Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Хід заняття. Таким чином, антифашистський рух не був єдиним: комуністична та націоналістична течії перебували у конфронтації




Тема: «Україна в 1943-1944 роках. Культура України в роки Другої світової війни».

Таким чином, антифашистський рух не був єдиним: комуністична та націоналістична течії перебували у конфронтації, що послаблювало рух Опору на Україні в цілому.

6. Закріплення нового матеріалу завершується співбесідою за такими питаннями:

 

Середній рівень навчальних знань:

- Охарактеризуйте німецький "новий порядок";

- Назвіть головні течії антифашистського руху Опору в Україні та їх представників.

 

Достатній рівень навчальних знань:

- Яка роль відводилась Україні в планах Німеччини?

- Порівняйте методи боротьби представників різних течій антифашистського руху в Україні. Що у них було спільного?

 

Високий рівень навчальних знань:

- В чому проявилась протирічивість прийнятого Акту відновлення Української держави 30.06.1941 р.?

- Як Ви вважаєте, в чому полягає суперечливість проблеми колабораціонізму в роки війни в Україні?

 

Домашнє завдання:

- повторити матеріал лекції;

- опрацювати рекомендовану літературу по темі;

 

 

План заняття

 

Дисципліна: Історія України.

 

 

Мета заняття:

навчальна: - схарактеризувати процес визволення України. Показати участь українців на завершальному етапі війни.

- розкрити діяльність радянських партизан та загонів ОУН-УПА на етапі визволення території України;

- показати роль та значення культури в перемозі у війні, внесок культурних діячів України у загальносвітову скарбницю.

розвиваюча: - розвивати вміння аналізувати, зіставляти історичні факти та події, робити відповідні висновки;

виховна: - виховувати студентів в дусі гармонійного поєднання національних та загальнолюдських цінностей.

 

 

Вид заняття: лекція.

Тип заняття: лекція з елементами бесіди.

Методи проведення заняття: словесні (лекція, бесіда);

наочні (карта; таблиці).

Методичне забезпечення: - конспект лекції; тестові завдання, карта «Україна в роки Великої Вітчизняної війни.», атлас з Історії України, 10-11 клас.

 

Література :

1.Бойко О.Д. Історія України: підручник. – К.: Академія, 2002.

2.Дещинський Л.Є., Гаврилів І.О. та ін. Історія України та її державності: навч.посібник.- Львів: Видавництво «Бескид Біт», 2005.

3.Історія України / керівник авт. кол. Ю. Зайцев. – Львів: Світ, 2002.

4.Історія України / керівник авт кол. О. Гуржій.- Київ: Академія, 1997.

5.Історія України (посібник), 10 – 11 кл., Гусєв В.І. та ін., Вища школа, 2002;

6.Короткий довідник з історії України / І.Ф. Курас, М.О. Багмет, І.І. Федьков та ін. – К.: Вища школа, 1994.

7.Новітня Історія України ч. ІI (підручник), 11 кл., Турченко Ф. Г., Генеза, 2003;

8.Новітня Історія України (підручник), 11 кл., Турченко Ф.Г. та ін., Генеза, 2007

1.Організаційний момент:

- привітання студентів;

- підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів.

 

2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями, порядком роботи на занятті.

 

3. Актуалізація опорних знань студентів по вивченому в курсі «Всесвітньої історії» матеріалі шляхом фронтальної бесіди за питаннями:

 

- Яка подія стала корінним переломом в ході Другої Світової війни, які наслідки вона мала?

- Що Ви знаєте про Курську битву та її наслідки для ходу війни?

- Які Вам відомі наступально-визвольні операції на території України?

- Коли була остаточно визволена територія СРСР від німецько-фашистських загарбників?

- Яку роль відіграло німецько-радянське протистояння в ході всієї Другої Світової війни?

 

4. Коментар відповідей студентів, підведення узагальнюючих висновків.

5. Повідомлення плану заняття та вивчення нового матеріалу згідно теми заняття:




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-22; Просмотров: 386; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.014 сек.