КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Розділ 1. Виробнича пограма підприємства 2 страница
Розрахунок амортизаційних відрахувань (звіт): Амортизація за 1 квартал: А1кв.1 = (8430 · (2/100)) – 512· ((12 – 2)/12) · (2/100) = 160,0667тис.грн. А1кв.2 = 4620 · (10/100) = 462тис.грн. А1кв.3 = 6544 · (6/100) = 392,64тис.грн. А1кв.4 = 2810 · (15/100) = 421,5тис.грн. Балансова вартість зо 1 квартал: БВ1кв.1 = 8430 – 160,0667 = 8269,9333тис.грн. БВ1кв.2 = 4620 – 462 = 4158тис.грн. БВ1кв.3 = 6544 – 392,64 = 6151,36тис.грн. БВ1кв.4 = 2810 – 421,5 = 2388,5тис.грн. Амортизація за 2 квартал: А2кв.1 = (8269,9333 · (2/100)) + 1221,7· ((12 – 4)/12) · (2/100) = 181,668тис.грн. А2кв.2 = 4158 · (10/100) + 259,1 · (6/12) · (10/100) = 428,755тис.грн. А2кв.3 = 6151,36 · (6/100) + (1426,5 · (7/12) · (6/100)) – 602,5 · ((12 – 5)/12) · (6/100) = 397,9216тис.грн. А2кв.4 = 2388,5 · (15/100) = 358,275тис.грн. Балансова вартість за 2 квартал: БВ2кв.1 = 8269,9333 – 181,688 = 8088,2453тис.грн. БВ2кв.2 = 4158 – 428,755 = 3729,245тис.грн. БВ2кв.3 = 6151,36 – 397,9216 = 5753,4384тис.грн. БВ2кв.4 = 2388,5 – 358,275 = 2030,225тис.грн. Амортизація за 3 квартал: А3кв.1 = 8088,2453 · (2/100)= 161,7649тис.грн. А3кв.2 = 3729 · (10/100 = 372,9245тис.грн. А3кв.3 = 5753,4384 · (6/100) = 345,2063тис.грн. А3кв.4 = 2030,225 · (15/100) = 304,5338тис.грн. Балансова вартість за 3 квартал: БВ3кв.1 = 8088,2453 – 161,7649 = 7910,0901тис.грн. БВ3кв.2 = 3729,245 – 372,9245 = 3356,3205тис.грн. БВ3кв.3 = 5753,4384 – 345,2063 = 5408,2321тис.грн. БВ3кв.4 = 2030,225 –304,5338 = 1725,6912тис.грн. Амортизація за 4квартал: А4кв.1 = 7926,4804 · (2/100)= 158,5296 тис.грн. А4кв.2 = 3355,3025 · (10/100) = 335,6320тис.грн. А4кв.3 = 5408,2321 · (6/100) = 324,4939тис.грн. А4кв.4 = 1785,6912· (15/100) – 462 · ((12 – 11)/12) · (15/100) = 253,0787тис.грн. Балансова вартість за 4 квартал: БВ4кв.1 = 7926,4804 – 158,5296 = 7767,9508тис.грн. БВ4кв.2 = 3356,3025 – 335,6320 = 3020,6885тис.грн. БВ4кв.3 = 5408,2321 – 324,4939 = 5083,7382тис.грн. БВ4кв.4 = 1725,6912 – 253,0787 = 1472,6125тис.грн. Амортизація за рік: Арік1 = 160,0667 + 181,688 + 161,7649 + 158,5296 = 662,0492тис.грн. Арік2 = 462 + 428,755 + 372,9245 + 335,6320 = 1599,3115тис.грн. Арік3 = 392,64 + 397,9216 + 345,2063 + 324,4939 = 1460,2618тис.грн. Арік4 = 421,5 +358,275 + 304,5338 + 253,0787 = 1337,3875тис.грн. Балансова вартість за рік: БВрік1 = 8430 –662,0492= 7767,9508тис.грн. БВрік2 = 4620 –1599,3115 = 3020,6885тис.грн. БВрік3 = 6544 –1460,2618 = 5083,7382тис.грн. БВрік4 = 2810 –1337,3875 = 1472,6125тис.грн. 1.5. Кошторис витрат на виробництво продукції Кошторис витрат – зведений план усіх витрат підприємства на плановий та майбутній періоди виробничо-фінансової діяльності. Розраховуємо матеріальні витрати на виготовлення продукції. Результати записуємо у таблицю 1.8. Кошторис витрат на виробництво продукції визначає загальну величину витрат підприємства, пов’язаних з виробництвом продукції в розрахунку на рік. Кошторис виробництва складають за економічними елементами, до яких належать (для спрощення приймаємо незмінність витрат майбутніх періодів та залишків незавершеного виробництва на початок і на кінець року): 1) матетіальні витрати; 2) витрати на оплату праці; 3) відрахування на соціальні заходи; 4) амортизація; 5) інші операційні витрати.
Таблиця 1.8 Розрахунок матеріальних витрат
Ціна W = 1,2 – з вихідних даних Норма витрат на виріб (без зворотних витрат) = норми витрат ресурсів на виробництво одного виробу(табл. 2) – норми відходів матеріальних ресурсів (табл.13) Норма витрат W на виріб И = 5,6 · ((100 – 8,025)/100) = 5,1506 Норма витрат Х на виріб И = 0,6 · ((100 – 6,62)/100) = 0,5603 Норма витрат У на виріб К = 0,0054 · ((100 – 2,81)/100) = 0,0053 Загальні витрати ресурсів на технологічні потреби = Ціна одиниці * Норма витрат на виріб *Обсяг випуску Заг. витр. на техн. потреби ресурсу W на виріб И = 1,2 · 5,1506 · 843 = 5210,3469 Заг. витр. на техн. потреби ресурсу Х на виріб И = 0,96 · 0,5603 · 843 = 453,4396 Заг. витр. на техн. потреби ресурсу У на виріб К = 0,18 · 0,0053 · 285,3 = 0,2722 Для визначення суми матеріальних витрат без ПДВ отримані загальні величини витрат матеріальних ресурсів за ціною придбання слід поділити на 1,2 (якщо ПДВ становить 20% до оподатковуваного обороту). Всього матеріалів на виріб И = 5210,3469 + 453,4396 = 5663,7865 Витрати матеріалів на інші потреби = 15216,8107 · ((20 + 5 +5)/100) = 4565,04321 Всього витрати матеріалів = 15216,8107 + 4565,04321 = 19781,8539 Разом витрати ресурсів на технологічні потреби по виробу И = 5663,7865 + 7367,82 + 1517,4 = 14549,0065 Теж без ПДВ (по виробу И) = 14549,0065: 1,2 = 12124,1721 Теж без ПДВ (по виробу К) = 12749,1651: 1,2 = 10624,3043 Теж без ПДВ (по виробу Ю) = 13331,5264: 1,2 = 11109,6053 Аналогічний розрахунок матеріальних витрат необхідно виконати для звітного періоду з врахуванням підвищених цін на ресурси, знижених норм їх витрат (табл. 14) та звітних обсягів виробництва продукції. Ціна W (з ПДВ)=1,2 · 1,072 = 1,2864 Ціна X (з ПДВ)=0,96 · 1,072 = 1,02912 Ціна Y (з ПДВ)=0,18 · 1,072 = 0,19296 Ціна Z (з ПДВ)=25 · 1,072 = 26,8 Норма витрат W на виріб И = 5,1506 · ((100 – 6)/100) = 4,8416
Складаємо кошторис витрат в таблицю 1.9.
Таблиця 1.9 Кошторис витрат на виробництво продукції
1.6. Калькулювання собівартості продукції Собівартість продукції – це виражені в грошовій формі сукупні витрати на підготовку та випуск продукції. Калькуляція собівартості одиниці продукції складається з типових калькуляційних статей, наведених у табл. 1.9. В курсовій роботі необхідно скласти планову і звітну калькуляції собівартості продукції. Розрахунки за кожною статтею калькуляції передбачають визначення витрат на одиницю продукції, на весь обсяг виробництва конкретного виробу і загальні витрати як окремих складових калькуляційної статті, так і за статтею в цілому. Витрати „Сировини і матеріалів на технологічні потреби” розраховують окремо для кожного виду сировини і матеріалів згідно з нормами їх витрат на виробництво конкретного виробу з врахуванням норм їх відходів за ціною без ПДВ. На основі розрахованих величин визначають сумарні витрати сировини і матеріалів для виробництва кожного виду виробів і загальні витрати сировини і матеріалів технологічні потреби. Для розрахунку прямих витрат в звітному періоді необхідно врахувати зміни норм витрат матеріальних ресурсів · цін на матеріальні ресурси · обсягів виробництва продукції.
Таблиця 1.10 Планова калькуляція собівартості продукції
Таблиця 1.11 Звітна калькуляція собівартості продукції
При складанні калькуляції за звітний період загальну суму постійних накладних витрат та їх величину на весь обсяг виробництва кожного виду виробів прийняти на рівні планових значень (ПНзв = ПНпл; ЗНзв = УПВзв – ПНзв). Розподіл постійних накладних та змінних накладних витрат доцільно подати у вигляді табл. 1.10.
Дата добавления: 2015-08-31; Просмотров: 298; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |