КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Завдання. Визначення та джерела права
Визначення та джерела права Питання для обговорення Запитання Правознавство 10 клас Урок № Тема: ОСНОВИ ТЕОРІЇ ПРАВА ТА ПРАВОВІДНОСИН Поняття і загальна характеристика права Мета: визначити поняття «право», відмінності права від інших соціальних норм; ознайомити учнів з функціями та джерелами права, виховувати в учнів повагу до права та моралі та права, формувати вміння учнів порівнювати факти, поняття та події соціального буття. Обладнання: схеми «Джерела права», «Види соціальних норм», «Способи систематизації права». Основні поняття: соціальні норми, право, мораль, джерела права, нормативно-правовий акт. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація знань учнів 1. Термінологічна розминка (громадянин, громадянство, апатрид, біпатрид, підданство). 2. Індивідуальне завдання на дошці. 3. Відтворити таблицю «Людина — індивід — особистість — особа — громадянин».
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Згадайте відомі вам ознаки держави. Звертаємо увагу учнів саме на те, що однією з таких ознак є наявність системи права.
ІV. Вивчення нового матеріалу Право як особлива форма соціальних норм Евристична бесіда на основі запропонованих учням прикладів Приклади: 1) дівчинка поступається місцем дідусеві в тролейбусі; 2) громадянин-власник автомобіля сплачує податок за свій транспортний засіб; 3) член партії сплачує членські внески; 4) працівник завчасно подав заяву про звільнення з роботи.
1. Що, на вашу думку, визначило поведінку кожної із зазначених осіб? 2. Чому люди діяли саме таким чином? Як назвати норми, які регулювали поведінку цих осіб? 3. Що спільного в усіх цих випадках?
Робота з підручником Пригадайте матеріал, який ви вивчали в практичному курсі правознавства в 9 класі, та визначте, які соціальні норми регулюють дії людей в ситуаціях, зображених на ілюстраціях на с. 41 підручника. Підсумок бесіди — визначення поняття соціальні норми та їх види. Соціальні норми — правила (норми) загального характеру, які регулюють відносини в людському суспільстві та встановлені державою, суспільством, об’єднаннями громадян тощо. Види соціальних норм (схема на с. 40 підручника): • за порядком та суб’єктом їх встановлення: релігійні, корпоративні, правові, норми моралі; • за сферами соціального буття: економічні, культурні, естетичні, політичні, економічні.
Пригадайте визначення права, яке ви вивчали в 9 класі, та назвіть ознаки об’єктивного права. Ознаки права: загальна обов’язковість, формальна визначеність, встановлення винятково державою, охорона з боку держави, право є системою норм, регулювання лише найважливіших відносин, юридична відповідальність за порушення.
Розповідь вчителя з використанням схеми «Джерела права» (с. 44 підручника) Визначення джерел, які використовуються в Україні: нормативно-правовий акт, міжнародно-правовий акт, нормативний договір, правовий звичай — в окремих галузях права.
Систематизація законодавства Розповідь вчителя Інкорпорація законодавства — підготовка та видання зібрань та збірок законодавства за певними ознаками без внесення змін до змісту нормативних актів. Консолідація законодавства — підготовка та видання укрупнених (консолідованих) нормативних актів, які мають той самий предмет регулювання, без внесення змін до змісту нормативних актів. Кодифікація законодавства — форма правотворчості, яка полягає в докорінній переробці чинних нормативних актів шляхом прийняття нових кодифікованих актів із суттєвою (часом докорінною) зміною змісту нормативних актів. V. Закріплення вивченого матеріалу
Дата добавления: 2015-05-26; Просмотров: 502; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |