Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Правознавство 10 клас Урок №




А група

Робота в малих групах

Я група

Робота в малих групах

А група

Робота в малих групах

А група

Робота в малих групах

1. Ознайомитися з певною статтею Кримінального кодексу (статті вказані в індивідуальному завданні кожної групи).

2. Виконати індивідуальне завдання, вказане у завданні кожної групи.

 

1. Ознайомитися зі ст. 11 Кримінального кодексу України (с. 147 підручника).

2. Визначити, що спільного та відмінного у визначеннях злочину та правопорушення.

3. Результати порівняння викласти у формі таблиці. 4. Визначити відмінності злочину від інших видів правопорушень. (Злочин може встановлюватися виключно Кримінальним кодексом України; злочин характеризується високим рівнем шкоди, яка завдається потерпілому, тобто містить у собі суспільну небезпеку.)

1. Ознайомитися з певною статтею Кримінального кодексу (статті вказані в індивідуальному завданні кожної групи).

2. Виконати індивідуальне завдання, вказане у завданні кожної групи.

 

1. Ознайомитися зі ст. 14–16 Кримінального кодексу України (с. 147– 148 підручника).

2. Порівняти готування до злочину та замах на злочин.

3. Результати роботи пропонується викласти в таблиці (див. Орієнтовний вигляд таблиці нижче, 1–3 рядки).

4. Навести приклади незакінчених злочинів.

1. Ознайомитися з певною статтею Кримінального кодексу (статті вказані в індивідуальному завданні кожної групи).

2. Виконати індивідуальне завдання, вказане у завданні кожної групи.

 

1. Ознайомитися зі ст. 14–16, 68 Кримінального кодексу України (с. 148 підручника).

2. Порівняти відповідальність за готування до злочину та замах на злочин.

3. Результати роботи пропонується викласти у таблиці (див. табл.).

1. Ознайомитися з певною статтею Кримінального кодексу (статті вказані в індивідуальному завданні кожної групи).

2. Виконати індивідуальне завдання, вказане у завданні кожної групи.

1. Ознайомитися з п. 3 на с. 147 підручника.

2. Визначити передбачені законом види співучасті.

3. Навести приклад злочину, в якому беруть участь співучасники.

 

Після завершення ознайомлення з визначеним матеріалом представники груп ознайомлюють всіх учнів з цим матеріалом.

 

Тема: Кримінальне право

Мета: ознайомити учнів з порядком притягнення до кримінальної відповідальності та видами кримінальних покарань, особливостями кримінальної відповідальності неповнолітніх, сприяти усвідомленню невідворотності кримінальної відповідальності.

Основні поняття: кримінальна відповідальність, покарання, примусові заходи виховного характеру.

Обладнання: витяги з Кримінального кодексу України, схем підручника «Підстави кримінальної відповідальності», «Види покарань», «Обставини, які має враховувати суд, призначаючи покарання».

 

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Робота в малих групах (аналіз ситуацій)

Визначте, чи мав місце злочин та його склад; стадію скоєння злочину; види співучасті.

1. До квартири громадянки П. увірвалися троє невідомих. Погрожуючи ножами та пістолетом, вони вимагали вказати місця, де сховані гроші та коштовності. Але жінка не розгубилася. Обравши зручний момент, вона блискавично вибила з рук злочинця пістолет, завдала йому нищівного удару, а потім ще кілька ударів іншому злодієві. Третій, який не очікував подібного опору, кинувся навтьоки. «Швидка допомога», яка прибула незабаром, констатувала в обох переломи кінцівок та струс мозку. Міліція вилучила з квартири бойовий пістолет та ніж, який кинули нападники.

2. Касир одного зі львівських підприємств звернулася до міліції із заявою про те, що з каси зникла велика сума грошей. Як з’ясувалося, під час обідньої перерви касир вийшла до сусідньої кімнати випити кави, але, порушивши інструкцію, зачинила двері лише на один замок, не увімкнувши сигналізацію. Це помітив молодик, який перебував у коридорі. Йому вдалося відімкнути замок та взяти гроші, які лежали на столі. Невдовзі міліція затримала В., під час слідства він повернув гроші, які поклав до банку на ім’я сестри.

3. Пізно увечері на неосвітленій ділянці вулиці, в 50-ти метрах від підземного пішохідного переходу, автомобілем, який рухався зі швидкістю 40 км/год, було збито громадянина Р. Водій, який зупинився, та свідки-пішоходи кинулися на допомогу постраждалому, який непритомний лежав на дорозі. Разом з усіма до потерпілого підбіг хлопець, який раптом схопив його капелюх та барсетку, що лежали на дорозі, та кинувся навтьоки. Інші люди викликали «швидку допомогу» та надали першу допомогу.

4. Група хлопців — 16-рiчнi Андрій (керівник групи), Євген, Дмитро, 14‑рiчний Віктор та 12-рiчнi Руслан та Павло майже кожного дня увечері збиралися на подвір’ї школи, розмовляли, вживали алкоголь, а часом і наркотичні речовини. Одного разу, перебуваючи в стані наркотичного сп’яніння та скориставшись відсутністю вартового, який захворів, вони розбили камінням вікна школи та кількох кіосків неподалік, розкидали товари з цих кіосків, розлили молоко та сік з розчавлених ними пакетів. Коли двоє перехожих спробували їх угамувати, старші хлопці накинулися на них, намагаючись збити з ніг, і лише поява міліцейського наряду допомогла припинити їхні дії.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-26; Просмотров: 533; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.012 сек.