Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

А група




Я група

А група

А група

Робота в малих групах

Склад злочину

Правознавство 10 клас Урок №

Тема: Кримінальне право

Мета: ознайомити учнів з поняттям «кримінальне право», «злочин», його складом та стадіями скоєння; виховувати розуміння небезпеки кримінальних правопорушень та непримиренність до них.

 

Основні поняття: кримінальне право, злочин, стадії скоєння злочину.

 

Обладнання: витяги з Кримінального кодексу України, схема «Склад злочину», «Стадії злочину», «Види співучасті».

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

 

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Запитання

1. Які правовідносини регулюються кримінальним правом?

2. Як називаються правопорушення, які порушують кримінальне законодавство?

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

 

Розповідь вчителя

Розповідь вчителя з використанням схеми «Склад злочину» (с. 145 підручника).

Стадії злочину. Співучасть

1. Ознайомитися з певною статтею Кримінального кодексу (статті вказані в індивідуальному завданні кожної групи).

2. Виконати індивідуальне завдання, вказане у завданні кожної групи.

 

1. Ознайомитися зі ст. 11 Кримінального кодексу України (с. 147 підручника).

2. Визначити, що спільного та відмінного у визначеннях злочину та правопорушення.

3. Результати порівняння викласти у формі таблиці. 4. Визначити відмінності злочину від інших видів правопорушень. (Злочин може встановлюватися виключно Кримінальним кодексом України; злочин характеризується високим рівнем шкоди, яка завдається потерпілому, тобто містить у собі суспільну небезпеку.)

 

1. Ознайомитися зі ст. 14–16 Кримінального кодексу України (с. 147– 148 підручника).

2. Порівняти готування до злочину та замах на злочин.

3. Результати роботи пропонується викласти в таблиці (див. Орієнтовний вигляд таблиці нижче, 1–3 рядки).

4. Навести приклади незакінчених злочинів.

 

1. Ознайомитися зі ст. 14–16, 68 Кримінального кодексу України (с. 148 підручника).

2. Порівняти відповідальність за готування до злочину та замах на злочин.

3. Результати роботи пропонується викласти у таблиці (див. табл.).

1. Ознайомитися з п. 3 на с. 147 підручника.

2. Визначити передбачені законом види співучасті.

3. Навести приклад злочину, в якому беруть участь співучасники.

 

Після завершення ознайомлення з визначеним матеріалом представники груп ознайомлюють всіх учнів з цим матеріалом.

 

Стадії скоєння злочину.

Визначте, чи мав місце злочин та його склад; стадію скоєння злочину; види співучасті.

 

1. Група підлітків, зламавши замок, вночі увійшла до сільського магазину і винесла з нього товарів на 5 000 гривень

2. Офіцер, повертаючись з бойового чергування в цивільному одязі, але зі зброєю, став свідком нападу кількох юнаків на літню пару і, припиняючи напад, здійснив кілька пострілів у повітря. Коли ж нападники спробували вирвати у нього зброю, він поранив двох з них.

3. Під час полювання мисливець, почувши в кущах важкі кроки та очікуючи саме з цього напрямку появи звіра, здійснив постріл з рушниці.

Але замість звіра до місця розташування мисливців наближався їх товариш, який запізнився. Чоловік отримав важке поранення, від якого пізніше помер.

 

4. Молода жінка, не знайшовши іншого способу заробити собі на життя, викрала дитину, вимагаючи від батьків викуп. Завдяки діям спецпідрозділів органів внутрішніх справ її було затримано, дитину повернули батькам.

5. Група молодиків вночі намагалася відкрити автомобіль з метою його викрадення, але злодії були помічені і затримані нарядом патрульно-постової служби, коли вони ще не встигли сісти в машину.

 

ІV. Закріплення знань і підсумки уроку

Поясніть поняття.

Закінчений злочин - це

Незакінчений злочин - це

Співучасть – це

Ексцес виконавця – це

Проаналізуйте ситуацію і назвіть елементи складу злочину.

Віталій зростав без батьків. Коли йому знадобилися гроші, він зірвав золотого ланцюжка у жінки на одній з вулиць міста й назавтра продав своїй знайомій дівчині.

 

Об'єкт __________________________________________________

 

Суб'єкт _________________________________________________

 

Об'єктивна сторона __________________________________________

 

Суб'єктивна сторона _________________________________________

 

V. Домашнє завдання

 

Опрацювати § 20 підручника.

 

 




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-26; Просмотров: 696; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.013 сек.