дидактики»).

3. Я.Коменський про особливості соціалізації дітей та молоді на різних вікових етапах.

4. Програма виховання та навчання джентльмена – входження у реальне життя за Д.Локком.

Практичне завдання: опрацювати р. 6, 9 «Великої дидактики» та вибірково матеріали праці Д.Локка «Думки про виховання», вміщені у хрестоматії.

Оцінювання: 1б. – за відвідування; 1-2 б. – за усну відповідь; 1-2б. – за виконання практичного завдання.

 

Семінарське заняття № 7.

Тема: Ідеї соціального виховання у педагогіці ХVІІІ ст. (2 год.).

Мета: формувати у студентів уміння виокремлювати та аналізувати соціально-педагогічні ідеї у змісті праць видатних педагогів-класиків, порівнювати різні педагогічні позиції, узагальнювати; виховувати інтерес до пошукової діяльності.

Хід заняття:

1. Виховний проект Ж.-Ж.Руссо з точки зору завдань соціального виховання.

2. Державна політика захисту дитинства у Російській імперії у ХVІІІ ст.

3. Вітчизняні педагоги-просвітителі про соціальне виховання (Г.Сковорода, М.Ломоносов, О.Радищев, М.Новиков).

Практичне завдання: опрацювати твори просвітителів, вміщені у хрестоматії.

Оцінювання: 1б. – за відвідування; 1-2 б. – за усну відповідь; 1-2б. – за виконання практичного завдання.

 

Тема: Ідеї соціального виховання у педагогіці ХІХ ст. (2 год.).

Мета: формувати у студентів уміння виокремлювати та аналізувати соціально-педагогічні ідеї у змісті праць видатних педагогів-класиків, порівнювати різні педагогічні позиції, узагальнювати; виховувати інтерес до пошукової діяльності.

Хід заняття:

1. Принципи природовідповідності та культуровідповідності у працях класиків педагогіки (Я.Коменський, Й.Песталоцці, А.Дістервег, К.Ушинський).

2. «Виховання, якщо вона бажає щастя людині, повинно виховувати її не для щастя, а готувати до праці життя» (за статтею К.Ушинського «Праця у її психічному та виховному значенні»).

3. Стаття М.Пирогова «Школа та життя» та її значення для становлення соціальної педагогіки як науки.

4. Розробка П.Наторпом теоретичних проблем соціальної педагогіки (за матеріалами праць вченого).

5. Г.Спенсер про науку життя.

6. Соціально-педагогічні проекти Й.Песталоцці, їх історичне значення.

Практичне завдання: здійснити попередній змістово-структурний аналіз творів педагогів, вміщених у хрестоматіях, скласти тези, зробити виписки згідно обраної теми.

Оцінювання: 1б. – за відвідування; 1-2 б. – за усну відповідь; 1-2 б. – за виконання практичного завдання.

 


Теми семінарських та практичних занять




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 322; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.012 сек.