КАТЕГОРИИ: Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748) |
Розділ 1. Виробнича пограма підприємства 3 страница
Таблиця 1.12 Розподіл постійних і змінних накладних витрат між виробами (на основі заробітної плати)
Загальні УПВ накладні = 98475,2594 – 54465,8413 = 44009,4181тис.грн. Сумарні планові змінні накладні витрати = (0,3 + 0,01 · 8,1) · 44009,4181 = 16767,5883тис.грн. Планові змінні накладні витрати на виріб И = 0,2996305 · 16767,5883 = 5024,08087тис.грн. Сумарні постійні накладні витрати = 44009,4181 – 16767,5883 = 27241,8298тис.грн Сумарні звітні накладні витрати = 89875,1148 – 48524,18505 – 27241,8298 = 14109,09995тис.грн.
Для визначення повної собівартості продукції необхідно розрахувати позавиробничі витрати, а саме - адміністративні (загальногосподарські) витрати і витрати на збут продукції (комерційні). Адміністративні (загальногосподарські) витрати є постійними витратами періоду. Витрати на збут і реалізацію продукції (комерційні) - постійні витрати. При складанні звітної калькуляції загальну суму позавиробничих витрат та їх величину на весь обсяг виробництва кожного виду виробів прийняти на рівні планових значень. Розподіл позавиробничих витрат між виробами здійснити пропорційно до умовно-змінних витрат. Розрахунки доцільно подати у вигляді табл. 1.13. Таблиця 1.13 Розподіл позавиробничих витрат, тис.грн
Сумарні загально – господарські витрати = (130 + 8,1)/100 · 13275,5961 = 18333,59821тис.грн. Сумарні комерційні витрати = (10 +(0,1 · 8,1))/100 · 98475,2612 = 10645,17574тис.грн. На основі калькуляцій (табл.1.10 і табл.1.11) визначаємо виробничу і повну собівартість реалізованої продукції (таблиця 1.1). СРПвиробн= Сод.виробн. · РП. СРП повна=Сод.повна · РП. Виробнича собівартість реалізованої продукції: СРПпланв = 37,22 · 835,57 + 114,32 · 282,895 + 2097,49 · 16,299 = 31099,9154 + 32340,5564 + 34186,98951 = 97627,46131тис.грн. СРПзвітв = 37 · 774,51 + 114,83 · 252,555 + 2118,86 · 13,646 = 28656,87 + 29000,89065 + 28913,96356 = 86571,72421тис.грн Повна собівартість реалізованої продукції: СРПпланп= 48,29 · 835,57 + 147,47 · 282,895 + 2710,94 · 16,299 = 40349,6753 + 41718,52565 + 44185,61106 = 126253,812тис.грн. СРПзвітп= 48,82 · 774,51 + 150,91 · 252,555 + 2807,99 · 13,646 = 37811,5782 + 38113,07505 + 38317,83154 = 114242,48479тис.грн.
Розрахунок зниження собівартості кожного виду продукції за усіма факторами виконують у такій послідовності: 1) зниження собівартості продукції за рахунок зміни норм витрат матеріалів і зміни цін на них: ∆Смі=(1- Інмі·Іцмі)·Дмі. ∆Сми = (1- (0,94 · 1,072)) · · 100%= - 0,1258% ∆Смк = (1- (0,94· 1,072)) · · 100%= - 0,0425%. ∆Смю = (1- 0,94 · 1,072)) · ·100%= - 0,1105%. 2) Зниження собівартості продукції за рахунок зміни продуктивності праці. ∆Сппі=(1- Ізпі·Іппі)·Дзпі.
Ізпі: = · 100% - 100% = - 6,45%. Отже, Ізпі=1-0,0645=0,9355. Іппі: ППі= . ППплани = = 0,726тис.шт/люд. ППзвіти= = 0,72 тис.шт/люд. ППпланк= = 0,22 тис.шт/люд. ППзвітк= = 0,217 тис.шт/люд. ППпланю= = 0,014519 тис.шт/люд. ППзвітю= = 0,0090 тис.шт/люд.
= · 100%= - 0,826% Іппи=1-0,00826=0,99174; = · 100%= - 1,364 % Іппк=1-0,01364=0,98636; = · 100%= - 38,01 % Іппю=1-0,3801=0,6199; Дзпі: Дзпи= = 0,46 · 100% = 46%; Дзпк= = 21%; Дзпю= = 20,6%. Отже, ∆Сппи= (1- ) · 46%=2,6%; ∆Сппк=(1- ) · 21% = 1,08%; ∆Сппю=(1- ) · 20,6% = 31,08%. 3) зниження собівартості продукції за рахунок зміни умовно-постійних витрат: ∆СУПВі=(1- )·ДУПВі. УПВі =1 – постійні витрати не змінилися. Іові: = ·100%= - 5,48%. = ·100%= - 8,1%. = ·100%= - 10,98%. Іови= 1-0,0431 = 0,9452. Іовк= 1-0,0542 = 0,919. Іовю= 1-0,0597 = 0,8902. Дупві: ДУПВи= · 100% = 26,08%. ДУПВк= · 100% = 28,7%. ДУПВю= · 100% = 28,1%. Отже, ∆СУПВи= (1- ) · 26,08% = -1,51%. ∆СУПВк=(1- ) · 28,7% = -2,53%. ∆СУПВю=(1- ) · 28,1% = - 3,47%. Зниження собівартості продукції і-го виду за рахунок зміни всіх факторів: ∆Сі = (∆Смі + ∆Сппі +∆СУПВі)/100· Сі. ∆Си = (-0,1258% + 2,6% - 1,51%)/100 · 37= 0,3568%. Ск = (- 0,0425% + 1,08% - 2,53%)/100 · 114,83 = - 1,7138%. ∆Сю = (- 0,1105% + 31,08% - 3,47%)/100 · 2118,86 = 582,6759%. Зниження собівартості річного обсягу виробництва продукції: ∆С = ∑ (∆Сі·Ові). ∆С = (0,3568 · 796,8 + (-1,7138) · 262,2 + 582,6759 · 14,67) =284,29824 – 449,35836 + 8547,855453 = 8382,8%.
1.7. Сукупний норматив оборотних засобів Оборотні кошти – частина засобів виробництва, яка повністю споживається в кожному технологічному циклі виготовлення продукції, змінюється або втрачає свій первинний або натуральний вигляд і повністю переносить свою вартість на вартість своєї продукції протягом технологічного циклу. Ноз = Нвз + Ннзв + Нг + Нм Нвз обчислюємо на основі табл.1.14. Таблиця 1.14 Розрахунок нормативу власних оборотних засобів підприємства у виробничих запасах
Нв.з = 2948,890тис.грн. Ннзв = Ср Тц Кнз /360; Кнз = М + 0,5 · С’/Ср; c’=Cр-М.
Кнз = = 0,7390. Отже, Ннзв = = 3335,4391 тис.грн. Нгп=∑(Залишки ГП на кін.року за планом · Сод.виробн.). Отже, Нгп = (69,3 · 37,122296 + 16,67 · 114,316438 + 0,924 · 2097,492995) = 2572,5751 + 1905,65502 + 1938,08353 = 6416,31365тис.грн. Нм = 0,05·(Нвз + Ннзв + Нгп). Отже, Нм = 0,05·(2948,8906 + 3335,4391 + 6416,31365) = 635,0322 тис.грн. Ноз = 2948,8906 + 3335,4391 + 6416,31365 + 635,0322 = 13335,67555тис.грн.
1.8. Визначення ціни продукції Ціна продукції – грошовий вираз вартості товару кількості грошей, яка сплачується покупцем за його одиницю. Цгурт = Сод.повна за планом· (1 + ) Цгурти = 48,285129 · (1 + (13,1/100))= 54,61 грн./шт. Цгуртк = 147,47 · (1 + (16,2/100))= 171,36 грн./шт. Цгуртю=2710,939878 · (1 + (20,2/100))= 3258,55 грн./шт. Цвідп=Цгурт·1,2 Цвідпи = 54,61 · 1,2 = 65,532грн./шт. Цвідпк = 171,36 · 1,2 = 205,632грн./шт. Цвідпю = 3258,55 · 1,2 = 3910,26грн./шт.
РОЗДІЛ 2. ФІНАНСОВО – ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
2.1. Беззбитковість виробництва Точку беззбитковості визначають графічним і аналітичним методами окремо для кожного виробу в плановому і звітному періоді. Для графічного визначення точки беззбитковості необхідно побудувати лінію витрат і лінію реалізації. Рівняння лінії витрат: Сп і = ПВі + УЗВод і* Оі,
РПі = Цг і * Оі ,
Виріб И: Цод. = 61,76грн/шт. УЗВод.план = 27,4396 грн./шт. УЗВод.звіт = 26,7659грн./шт. УПВ = 8162,48308 + 5953,463847 + 3456,804725 = 17572,7517тис.грн. Об.план = = = 512,02тис.шт. Об.звіт = = = 502,16тис.шт. (1) Рівняння лінії виручки: Цод. · Об.план = 61,76 · 512,02 = 31622,36 тис.грн. (2) Рівняння планових сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.план · Об.план = 17572,7517 +27,4396 · 512,02 = 31622,36 тис.грн. (3) Рівняння звітних сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.звіт · Об.звіт = 17572,7517 + 26,7659 · 502,16 =31013,52тис.грн. (4) Рівняння постійних витрат 17572,7517 тис.грн.
Дохід, витрати, тис.грн (1) (2) план 31622,36 (3)
31013,52 звіт
17572,7517 (4)
Об.звіт Об.план Обс.виробн.(реаліз.), тис.шт
Виріб К: Цод. = 199,12грн/шт. УЗВод.план = 81,4972 грн./шт. УЗВод.звіт = 79,0283грн./шт. УПВ = 9363,32745 + 5984,231291 + 3474,669458 = 18822,2282тис.грн. Об.план = = = 160,02тис.шт. Об.звіт = = = 156,73тис.шт. (1) Рівняння лінії виручки: Цод. · Об.план = 199,12 · 160,02 = 31863,18 тис.грн. (2) Рівняння планових сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.план · Об.план = 18822,2282 + 81,4972 · 160,02 = 31863,41 тис.грн. (3) Рівняння звітних сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.звіт · Об.звіт = 18822,2282 + 79,0283 · 156,73 = 31208,33тис.грн. (4) Рівняння постійних витрат 18822,2282 тис.грн.
Дохід, витрати, тис.грн (1) (2) план 31863,41 (3)
31208,33 звіт
18822,2282 (4)
Об.звіт Об.план Обс.виробн.(реаліз.), тис.шт
Виріб Ю: Цод. = 3916,78грн/шт. УЗВод.план = 1507,9287 грн./шт. УЗВод.звіт = 1456,5594грн./шт. УПВ = 9716,01926 + 6395,903072 + 3713,701557 = 19825,6239тис.грн. Об.план = = = 8,23тис.шт. Об.звіт = = = 8,06тис.шт. (1) Рівняння лінії виручки: Цод. · Об.план = 3916,78 · 8,23= 32235,09тис.грн. (2) Рівняння планових сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.план · Об.план = 19825,6239 + 1507,9287 · 8,23= 32235,09тис.грн. (3) Рівняння звітних сукупних витрат: УПВ+ УЗВод.звіт · Об.звіт = 19825,6239 + 1456,5594 · 8,06 = 31565,49тис.грн. (4) Рівняння постійних витрат 19825,6239 тис.грн
Дохід, витрати, тис.грн (1) (2) план 32235,09 (3)
31565,49 звіт
19825,6239 (4)
Об.звіт Об.план Обс.виробн.(реаліз.), тис.шт
2.2. Основні фінансово-економічні показники діяльності підприємства Фінансово-економічні показники – це дані, що характеризують різні аспекти господарювання суб'єкта підприємницької діяльності і формуються на підставі фінансової звітності та адміністративних даних. 1) Товарна продукція: ТП=∑(Цгурт·Обсяг випуску з табл.1 вих.даних). ТПплан = 54,61· 843 + 171,36 · 285,3 + 3258,55 · 16,48 = 46036,23 + 48889,008 + 53700,904 = 148626,142тис.грн. ТПзвіт = 54,61 · 796,8 + 171,36 · 262,2 + 3258,55 · 14,67 = 43513,248 + 44930,592 + 47802,9285 = 136246,7685тис.грн. 2) Собівартість товарної продукції: Стп = ∑(Сод.повна · Обсяг випуску). СТП.план = 48,285129 · 843 + 147,470664 · 285,3 + 2710,939878 · 16,48 = 40704,3637 + 42073,3804 + 44676,2892 = 127454,0333тис.грн. СТП.звіт = 48,8200099 · 796,8 + 150,9108087 · 262,2 + 2807,999348 · 14,67 = 38899,783888 + 39568,81404 + 41193,3504351 = 119661,948тис.грн. 3) Витрати на 1грн. товарної продукції: В1грн.ТП = СТП / ТП. В1грн.ТП.план = 12745,0333/148626,142грн. В1грн.ТП.звіт = 119636,5718/136246,7685грн. 4) Зниження собівартості товарної продукції: ΔСТП = (В 1 грн ТП.план - В 1 грн ТП.звіт) · 100/ В 1 грн ТП.план,
ΔСТП = ((0,8575 – 0,8781)/0,8575) · 100% = -2,4023%
5) Перевитрати (-) від зростання собівартості ТП: Ес= СТП.звіт · ΔСТП/100%. Ес = 119636,5718 · (-2,4023/100%) = - 2874,029 тис.грн. 6)Обсяг реалізованої продукції за відпускною ціною: РП = ∑(Цвідп · Обсяг РП з табл.1.1). РПплан = 65,532 · 835,57 + 205,632 · 282,895 + 3910,26 · 16,299 = 54756,57324 + 58172,26464 + 63733,32774 = 176662,16562тис.грн.
РПзвіт = 65,532 · 774,51 + 205,632 · 252,555 + 3910,26 · 13,646 = 50755,18932 + 51933,38976 + 53359,40796 = 156047,98704тис.грн.
7) Сума ПДВ (20%): ПДВ = 0,2 · РП.
ПДВплан = 0,2 · 176662,16562 = 35332,433тис.грн. ПДВзвіт = 0,2 · 156047,98704 = 31209,597тис.грн. 8) Чистий дохід: РП – ПДВ. ЧДплан = 176662,16562 – 35332,433 = 141329,73262тис.грн. ЧДзвіт = 156047,98704 – 31209,597 = 124838,39004тис.грн. 9) Валовий прибуток: Пв = ЧД - СР.П.виробн .(з п.1.6). Пв.план = 141329,73262 – 97544,86393 = 43784,86867тис.грн. Пв.звіт = 124838,39004 – 86580,91545 = 38257,4746тис.грн. 10) Прибуток від операційної діяльності: По = Пв – Адмін.витрати – Комерц.витрати. По.план = 43784,86867 – 18333,59821 – 10645,17574 = 14806,09472тис.грн. По.план = 38257,4746 – 18333,59821 – 10645,17574 = 9278,70065тис.грн. 11) Базовий прибуток від операційної діяльності у звітному році: По.баз.=ЧДзвіт · (1 – В1грнТПплан). По.баз = 124838,39004 · (1 – 0,8575) = 17789,47058тис.грн. 12) Фактичний прибуток від операційної діяльності у звітному році: По.факт.= По.баз.± Ес. По.факт. = 17789,47058 – 2874,029 = 14915,44158тис.грн. 13) Дохід підприємства від фінансової та інвестиційної діяльності (на основі таблиці 16 вихідних даних) = дохід від оренди + дохід по цінних паперах. Дохід по цінних паперах = х/100 · ЧД Дохід по цінних паперахплан = (1,4/100) · 141329,73262 = 1978,6163тис.грн. Дохід по цінних паперахзвіт = (1,4/100) · 124838,39004 = 1747,7374тис.грн. Дф.і.план = 0 + 1978,6163 = 1978,6163тис.грн. Дф.і.звіт = 0 + 1747,7374 = 1747,7374тис.грн. 14) Витрати від фінансової та інвестиційної діяльності (на основі табл.16 вихідних даних). Сюди належить плата за оренду обладнання: Вф.і=(21/100) ∙ Поч.вартість ОФ оренд.(з група ОФ). Вф.і.план = (21/100) · 924 = 194,04тис.грн. Вф.і.звіт = (21/100) · 924 = 194,04тис.грн. 15) Прибуток від звичайної діяльності до оподаткування: Пзд = По + Дфі -Вфі. Пзд.план = 14806,09472 + 1978,6163 – 194,04 = 16590,67102тис.грн. Пзд.звіт = 9278,70065 + 1747,7374 – 194,04 = 10832,39805тис.грн. 16) Чистий прибуток (вираховуємо 25% податку на прибуток): Пч = 0,75 ∙ Пзд Пч.план = 0,75 · 16590,67102 = 12443,00327тис.грн. Пч.звіт = 0,75 · 10832,39805 = 8124,298538тис.грн. 17) Економічні санкції, які сплачує підприємство з чистого прибутку (на основі табл.16 виз.даних). Сюди входять економічні санкції і дебіторська заборгованість: Сш = санкції + дебіторська заборгованість Економічні санкції = х/100 · ЧД Економічні санкціїплан = (1,2/100) · 141329,73262 = 1695,9568тис.грн. Економічні санкціїзвіт = (1,2/100) · 124838,39004 = 1498,0607тис.грн. Кредитування дебітор. заборгованості план = (2,7 + 10,3) · 200 · 43784,86867 = 2846,0165тис.грн. Кредитування дебітор. заборгованості звіт = (2,7 + 10,3) · 200 ·38257,4746 = 2486,7358тис.грн. Сш.план = 1695,9568 + 2846,0165 = 4541,9733тис.грн. Сш.звіт = 1498,0607 + 2486,7358 = 3984,7965тис.грн. 18) Прибуток у розпорядженні підприємства: Пз = Пч - Сш Пз.план = 12443,00327 – 4541,9733 = 7901,02997тис.грн Пз.звіт= 8124,298538 – 3984,7965 = 4139,50204тис.грн. Таблиця 2.1. Основні фінансово-економічні показники діяльності підприємства
Визначення показників прибутковості 1. Рентабельність одиниці продукції в звітному періоді: Рі зв = (Цг і – Сп і зв) · 100/ Сп і зв, Рплани = ((54,61 – 48,285129)/48,285129) · 100 = 13,099% Рпланк = ((171,36 – 147,470664)/2710,939878) · 100 = 16,199% Рпланю = ((3258,55 – 2710,939878)/2710,939878) · 100 = 20,219%
Дата добавления: 2015-08-31; Просмотров: 286; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы! Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет |