Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

Урок 18




Тема. Дії дитини за умови опосередкованої небезпеки: пожежа в іншій квартирі, іншому будинку тощо

Мета: розширити уявлення учнів про причини виникнення по­жежі в побуті та її наслідки; вчити відтворювати порядок дій у разі опосередкованої небезпеки, викликати рятувальні служби; вихову­вати обережність, увагу.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав­ництва «Ранок», зокрема плакати «Дітям про вогонь», «Поведінка під час виникнення пожеж».

Хід уроку

1. Відгадування загадок

• Бажаний гість замість цукерок дрова їсть. (Вогонь)

• Шкварчить і злиться, води боїться. (Вогонь)

• Лежать у порядку дерев’яні малятка,

Білі, здорові, всі чорноголові. (Сірники)

Учитель. Ви вже знаєте, що треба робити, якщо пожежа ви­никла у вашому помешканні. А що робити, коли пожежа сталася у сусідів або в під’їзді?

2. Р обота за підручником (С. 86–88)

Читання тексту.

— Що робити, якщо на сходовому майданчику багато диму? — Як захистити від диму помешкання?

— Чому не варто вибігати на сходову площадку?

— Чому треба спокійно чекати на допомогу в тій кімнаті, де є балкон?

— Розгляньте верхній малюнок на с. 87.

— Що робити, якщо кімната наповнилася димом?

— Розгляньте нижній малюнок.

— Чому діти вирішили саме так чекати на допомогу?

— Розгляньте верхній малюнок на с. 88.

— Що робити, якщо кімната наповнилася димом?

Аналіз ситуації

Ти живеш у сільській місцевості. У твоїх сусідів виникла пожежа. І ти знаєш, що в них нікого вдома немає. Якими будуть твої дії?

Вибери правильну відповідь:

• Повідомлю сусідів про пожежу в їхньому будинку.

• Викличу пожежників, повідомлю їм про пожежу й адресу сусідів.

• Буду намагатися самотужки погасити пожежу.

• Кликатиму на допомогу людей з інших будинків.

— Який предмет може допомогти людині при пожежі?

— Чи є у вас вдома вогнегасник?

— Чи вмієте ви ним користуватися?

Висновок: усіх випадків безпечної поведінки під час пожежі пе­редбачити не можна, тому дуже важливо завчасно разом з доросли­ми обміркувати, якими будуть ваші дії.

3. Фізкультхвилинка

Деревце

Віє вітер нам в лице,

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

Деревце все вище, вище.

(Діти імітують рухи за змістом вірша.)

4. Р обота в зошиті (С. 26–27)

1) № 1. Що належить до горючих матеріалів? Підкресліть.

Сталь, папір, вата, пісок, вугілля, бензин, скло, дерево, вода, пластмаса, гума, тканина, гас, фарба, лак, вовна.

2) № 2. Поясніть прислів’я.

• Криком вогню не згасиш.

• Сірник маленький, а біда від нього велика.

• Не грайся з вогнем, бо попечеш собі руки. 3) № 3. Розгляньте малюнок. Це — протипожежний щит. На ньому прикріплені:

• вогнегасник;

• відро;

• лопата;

• під щитом — ящик з піском.

Дайте відповіді на запитання.

— Чому протипожежний щит червоного кольору?

— Яке призначення предметів на ньому?

— Для чого потрібний ящик з піском?

4) № 4. Виберіть правильну відповідь.

За яким телефоном викликають пожежників?

а) 101; б) 102; в) 103; г) 104.

5) № 6. Як будете «діяти», якщо:

• у приміщенні багато диму;

• загорівся одяг;

• приміщення заповнилося чадним газом?

Укладіть з товаришем по парті діалог між «потерпілим» та «опе­ратором» служби «101».

6) № 7. Розгляньте малюнки. Що станеться, якщо залишити без нагляду ці речі?

Розкажіть, як це може статися.

5. Підсумок уроку

— Розкажіть, як ви чи хтось з ваших рідних, знайомих ледь не постраждали під час пожежі.

— Якими будуть ваші дії під чає пожежі у вашому будинку?

— Якими будуть ваші дії, якщо у під’їзді виявили дим?




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-06; Просмотров: 353; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.01 сек.