Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Урок 24




Вступне слово вчителя

Учитель. Щоб не створювати перешкод для інших під час пе­реходу дороги, слід дотримуватись певних нескладних та очевидних правил. Пішоходам, які переносять громіздкі і важкі предмети, кра­ще утриматись від переходу і здійснити його пізніше, ніж своїм пе­ребуванням на проїжджій частині створювати незручності, а нерід­ко й небезпеку для інших учасників дорожнього руху.

2. Р обота за підручником (С. 106–108)

— Розгляньте малюнок на с. 106. Чому сталася така пригода з дівчинкою?

— Що могло б трапитися, аби дівчинка піднімала альбом та фарби?

— Що треба зробити, щоб нічого подібного з тобою не сталося?

— Що робити, якщо щось впустиш на дорогу?

— Що робити, якщо машини близько?

Висновок: здоров’я і життя — понад усе!

— Разом з однокласниками складіть розповідь «Одного разу...».

— Розгляньте малюнки на с. 107–108. Хто з дітей, зображених на них, не знає правила переходу дороги із собакою?

— Разом з учнями класу складіть правила переходу дороги із собакою.

1) Переходячи із собакою, візьми його на поводок й обов’язково дай команду «Поруч!»

2) Собаку направляй якомога ближче до правого краю переходу, щоб не створювати небезпеки та перешкод іншим пішоходам.

3) Не залишай біля дороги собаку без нагляду.

3. Фізкультхвилинка

4. Робота в зошиті (С. 39)

1) № 1. Виберіть правильні відповіді.

1. Переходити вулицю під час ожеледиці або туману не можна:

а) там, де дорога не освітлена;

б) у встановленому місці;

в) у місцях, де є круті повороти або зиґзаґи;

г) не переконавшись, що проїжджа частина вільна, а транс­порт достатньо віддалений від тебе.

2. Світловідбивні елементи на одязі і взутті пішоходів у темну пору доби:

а) це гарна прикраса;

б) заважають водіям;

в) допомагають водіям помітити пішохода здалеку.

2) № 2. Тест «Так чи ні?»

Людина, яка виступає в ролі погонича тварин, повинна:

череду тварин направляти якомога ближче до правого краю дороги і не створювати небезпеки та перешкод іншим учасникам дорожнього руху;

для перегону тварин вибирати дорогу з удосконаленим покриттям;

не залишати на смузі відведення дороги тварин без нагляду;

переводити поодиноких тварин через залізничні переїзди, обов’язково сказавши команду «Поруч!», можна без вуздечки чи поводка;

не переганяти тварин по дорогах у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.

5. Підсумок уроку

— Які непередбачені випадки можуть статися на дорозі?

— Які правила слід виконувати, коли переходиш вулицю з до­машньою твариною?

— Як ви переходите дорогу із собакою?

Тема. Перехід проїжджої частини дороги під час ремонту доро­ги. Групи дорожніх знаків

Мета: поглибити знання учнів про дорожні знаки; вчити назива­ти групи дорожніх знаків; розкрити значення дорожніх знаків; ви­ховувати бажання дотримуватися правил дорожнього руху. На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав­ництва «Ранок», зокрема плакат «Безпека на дорозі».

Хід уроку

1. Повідомлення вчителя

Учитель. Особливої уваги потребує рух в місцях, де ремонту­ють дорогу.

Тут, як правило, спостерігається більша скупченість автомо­білів, зменшується швидкість їхнього руху, можуть утворюватись транспортні «пробки».

Ремонтні роботи проводяться з використанням різноманітної спеціальної техніки: котків, бульдозерів, скреперів тощо. Ці маши­ни великі за розмірами і створюють багато шуму. Такі особливості спеціальної техніки заважають пішоходам правильно сприймати дорожню обстановку.

Наявність у місцях, де ремонтують дорогу, глибоких ям, тран­шей створює додаткову небезпеку для пішоходів. З метою виклю­чення травмувань такі місця позначаються спеціальними засоба­ми: попереджувальними знаками, огорожею.

Таким чином, у місцях, де ремонтують дорогу, слід бути особли­во уважним та обережним.

2. Р обота за підручником (С. 108–115)

— Який дорожній знак зображено на малюнку на с. 108?

— Про що він розповідає?

— Чому ремонтні роботи на дорозі створюють незручності як для водіїв, так і для пішоходів?

— Якщо ремонтують, наприклад, тротуар, то, обходячи цю ді­лянку, де ви маєте рухатися?

— Перш ніж вийти на дорогу, у чому треба переконатися?

— Розгляньте малюнок на с. 109. Чи правильно чинить хлоп­чик, зображений на ньому?

Обґрунтуйте свою думку.

Учитель. Неприємності з вуличним рухом почалися з тих пір, як люди стали селитися в містах. Автомобілів тоді, звичайно, ще не було — по вулицях повільно їздили візки, запряжені конями і вола­ми. Але пішоходи і транспорт вже в той час заважали одне одному.

Майже п’ятсот років тому великий італійський художник і вче­ний Леонардо да Вінчі навіть придумав двоповерхову вулицю, щоб відокремити транспортні засоби від пішоходів.

Зрештою, пішоходи і водії все-таки поділили вулицю. Середину віддали машинам, краї — пішоходам. А щоб на дорозі був порядок, щоб ніхто не їздив і не ходив, як заманеться, розробили дорожні пра­вила, обов’язкові для всіх. На вулицях установили численні дорож­ні знаки, що разом з дорожньою розміткою показують водіям, куди можна і куди не можна їхати, де треба повернути і де зупинитися. Пішоходу теж корисно знати найважливіші знаки. Тоді небезпечна ситуація на дорозі не стане для нього несподіванкою.

Дорожні знаки повинні бути помітні здалеку, тому вони пофар­бовані в яскраві кольори.

— Чому дорожні знаки називають помічниками пішоходів і водіїв?

— Які функції дорожніх знаків?

— Які дорожні знаки вам відомі?

— Про що вони розповідають?

— Як їх зображують?

— Чому дорожні знаки фарбують у яскраві кольори?

— Які знаки позначено білими трикутниками з чорними та чер­воними символами в червоній облямівці?

— Про що вони попереджують?

— Розгляньте малюнки на с. 109.

— Назвіть попереджувальні знаки.

— Які знаки позначено білими або синіми кругами з чорними, червоними символами в червоній облямівці?

— Що вони можуть забороняти?

— Розгляньте малюнки на с. 110. Назвіть заборонні знаки.

— Які знаки позначено голубими кругами з білими символами?

— Про що вони повідомляють?

— Що вони дозволяють?

— Розгляньте малюнки на с. 111.

— Назвіть наказові знаки.

— Які знаки позначено голубими, зеленими, жовтими, білими прямокутниками і квадратами із символами та написами?

— Що вони підказують?

— Який з цих знаків пішоходу обов’язково треба запам’ятати?

— Як повинні рухатися машини там, де є такий знак? (Тільки в одному напрямі.)

— Розгляньте малюнки на с. 112.

— Назвіть інформаційно-вказівні знаки.

— Які знаки позначено білими прямокутниками з чорними сим­волами на тлі голубих прямокутників?

— Які важливі відомості вони сповіщають водіям, пішоходам?

— Розгляньте малюнки на рис. 113.

— Назвіть знаки сервісу.

— Що означають білі прямокутники з чорними символами або написами? — Які додаткові відомості на них вказуються?

— Поміркуйте, чому водієві важливо знати про це.

— Розгляньте малюнки на с. 114.

— Назвіть таблички до дорожніх знаків.

— Розгляньте малюнки на с. 115.

— Що означають ці знаки? До якої групи дорожніх знаків вони належать?

3. Фізкультхвилинка

4. Р обота в зошиті (С. 40–42)

1) № 1. Поміркуйте, напишіть, чим небезпечний рух у місцях, де ремонтують дорогу.

Довідничок: скупченість автомобілів, «пробки», шум ремонтної техніки, глибокі ями, траншеї.

2) № 2. Дайте відповіді на запитання.

• Для чого призначені дорожні знаки?

• Які знаки зображені у крузі, обведеному червоною лінією? Яке їхнє призначення?

• Які знаки зображені у трикутниках, обведених червоною лінією? Про що вони попереджають?

• Які знаки зображені у кругах синього кольору? Про що вони говорять?

• Які знаки зображені у прямокутниках синього кольору? Про що вони повідомляють?

3) № 3. Практична робота. Проведення конкурсу «Хто краще знає дорожні знаки?»

1. Розгляньте дорожні знаки. Який з них установлюється біля пішохідного переходу?

2. Розгляньте дорожні знаки. Підпишіть їх.

 

4) № 3. Розгляньте малюнок. Яких із дорожніх знаків бракує на малюнку? Розставте дорожні знаки.

 

Підсумок уроку

— Для чого призначені дорожні знаки?

— На які групи поділяються дорожні знаки?

— Які знаки зображені у крузі, обведеному червоною лінією?

— Яке їхнє призначення?

— Які знаки зображені у трикутниках, обведених червоною лінією?

— Про що вони попереджають?

— Які знаки зображені в кругах синього кольору?

— Про що вони говорять?

— Які знаки зображені в прямокутниках синього кольору?

— Про що вони повідомляють?




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-06; Просмотров: 1029; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.012 сек.