Студопедия

КАТЕГОРИИ:


Архитектура-(3434)Астрономия-(809)Биология-(7483)Биотехнологии-(1457)Военное дело-(14632)Высокие технологии-(1363)География-(913)Геология-(1438)Государство-(451)Демография-(1065)Дом-(47672)Журналистика и СМИ-(912)Изобретательство-(14524)Иностранные языки-(4268)Информатика-(17799)Искусство-(1338)История-(13644)Компьютеры-(11121)Косметика-(55)Кулинария-(373)Культура-(8427)Лингвистика-(374)Литература-(1642)Маркетинг-(23702)Математика-(16968)Машиностроение-(1700)Медицина-(12668)Менеджмент-(24684)Механика-(15423)Науковедение-(506)Образование-(11852)Охрана труда-(3308)Педагогика-(5571)Полиграфия-(1312)Политика-(7869)Право-(5454)Приборостроение-(1369)Программирование-(2801)Производство-(97182)Промышленность-(8706)Психология-(18388)Религия-(3217)Связь-(10668)Сельское хозяйство-(299)Социология-(6455)Спорт-(42831)Строительство-(4793)Торговля-(5050)Транспорт-(2929)Туризм-(1568)Физика-(3942)Философия-(17015)Финансы-(26596)Химия-(22929)Экология-(12095)Экономика-(9961)Электроника-(8441)Электротехника-(4623)Энергетика-(12629)Юриспруденция-(1492)Ядерная техника-(1748)

VII. Робота в зошитах. — Які із прочитаних творів гумористичні?




VIII. Підсумок уроку.

— Які із прочитаних творів гумористичні? А які — просто веселі? Доведіть свою думку. З яким настороєм ви читали ці твори?

— Я бажаю вам: усміхайтеся частіше. Даруйте посмішки один одному.

Щоб похмурий день ставав світлішим, щоб було на серці веселіше, щоб усіх вас посмішка здружила, щоб щасливо й весело ви жили.


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Веселе слово Остапа Вишні

Матеріал уроку. "Веселі артисти". За Остапом Вишнею.

Мета. Ознайомити учнів із життєвим та творчим шляхом Остапа Вишні; вчити працювати з текстом, вдосконалювати навички домашнього читання; розвивати уміння малювати словесні картини.

Обладнання. Портрет Остапа Вишні, виставка його книг.

Хід уроку

І. Вправи на розвиток читацьких навичок. Мотиваційна підготовка.

1. Читання деформованого тексту.

— Без сумніву, можна сказати, що одним із улюблених слів дітей є "цирк". Адже, як тільки ви це слово почуєте, у вас відразу поліпшується настрій, хочеться бачити веселого клоуна, найдивовижніших тварин, фокусника, акробатів. Побачивши афішу, ми радісно вигукуємо: "Цирк!"

Постривайте! Цирк та цирк! А чого кричати?! Що то значить слово цирк, треба нам пізнати. А для цього прочитайте текст, переставляючи склади чи букви у словах.

воСло ркци данов висьз'яло. пеВшер в миРі лилосьосе.

Урійста тинлакійсь вомі "глийКру" чанаозло волос.

2. Хвилинка-цікавинка.

— Цирк — одне з найдавніших мистецтв. Ще в глибоку давнину у дні свят на площах єгипетських, грецьких, китайських міст виступали акро­бати, канатоходці, фокусники, жонглери.

Проте, яким би маленьким чи великим не був цирк, арена його завжди однакова. У всіх цирках світу арена має круглу форму діаметром 13 м.

3. Гра "Встанови етимологію слова".

— Прочитайте у лівій колонці слова. Доберіть до них з правої колон­ки речення, що пояснюють їхню етимологію (походження).

— Пригадайте і скажіть, що роблять ці артисти на арені цирку. Жонглер — це артист цирку, що вміє підкидати і спритно ловити од­ночасно кілька предметів.

Клоун — артист цирку, який виконує комічні ролі, розвеселяє, вті­шає, заповнює паузи у виставі.

Факір — артист цирку, який демонструє фокуси, велику фізичну силу або нечутливість до болю.

Акробат — це виконавець складних гімнастичних номерів.

Ілюзіоністи — це артисти, які використовують спеціальну апаратуру для створення видимості "чудес".

Якщо пояснення якогось слова викликає труднощі, діти звертаються до "Словника іншомовних слів".

— Отже,

Ви у цирку побували

і багато чого взнали.

Цирк словесний, цирк незвичний,

цирк був етимологічний!

II. Повідомлення теми уроку.

— А на сьогоднішньому уроці ми познайомимось із клоуном і його помічниками. А допоможе нам у цьому оповідання "Веселі артисти", автором якого є Остап Вишня.

III. Ознайомлення із життєвим і творчим шляхом Остапа Вишні.

— Остапа Вишню — а такий псевдонім узяв Павло Михайлович Гу­бенко, — називають "чародій сміху", бо писав він усмішки і гуморески.

Народився Остап Вишня на Полтавщині. Родина Губенків жила друж­но, батько з матір'ю залучали дітей з раннього віку до роботи (а мали вони сімнадцятеро дітей).

"Школу життя" письменник проходив поетапно: спочатку пас гусей, потім — свиней. Та батьки прагнули дати дітям освіту.

Заповітною мрією Павла було стати вчителем. Але його покликан­ням була літературна праця.

Творчість Остапа Вишні багата і різноманітна за жанрами. Він писав гумористичні вірші, оповідання, анекдоти, жарти. Він любив дітей і ба­гато веселих і жартівливих творів писав для маленьких читачів. Часто його оповідання друкувалися в журналі "Барвінок".

IV. Опрацювання оповідання Остапа Вишні "Веселі артисти".

1. Словникова робота.

а) Читання колонок слів, вправляння у швидкості.

комік інкубатор звичайнісінькі

дзьобаючи державного манюсіньким

репетирує кульбіти різнохарактерний

пойнтер добірної перевертається

б) Тлумачення незрозумілих слів.

Комік — актор, який своїми словами, поведінкою чи витівками ви­кликає сміх.

Пойнтер — мисливська порода собак.

Інкубатор — аппарат для штучного виведення з яєць молодняка птиці.

Кульбіти — перевороти через голову або пружним стрибком на руки з перекладанням тіла вперед, назад.

Учні читають з підручника пояснення слів балансує і бравурний (с. 142).

2. Читання твору комбінованим способом.

Учні читають оповідання до слів "Крошка! Алле!" вголос, а далі до кінця — мовчки.

— Ким був Едуард Йосипович у цирку? Хто були його помічники?

— Які почуття виникли у вас? Що вас здивувало?

3. Повторне читання мовчки.

— Який "артист" вас зацікавив найбільше?

4. Бесіда за змістом прочитаного.

— Хто такий Петька? Які у нього подруги? Який номер виконує Петька на арені цирку?

— Як Петька став "артистом"?

— Як клоун і півник ставляться один до одного? Прочитайте.

— Який ще "артист" працює разом з Едуардом Йосиповичем? Хто такий Крошка? Як про нього пише автор?

— Чи вдалося Крошці стати справжнім цирковим артистом? Доведіть це.

— Хто ще виступає з цими веселими артистами?

— Як спілкується Едуард Середа зі своїми друзями?

— Що нового ви дізналися з оповідання?

5. Вправи на розвиток швидкості читання.

а) Вправа на правильне інтонування речень.

— Прочитайте усі окличні речення, дібравши відповідну інтонацію і силу голосу.

б) Гра "Хто читає уважніше?"

— Знайдіть у творі слова, пов'язані зі словами із словникової роботи. (Наприклад, дзьобаючизерно і т. д.)

6. Вибірковий (творчий) переказ.




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-24; Просмотров: 812; Нарушение авторских прав?; Мы поможем в написании вашей работы!


Нам важно ваше мнение! Был ли полезен опубликованный материал? Да | Нет



studopedia.su - Студопедия (2013 - 2024) год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! Последнее добавление




Генерация страницы за: 0.019 сек.