Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Правовий диктант




Правознавство 10 клас Урок №

Тема: Повторювально-узагальнювальний урок

Мета: узагальнити та проконтролювати знання з теми, перевірити сформованість вмінь пояснювати та розтлумачувати поняття, описувати та оцінювати окремі правові положення та явища; перевірити, наскільки сформована свідома повага до права та закону.

Тип уроку: урок повторення та узагальнення знань.

Хід уроку

І.Організаційний момент

II. Етап контролю і корекції знань, умінь та навичок

I рівень

1. Дайте визначення держави.

2. Назвіть види влади.

3. Як називають здатність особи власними діями створювати, змінювати, припиняти права та обов'язки?

4. Назвіть види підзаконних нормативно-правових актів.

5. Назвіть обставини, що виключають юридичну відповідальність.

6. Назвіть види юридичної відповідальності.

7. Які держави існували на території сучасної України в різні періоди історії?

8. Дайте визначення об'єктивного права.

9. Назвіть відомі вам галузі права.

 

IIрівень

Дати розгорнуті відповіді на запитання.

1.Людське суспільство додержавного періоду. Походження держави.

2. Поняття та функції держави.

3.Поняття та джерела права.

4. Система права та систематизація законодавства.

5. Правопорушення та їх причини.

6. Конституційні принципи юридичної відповідальності.

7. Види нормативно-правових актів.

8. Обставини, що виключають юридичну відповідальність.

Тести з короткими відповідями та на визначення послідовності.

1. Визначте, які із зазначених дій є правопорушенням, до якого виду відповідальності може бути притягнутий порушник:

а) незважаючи на вимогу матері, хлопець пішов гуляти, не виконавши попередньо домашнє завдання (не є правопорушенням);

б)дівчина-дев'ятикласниця відмовилася брати участь у зборах дитячої громадської організації, створеної в школі, де вона навчається (не є правопорушенням);

в)група юнаків вночі проникла до сільського магазину та викрала звідти продукти на суму 500 грн (кримінальне правопорушення (злочин));

г) жінка їхала в електричці, не придбавши квиток (адміністративне правопорушення);

д) чоловік застосував належну йому зареєстровану мисливську рушницю Проти громадянина, який зламав двері його квартири та вдерся до неї, та поранив його (не є правопорушенням, чоловік діяв у стані необхідної оборони).

 

2.Запропоновані нормативні акти розташуйте у порядку зростання їх юридичної сили, починаючи з найвищої:

а) Закон України «Про оборону»;

б) Указ Президента «Про систему центральних органів виконавчої влади»;

в) Конституція України;

г) Закон України «Про зміни до ст. 97 Конституції України»;

д) Постанова Донецької обласної ради «Про бюджет області на 2003 р.»;.

є) наказ районного відділу освіти «Про проведення олімпіад з базових предметів».

 

IIIрівень

Розв'язання юридичних задач

1. Країна складається з 16 земель, кожна з яких має власні конституцію, парламент, уряд. Вищу юридичну силу має конституція, яку приймає парламент держави, що складається з двох палат: нижньої, яка формується шляхом загальнонародних виборів раз на чотири роки, та верхньої, депутатів якої обирають парламенти земель. Глава держави — Президент, який обирається нижньою палатою парламенту строком на 5 років. Уряд очолює канцлер, уряд відповідальний перед парламентом та формується партією, яка має в парламенті більшість, або відповідною коаліцією партій. (Федерація, парламентська республіка, демократія)

2. Країна складається з трьох історичних частин, у кожній з яких діють виборні органи, що займаються справами місцевого значення. Глава держави — королева, яка призначає прем'єр-міністра та міністрів. Укази королеви підписують та відповідають за них члени уряду. Законодавча влада належить двопалатному парламенту, нижня палата якого обирається не рідше ніж раз на п'ять років загальним голосуванням. Міні­стри обов'язково мають бути депутатами парламенту, прем'єром призначають лідера партії, яка перемогла на парламентських виборах. Суперечки вирішуються судами, суддів призначає королева за поданням кваліфікаційної комісії суддів. (Унітарна країна, обмежена монархія, демократія)

3. Країна розділена на 14 адміністративних одиниць, на чолі яких — призначені королем глава території та рада, яка обирається населенням. Глава держави — король, він призначає та-звільняє міністрів, в окремих випадках може розпустити парламент. Король владу передає у спадок. Парламент обирається строком на чотири роки, він приймає закони, визначає політику, може висловити недовіру уряду. (Унітарна держава, обмежена монархія, демократія)

4. Країну розділено на 95 департаментів, в кожному з яких існують органи самоврядування, обрані населенням та префекти, призначені цими органами за погодженням з центральним урядом. Президент обирається загальнонародним голосуванням строком на сім років. Він має право розпустити парламент, самостійно призначає та може звільнити з посади прем'єр-міністра. Парламент приймає закони і може висловити недовіру уряду, що, однак, не тягне за собою його обов'язкової відставки. (Унітарна держава, президентська республіка, демократія)

5. Країну розділено на райони, глави яких призначаються президентом країни. Існує також автономна республіка, статус якої визначено конституцією країни. Глава держави — президент, він призначає прем'єр-міністра (за згодою парламенту) та членів уряду (на власний розсуд), може скасувати рішення уряду чи парламенту автономної республіки, але не має права розпустити парламент країни. Однопалатний парламент обирається строком на 5 років, його головне завдання — законодавча діяльність. Парламент має право імпічменту, але його процедура дуже складна. Серед вищого керівництва країни — два сини прези­дента, два його брати, жінка та ще кілька родичів. Проведено референдум щодо безстрокового подовження повноважень президента, йому присвоєно звання «Батько нації». (Унітарна країна, мішана республіка, наявні елементи авторитаризму)

IV. Підсумки уроку

Рефлексія щодо вчасності та правильності виконаних завдань

V. Домашнє завдання

Повторити вивчений матеріал підручника № 1-4, особливу увагу звернути на визначення ключових понять.

 

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-26; Просмотров: 3867; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.013 сек.